Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az baj hogy ilyen szoros a...

Az baj hogy ilyen szoros a kapcsolatunk anyával?

Figyelt kérdés
Mostanság rengeteg helyen látom hogy utálják a szüleiket és alig várják hogy elmenjenek otthonról... na ez nállam nem így van. Első gyerekem voltam vagyis 4 évig csak apa, anya és én voltunk. Nagyon szoros kapcsolat alakult ki anyukámmal mivel apa sokat dolgozott és én anyával voltam és rengeteget játszottunk, beszélgettünk.. de azért apukámat is nagyon szeretem. Majd mikor nagyobbacska lettem akkor még többet beszélgettünk és akkor már tudtunk viszonylag értelmes dolgokról is. Volt az életünkben egy nehéz szakasz de azt is együtt nehezen de átvészeltük. Mostanság pedig egy párszor civakodunk de 10 perccel utána mindig kibékülünk. Anyával mindig nagyon sokat beszélgetek és ő mindig mindenben támogat. Mindig meghallgat, végig hallgatja a "hisztijeimet", megvígasztal.. Minden nap elmondjuk egymásnak hogy szeretjük egymást és minden nap megöleljük egymást. Csak én annyira kötődöm hozzá hogy néha mikor itthon van és én mennék a barátaimmal valahova van hogy nem megyek mert itthon maradok vele, de ő azt mondta hogy menjek nyugodtan és éljem az életem attól ő nem fog megharagudni és ugyanúgy fog szeretni.. de attól én még akkor is sajnálom.( a szüleim együtt vannak szóval nem lenne egyedül meg itthon van az öcsém is) Amikor ott alszok másoknál akkor is olyan rossz hogy nincs ott.. de ez nekem nem jó. Hogy fogok makd egyszer elköltözni itthonról?

2017. máj. 9. 11:08
 1/10 A kérdező kommentje:
És azt elfelejtettem kiírni hogy 16/L vagyok
2017. máj. 9. 11:15
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Az, hogy ennyire szereted anyukádat, nagyon jó dolog, de abban tényleg igaza van, hogy azért másokkal is kell kapcsolatot kialakítani, mert erre is szükséged lesz. Emellettanyukádat jobban fogja bántani, ha kimaradsz a korodbeliek társaságából, mintha néha nem vagy otthon.
2017. máj. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 csimbile válasza:
72%
Gratulálok neked ritka az ilyen gyerek , de azért járj el ismerkedj mert az az élet rendje , szerintem anyukád is örülne ha nem állandóan az Ő nyakán lennél adjál neki is szabadságot és nyugalmat , hidd el ugyanúgy megmarad minden ha ápolod tovább ezt a dolgot . édesanyád is emberből van és leht annak örülne ha elmennél a barátaiddal szórakozni kikapcsolódni és utána lehet megbeszélni Anyuval a dolgot és ezek is szorosabbá teszik a dolgot . Ismerkedj beszélgess másokkal is , mert ha eljön az ideje akkor csak nézel mint a luki nyúl , hogy nem is éltél szinte, nincsenek barátok mert elmaradnak ha azokkal se mész sehová. De nem kell aggódni egyszer szerelmes leszel és már mindent másképp fogsz látni :)DE ha állandóan anyud nyakán vagy sokmindenről lemaradsz kimaradsz
2017. máj. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem ez egyáltalán nem baj, inkább ez a felállás lenne a normális. Én bármit megadnék egy ilyen anya-lánya kapcsolatért. :)
2017. máj. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Semmi rossz nincs benne, inkább örülj neki, hogy ilyen jó a kapcsolatotok. Nekem is jobb a kapcsolatom az anyámmal, mint az ismerőseimnek, barátaimnak, mindig is sokan irigyelték ezt.

Nálunk a költözés nem okozott problémát, mert önállóságra nevelt, és tudjuk mindketten, hogy nem veszítettük el egymást. Mivel most épp táppénzen vagyok terhesen, gíakran csinálunk közös programot, elmegyünk együtt sokfelé, jobban kijövök vele, mint sok barátnőmmel. Persze attól még mással is találkozok, de nem látom be, miért lenne hátrány egy erős szülői kapocs, ha normálisan van kezelve? A dolgaimba nem szól bele, nem dirigál, nem okoskodik, simán, szépen elvagyunk, és jó programokat csinálunk. Ez örvendetes inkább, nem baj.

2017. máj. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

Nem baj. Jó, hogy így szeretitek egymást.

Nem tudom hány éves lehetsz. Középiskolásnak tippellek. Ilyenkor szerintem még az sem fura, hogy hiányoznak a szüleid, ha éppen nem vagy otthon és most még nem tudod elképzelni, hogy nélkülük éljél.

De nyugodtan találkozzál a barátaiddal, legyél velük is. Hiszen anyukád is mondta, hogy menjél nyugodtan, és ő sincs egyedül, ahogy írod, akkor sem, ha te elmész valahova.

2017. máj. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Akár az én lányom is írhatta volna. Csak ő nem első gyerek, hanem középső. Ami még különbség, hogy ő nyugodtan elmegy itthonról, nem nagyon szokott lemondani semmilyen programot, kivéve ha nincs kedve elmenni.

Anyukádnak igaza van, szükséged van a társasági életre, fontos dolog ez egy kamasz életében. Meglátod, hogy előnyödre válik majd.

Próbálja arra gondolni, amikor nehezen szakadsz el, hogy mennyi mindent csináltatok már együtt, milyen sokat tett értetek anyukád azzal, ahogyan nevelt: most már neki is jár egy kis szabadság, neki már az lenne jó, ha néha saját külön programot is csinálhatna pl. apukáddal. Ennyi szuper év után szerintem megérdemli. :-)


Amúgy megnyugodtam, hogy vannak még ilyen kölkök, mint az enyéim. Néha fehér hollónak éreztem már magam, és éreztem, hogy nem nagyon akarják elhinni, hogy van ilyen.

2017. máj. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%
Végre lehet ilyesmit is olvasni.Maradjon is igy.
2017. máj. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Szerintem egyátalán nem baj.
2017. máj. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerencsés vagy! 😏
2017. jún. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!