Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy anya...

Mit csináljak, hogy anya hozzászokjon, hogy nem leszek mindig itthon és ne legyen így kibukva a tavaszi szünet miatt?

Figyelt kérdés

Augusztusban elköltözök, szeptemberben kezdem az egyetemet. Anyában szerintem ez most kezdett tudatosulni és kezd bekattanni. Hogy jaj mi lesz vele nélkülem, itt lesznek ebben a nagy házban ketten, meg hogy mi lenne, ha ősszel ő is odaköltözne, hogy segítsen, stb.

Tegnap mondtam, hogy a szünetben elutazok a barátommal és a szüleivel Ausztriába (van egy nyaralójuk Salzburg mellett). Nem ez lesz az első, hogy együtt megyünk valahová, tegnap is náluk aludtam, meg sokat utazunk együtt, szóval ez nem újdonság anyának sem.

De most elkezdte mondani, hogy miért nem jó nekem itthon, pár hónap múlva már alig fog látni, aztán most is, hogy hazajöttem, kezdte az érzelmi zsarolást, hogy menjünk el délután kávézni és sütizni, ha már napokig nem fog látni...


Elhiszem, hogy nehéz ez, de annak semmi értelme, hogy hirtelen tiltani akar a barátomtól, vagy hogy elmenjek itthonról.


2017. ápr. 13. 09:12
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Ne foglalkozz vele, legfeljebb jegyezd meg, hogy mivel Ö IS felnött ember, csak képes megoldani a mindennapjait nélküled is.

A költözös ötletre meg határozottan mondd meg neki, hogy te ÖNÁLLÓAN akarsz élni, nem anyuka kislánya maradni. (esetleg rákérdezhetsz, hogy ö ilyen idösen hogy élt)


Elöször neki is furcsa lesz, de ha nem hagyod, hogy rád telepedjen, akkor hamarébb túljut rajta.

2017. ápr. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Engedd el a füled mellett, ideje, hogy anyád felnőjön, és ne a szoknyádon ücsörögjön.
2017. ápr. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
38%
Én anyukám is pontosan ugyan ilyen, csak én most épp külföldön elek, viszont el nem tudom képzelni milyen lesz ősztől mikor elkezdem az egyetemet 😔
2017. ápr. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%
Sok anyuka ilyen, "aki csak a gyerekeinek él", aztán ha azok elmennek, kiüresedik az élete. Sok a válás is ilyenkor. Aztán vagy talál magának újabb elfoglaltságot, vagy úgy marad, ez nem a te problémád, de határozottnak kell lenned.
2017. ápr. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt mindenképp tisztázd vele mielőbb, hogy egyedül akarsz költözni. És hogy ezután is a lánya maradsz, csak a felnőtt lánya.

Az én anyámat meg evvel cseszegetik, hogy miért engedett el, miért hagy önállósodni, biztos még sír is, meg hasonló hülyeségek... sokan ilyenek, mint anyud, ha ez számít átlagosnak, de enyém nem ilyen, és ott meg azon problémáznak.

2017. ápr. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!