Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Keréknyomás adattábla szerint...

Keréknyomás adattábla szerint a legnagyobb méretem 235/45 R17. A kívánt kerék váltóméret és 19" TÜVvel az autótípusomra. Legálisan közlekedhetek vele? Vagy, szükséges átépítési engedély? Hol találok erre valami jogszabályt? NKH nem válaszol.

Figyelt kérdés
2016. márc. 12. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Tartsd meg az eredeti kerekeket. De valszeg műszaki vizsgán kívül senkit nem fog érdekelni.

Azért is tartsd meg az eredeti kereket, mert lehet, hogy ha megjön az eszed visszarakod majd.

2016. márc. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Csak tippelek, de én is kíváncsi vagyok a válaszra.

Az NKH-t nem hatja meg, bármit mond a TÜV, de lehet nem foglalkozik vele.

A 19" már nagyon alacsony profilméretet ad, eléggé megváltoznak a futási tulajdonságok, fokozottan kényes a futómű, lengéscsillapító állapotára, meg talán ez már nem is igazán szerencsés a magyar utakra.

2016. márc. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mindenképpen megtartom az eredetit. És biztos is, hogy az a legjobb döntés.

De attól még nagyobb is kellene.

Szerencsére felénk tűrhetőek az utak.

2016. márc. 12. 20:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni milyen autóról van szó, de egyébként minden további nélkül feltehető a 19-es kerék a megfelelő gumival, és papír sem kell róla.
2016. márc. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az autó: Audi A4 B6 AVJ 1.8T 2002
2016. márc. 13. 00:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Simán mehet alá.
2016. márc. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A sebesség és súlyindex feleljen meg...
2016. márc. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!