Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek az furcsa, rendhag...

Szerintetek az furcsa, rendhagyó, gáz ha a családiházból a szülők költöznek és a gyerek marad?

Figyelt kérdés
2017. máj. 6. 17:53
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Ez teljesen az ö ügyük, ha nekik így jó, akkor nem.
2017. máj. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Nem szokványos, de egyébként logikus döntés lehet. Ha kirepül(nek) a gyerek(ek), a jövedelem meg csökken a nyugdíjba vonulás miatt, könnyebb és ésszerűbb egy kisebb házat/lakást fenntartani.
2017. máj. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor láttam már ilyet, nekem nincs ezzel semmi problémám. Sok esetben a szülők már idősek és nem akarnak egy nagy ház körül dolgozni, szóval elköltöznek egy számukra kényelmes méretű kisebb házba. A gyerek meg marad a 4+ szobás házban, mert neki idővel nagyobb szüksége lesz az extra szobákra, mint a szülőknek.
2017. máj. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Volt már rá példa a világtörténelemben. Miért lenne gáz?
2017. máj. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Amúgy esetünkben a szülők nem sokkal kisebb házba költöznének, amit nagyrészben a fiú fizetne és eredetileg Ő akart oda költözni, csak főleg a város miatt kéne maradnia...

2017. máj. 6. 18:10
 6/10 anonim ***** válasza:
96%

Furcsa, pedig logikus lenne abból a szempontból, hogy egy több szobás lakást gyerekekkel, jól kereső szülők könnyebben fenntartanak anyagilag és rendbentartás terén is, míg a nagyszülők egy kisebbe költöznek. A gyakorlatban viszont az a helyzet, hogy a családi házban kergetik egymást a nagyszülők, a gyerekes családok pedig ötévente költöznek, hogy végre legyen minden gyereknek saját szobája...


Igaz, egy másik szempontból meg érthető, hogy az idősebb emberek rigolyások, és már nehezebben váltanak, mint a fiatalok, és nagyon ragaszkodnak a saját otthonukhoz.

2017. máj. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Ha ez a családtagok teljes egyetértésével, minden kényszer nélkül történik, akkor nem gáz.

Magyarul: Ki a fenének van ehhez köze, rajtatok kívül?

2017. máj. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Fatal_3rror_ ***** válasza:
96%

Nincs semmi furcsa, szerintem nálunk is így lesz.


Testvérem és párja költöznek a családi házunkba, én amúgy is másik városban lakom, szüleinknek meg elég egy sokkal kisebb lakás is idős korukra.

2017. máj. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ebben semmi furcsa, de gáznak végképp nem mondanám :)

Anno, amikor a férjem elvégezte a szakiskolát (rég volt, lassan 32 éve :) ), akkor a nővére már férjnél volt, a szüleinek pedig lehetőségük volt venni egy lakást maguknak. Így a férjem maradt abban a lakásban, ahol felnőtt. 3 évvel később megismerkedtünk, 4 évvel később pedig odaköltöztem én is. Már házasok voltunk és terhes voltam az első babánkkal, mikor a házon belül (panelban lakunk) vettünk egy 3 szobás lakást (2-3 gyereket terveztünk, kellett a nagyobb tér). A férjem örökölt lakását kiadtuk albérletbe. Most már 23, 20 és 18 évesek a gyerekek, a legidősebb fiam lakik ott a párjával, ősz végére már hárman lesznek. Úgyhogy nálunk az a lakás generációról generációra száll. :D

2017. máj. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Miért lenne fura, ha hosszú évek múltán valaki máshová akar költözni?

Vagy csak akkor fura, ha van gyermek, és a régit odaadja neki?

Sok gyerek örülne, ennek, hogy van egy saját háza.

És igen, szülő is ember, ő is vágyhat a változásra. Ha egyesek képtelenek ezt megérteni, ( gondolom, te vagy a gyermek kérdező.) Azért hogy szülők, már nincsen joguk a változásra? De igenis van.

2017. máj. 8. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!