Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem érti meg hogy nem...

Miért nem érti meg hogy nem szeretjük?

Figyelt kérdés
Egy évvel ezelőtt mondtam anyukámnak hogy többet ne vegyen abból a csömör, cukros süteményekből mert sem én sem a párom nem szeretjük, nem esszük meg. Elmondtam neki a cukros ételektől rosszul vagyok ( puffadás, hányinger, fáj tőle a hasam). Erre akárhányszor oda megyünk egy rakat süteménnyel vár. Hiába mondom nem érti meg. Egyik hétvége előtt mondtam neki lehet talán megyünk. Ha megyünk oda szólok. Közbe jött valami így nem mentünk. Máskor is volt ilyen. Aztán ő felhívott miért nem mentünk mert vett sok sütit miattunk. Na akkor már kiakadva beszéltem vele. Komolyan idegesítő.
2017. ápr. 13. 10:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Vegye, nem esztek belőle, majd rárohad, vagy megeszik ők. Gondolom előbb-utóbb elfogy, mert megeszik ha marad, lehet ezért is vesz, hogy tulajdonképpen magának, csak ürügy, hogy nektek veszi. :D
2017. ápr. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Én leszarnám. Nem értette meg, az ő baja, a nyakán marad, mert nem ennék belőle. Ha szóvá teszi, hogy miért nem eszem, akkor megmondanám, hogy már többször elmondtam, hogy nem szeretem ezeket a sütiket, ezért nem is fogok belőle enni. Ha megsértődik, ő baja.

30N

2017. ápr. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
És? Nem esztek belöle.... kész, ennyi viselkedj felnött módra....
2017. ápr. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Vidd el egy szegény koldusnak, lesz egy jó napja.
2017. ápr. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ilyenkor úgy állítja be az egészet hogy nekem legyen bűntudatom emiatt. Ezért is zavar. Többször mondtam neki és olyankor csak bambulva néz. Látom rajta besertődik olyankor.
2017. ápr. 13. 11:03
 6/12 anonim ***** válasza:
45%

Mert nem hiszi el,hogy nem szeretitek. Ezt régen mindenki szerette,általános kínálási módszer volt.

Ahogy Fábri mondaná: "nem sztunk be percenként mindentől"

2017. ápr. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
De neked meg ne legyen ilyen hülyeség miatt bűntudatod. Nem esztek belőle, és kész, majd rájön, hogy úgysem erőltetheti le. Én nem is szólnék miatta már, csak simán nem enném meg.
2017. ápr. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
Adj neki alternatívát.Ne azt mond, hogy melyik fajtát utálod, hanem kérd meg, hogy süssön neked olyan házi almást, amibe csak egy leheletnyi cukor kell. Hátha ez segít. Végső esetben nem esztek és kész, mondani meg had mondja. Mond vissza neki, hogy jobb a meg nem evett süti, mint a rosszullét.
2017. ápr. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%

Nagyanyám is ilyen.Mindig süt jó sok sütit,egyszerre 4 félét rak elénk.Torta,sós rúd ameddig a szemed ellát.

Hidd el nem akar rosszat,szimplán kedveskedni akar.Én is eléggé rosszul vagyok az édes dolgoktól.Főleg a cukormáztól,meg a vajas krémtől a sütiben.Egy szelet tortát is alig tudok megenni anélkül,hogy nem lenne hányingerem.Ilyenkor kicsit félrerakom,hogy majd később megeszem.

Látnád a mamám arcát mikor látja,hogy végre benyomtad az a szeletet.Szinte ugrál az örömtől,hogy ízlett nekünk.

Persze tényleg finom :D Csak édes.De ennek ellenére megesszük,ha már fáradozott vele.


(+Ha esetleg úgy döntetnél,hogy csak megkóstolod,akkor piciket vegyél,de többször :D Sokat,de pici falatokat fogsz enni,anyud meg csak annyit lát,hogy már 5-ször szedtél belőle,az nálam mindig beválik)

2017. ápr. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%
Vicces kis történet. :) De, az én anyám is ilyen, nem csak ha sütiről van szó, neki az a boldogság ha tömhet. :D Főleg mióta elköltöztem otthonról. Tudom, hogy részéről ez kedveskedés, ne vedd fel te se ilyen komolyan. Esetleg annyit tehetsz, hogy eszel belőle keveset vagy mondod neki hogy olyat vegyen ami cukormentes, tudod vannak ilyen "lájtosabb" sütik is.
2017. ápr. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!