Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igaz az, h ha valakinek egy...

Igaz az, h ha valakinek egy gyereke van, akkor mar mindegy hogy megáll egynél vagy vállal még 1-2 öt?

Figyelt kérdés

Mert sokan azt mondjak h ha egy van, akkor mar úgyis mindegy , mert annyi odafigyelessel amennyit az egy gyerek igenyel , akar több is felnöhet .

Igaz ez? Vélemények?

Mindegy h egy vagy kettö?



2017. ápr. 9. 20:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem, nem mindegy. Csak a buta emberek gondolhatjak, hogy mindegy hogy hány gyerek van
2017. ápr. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Fizikusi megközelítéssel: Rendelkezel egységnyi figyelemmel. Minél többfelé osztod, annál kevesebb marad 1-1 gyereknek. Ez nem csak a figyelemre, hanem az anyagiakra is igaz.
2017. ápr. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Aki nem akar egyedileg figyelmet fordítani a gyerekeire, se nem érdekli, hogy megfelelő képzést és támogatást kapjon, annak el tudom képzelni, hogy valóban mindegy.


Kultúremberek között azonban a gyerekek nem csupán az "elfér"-kategóriába tartoznak a családban.

2017. ápr. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Nem igaz, nekem 2 van és sokkal több munka van két gyerekkel. Sokkal többe is kerül.
2017. ápr. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
Hallok olyan mondást, hogy "a gyerek az asztal alatt is felnő". Ja, csak nem mindegy, milyen felnőtt lesz belőle, de akik ezt az elvet vallják szülőként, azok úgyis leszrják.
2017. ápr. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
33%

Én ilyenkor...mennyivel szàllsz be havonta akkor anyagilag? Hiszen teljesen mindegy, hogy csak rezsire, kajàra fizetsz, vagy nekem is adsz kb 50ezret havonta, nem?


Vagy

Persze felnõ, csak nem mindegy hogyan?


vagy

Mi közöd hozzá??

2017. ápr. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
19%

Be lehet vállalni 8-10 gyereket is, de érhető, hogy nem tudsz nekik annyi mindent megadni, mint 1 gyereknek.

Én annak vagyok a híve, hogy 1, maxiumum 2 gyerek legyen.

Ez esetben mindegyiknek megoldható lenne a külön szoba és az,hogy lakástakarékot nyissak nekik, és mire felnőnek már legyen egy jó alapuk.

Ezenkívül többet tudok foglalkozni, játszani, tanulni 1 vagy max 2 gyerekkel, minta lenne több.

Szerintem fontos,hogy csak annyit vállalj be, amennyit el vagy képes tartani és amennyivel tudsz még foglalkozni, úgy hogy ne szenvedjenek hiányt.

Meg kell nézni a nagy családosokat.Nagy részükben nem jut minden gyereknek elég figyelem és anyagiak terén se szokott a legjobb lenni, általában egymás hegyén-hátán vannak 1-2 szobában és egymás cuccait kell hordaniuk, egymás könyveit használni stb.

Biztos van kivétel, de szerintem két átalag Magyarországi fizetésből leginkább egy gyereket lehet eltartani. Többet elég nehézkesen.

Szóval én maradnék az egy gyerek mellett, de ő kapjon meg mindent , amit meg tudunk adni.

2017. ápr. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Ez konkrétan hülyeség!

Egy kétgyerekes anyuka mondta, hogy két gyerek nem dupla, hanem tízszeres fáradság, mert ha bármelyikük egymagában van, akkor csöndben eljátszik (ő meg nyugodtan tud pl. a konyhában házimunkát végezni), ha ketten, akkor meg folyton összekapnak és zeng a ház.

2017. ápr. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Okos kérdés... Szerinted ha egy három tagú család, akik egy kétszobás lakásban laknak és átlagfizetésből élnek, mindegy hogy csinálnak-e még 1-2 gyereket vagy sem? Ne legyél már dinnye!
2017. ápr. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon jó, hogy két gyerekem van. Jobban eljátszanak együtt, mint egyedül. Egymást védik a játszótéren. Azért nem 2-szer annyi költség két gyerek mint 1, mert egy csomó mindent (babakocsi, kiságy stb) megörökölt a második.

Én is jóban vagyok a testvéremmel, nagyon jó, ha az embernek van testvére!

Két gyerekre még jut elég figyelem, nekem 8-10 gyerekre biztosan nem jutna. Így van fiam is, lányom is, így teljes az életem!

Anyagi problémáink meg nincsenek, elég jól keresek én is és a férjem is, nem félek, hogy ne tudnánk felnevelni őket.

2017. ápr. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!