Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám szerint az a legnagyobb...

Anyám szerint az a legnagyobb baj velem, hogy nem vertek meg soha?

Figyelt kérdés
Azért mert rendetlen ember vagyok, és ez kiakasztja őket. Szerintük ez azért van, mert sosem vertek meg...
2017. máj. 8. 21:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Én kaptam néhány ütést a seggemre kis koromban,bár verést nem. De sose azért, mert nem tettem rendet. Nevetséges ezért megverni egy gyereket. Nevelni kellett volna, de már késő.

Amúgy tényleg szégyen, hogy rendetlenség vesz körül, de itt szidod anyádat.

2017. máj. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Szerintem anyukád ezt nem szó szerint értette, hanem arra akart célozni, hogy nem voltak veled elég szigorúak, engedékenyek voltak.

Egyébként ciki, ha valaki nagyon rendetlen és kupi meg kosz van a lakásában.

2017. máj. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Mivel nem ismerlek, ezért nem is tudom eldönteni, egy alapos verés jót tett volna avagy sem a személyiséged fejlődésének.
2017. máj. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Utolsó, de, szó szerint értette.


Egyébként pici korom óta mindig anya pakolt el helyettem, mondvàn "ő csak meg akarta tanítani nekem, hogyan kell pakolni".

2017. máj. 9. 09:37
 15/20 A kérdező kommentje:
*utolsó előtti
2017. máj. 9. 09:37
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

És? Vertek? Nem. Most megvertek utólag? Nem.

Mégis mi a gondod?

Csinálj rendet! :)

2017. máj. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Az erőszak nem megoldás. Csak az a baj sok szülő gyakorlatilag nem is csinál semmi de mondjuk egy verés helyett lehetett volna adni büntetést.
2017. máj. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ha gondolod, én szívesen elverlek. Hátha segít. Ha meg nem segít akkor kiderül hogy nem segít s nem kell ezen tovább tipródnod.
2017. máj. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Hát ha elpakolt helyetted, akkor okolja csak magát nyugodtan...


Sokan azt hiszik, hogy a "megverés" az egyenlő az erőszakkal. Általában mikor ilyenről beszélnek, akkor az azt jelenti, hogy a gyerek már nagyon kihúzza a gyufát, és kap egy nyaklevest, vagy a seggére egyet, amiből az agya végre fel is fogja, hogy az, amit csinál, nem jó. Meg lehet beszélni egy 7 évessel, meg az atomfizikáról is el lehet beszélni, de néha ez egy tömör információcsomag, amit nehéz félreérteni. Sokszor van, (főleg manapság) hogy a gyerek egyszerűen nem képes komolyan venni azt, amikor valamit mondanak neki, mert nem fogja fel azt, hogy nem körülötte forog a világ.

2017. máj. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Csak önállóságra akar szoktatni, jobban járt volna ha vesz neked kis háziállatot amin megtanulhatod hogyan kell vele rendszeresen foglalkozni, felelősséget vállalni....ugyanúgy mint a saját dolgaidért is, később az életben nagy szükséged lesz hogy erőfeszítéseket tegyél, akár tanulásról vagy másról van szó!:) Én pontosan tudom mit érez az én fiam is 17 éves időnként mintha bomba robbanna a szobában..olyan kupi van..:D havonta egyszer rájön hogy rendet rak de aztán folytatódik tovább.. Én is mondtam már neki ilyet, de akkor már nagyon kiakasztott /szemtelen../ nem hiszem hogy a verés jó ötlet félelemre nem lehet gyereknevelést alapozni, hidd el nem gondolta ő sem komolyan. Nálunk sem volt divat..
2017. máj. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!