Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lehetne anyukám reakciója?...

Mi lehetne anyukám reakciója? 16/l

Figyelt kérdés
Egy ideje különös érzés fog el hogy nagyon rövid pár mm-eres hajat szeretnék magamnak vágni. Apukámnak van egy gépe azzal nincs is baj. Inkább anyukám. Nem tilt meg általában semmit(engedi hogy fessem a hajam meg ilyenek) De még is félek hogy mi lesz a reakciója ha a saját lánya meg akarja fosztani saját magát a hajkoronájától. Erről így nyíltan beszéljek vagy mit kéne tennem ilyenkor?

2017. máj. 2. 20:45
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
60%

Én anyukaként úgy reagálnék, csináld, majd meglátod hogy nézel ki vele aztán legalább egy életre megtanulod és megjegyzed, miért nem kéne a tüsi hajat erőltetni egy lánynak :D Az emberben a saját bőrén tapasztalt élmények úgyis jobban megmaradnak.

Ki tudja, mondjuk lehet neked pont jól áll, én olyan nőt/lányt még nem láttam, akin tetszett volna. De hátha :) Egyébként meg inkább most csinálj ilyen "vadabb" dolgokat, egy családanyán irtó fura lenne a pár milis séró.

2017. máj. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
36%
Az én lányom 6 éves hosszú gesztenyebarna gyönyörű haja van! Nálunk, szerintem apa furán nézne, szerintem neki kb. a tehén gatyája is jól áll! De én azt javasolnám,hogy keress egy alkalmazást, ami meg mutatja hogy néznél ki azzal a frizurával és, ha látod a végeredményt akkor dönts!
2017. máj. 5. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Személyiségfüggő.

A) verzió: konzervatív -- szigorú tiltás, ordítás, tányértörés, fenyegetőzés

B) verzió: "ez egy ilyen korszak" -- engedi, de nem tetszik neki, reméli, hogy hamar kinövöd, mindig noszogat és prédikál

C) verzió: kifejezetten bátorít


Lassan 21 leszek, durván 5 éve pármillis a "frizurám" (imádom), de még mindig előfordul, hogy anya (finoman) megszól érte -- azért, mert tudja, hogy ha így folytatom, a sok korlátolt barom miatt igen nehéz életem lesz, ld. állásinterjú, szimpla ismerkedés, ilyenek.

Magyarországon rengeteg a nyársat nyelt konzervatív, aki minden szart belemagyaráz egy édes tüsi frizurába (biztos leszbi a csaj, biztos beteg, biztos valami politikai-ideológiai szélsőséghez tartozik), és az ember lépten-nyomon utálkozó, megbotránkozó kommentekbe botlik, holott senkinek lövése sincs arról, mit csinál az illető, milyen problémái, preferenciái vannak. Én például sportolok, emellett sokat használok fejhallgatót -- a nullás gép a barátom, az eredmény tiszta, kényelmes és (esetemben) milliárdszor egészségesebb egy "hajkoronánál" (nőjük már ki a gender-sztereotípiákat, könyörgöm!).

Nekem egyformán tud tetszeni egy seggig érő sörény és egy tarkopasz fej, előbbi másokon, utóbbi másokon és magamon.


Ne erőltessük rá mindenkire a saját ideáljainkat, ha egy mód van rá! Ideje megszabadulni a begyöpösödött, értelmetlen beidegződésektől ("a nőt a haj teszi" és társai).

2017. máj. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Bár én magamon nem vágyom ilyesmire, maximálisan osztom az előző véleményt. :)
2017. máj. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Egy nő, legyen nő! Szép és persze okos és talpraesett is! A szépség kevés, ha nincs eszed! Az, hogy milyen frizura a legelőnyösebb az arcodhoz, mi mutatja meg a leginkább a szépségedet az más kérdés! Keress egy oldalt, ahol az arcodhoz illő frizurákkal kísérletezhetsz, nézd meg hogy állna neked az általad kiválasztott frizura és, ha tetszik mutasd meg neki! Ha tényleg kiemeli az arcod szépségét neki sem lesz gondja vele! Az én kislányom még csak 7 éves, gyönyörű, hosszú, gesztenyebarna haja van, de ha a rövid haj (még nem volt!), előnyösebb lenne vagy jobban kiemelné a szépséges pofikáját én nem tiltakoznék!
2017. máj. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Egyébként szerintem próbáld meg kicsiben. Először felnyírod egy oldalt, majd két oldalt (ha bejön), majd fiúsra körbevágod (egyébként szerintem az baromilaza, mikor csak középen van ilyen fiúsan hosszú hajad :D Na, érted), aztán ha ez se elég, told le az egészet. Hétről hétre szerintem mehet. Akkor anyukád is szép lassan látja, nem hirtelen, plusz te se futsz bele valami nagy hülyeségbe.

Hajrá! Én sose tudtam olyan vagány lenni, hogy ezt megmerjem lépni, hiába vonzott. :)

2017. máj. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Utolsó, eszednél vagy? Szerinted mit szólna az anyja, ha meglátná a lányát, jobb oldalt s*ggig érő hajjal, baloldalon meg 3 milisel? Vagy az a cél, hogy kiakadjon? Persze láttam már ilyet az utcán, de szívem szerint megkérdeztem volna a kishölgyet: hogy remélem a fodrász rosszabbul járt?! Szép arcú, 16 forma lány volt, jól állt volna neki a rövid is, de ezzel a megoldással úgy nézett ki, mintha egy csapat madár akart volna fészket rakni a hajába.
2017. máj. 14. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Van, akinek jól áll az oldalt felnyírt haj, van, akinek nem. Egyébként a kérdezőnek kissé váll alá érő haja van, amellé pedig baromi jól kell kinézzen, ha illik hozzá. Ha nem, akkor megette a fene a rövidebb hajat is.

Egyébként félreértés ne essék, lehet, hogy te egy rosszul megvágott hajat láttál. Mert bizony, a nyíráshoz is kell tehetség, meg nem árt időben mindig visszanyiratni :)

2017. máj. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Ja meg ne úgy képzeld el, hogy választéktól balra egyáltalán nincs haj :D

[link]

Hanem például így, csak nem kopaszon, mert az szörnyű, hanem pár milis hajjal.

2017. máj. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:

[link]


Ilyesmire gondolsz? Lépd meg, fiatal vagy, akár a kopasz is belefér egyszer az életben!

2017. máj. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!