Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit jelent számotokra az...

Mit jelent számotokra az anyák napja?

Figyelt kérdés
Egy iskolaújsághoz kell anyák napi cikket írni, de nem sok információ van hozzá a neten, így gondoltam néhány vélemény összesítését még hozzáadnám. Köszönöm mindenkinek aki segít! :)

2017. máj. 18. 21:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
41%
Egy újabb elfuserált nap, amit arra találtak ki az emberk ,hogy ne unatkozzanak és egy évben egyszer ha már a tbbi napba nem mutatták ki,hogy szereti kaz anyjukat akkor már egy évben egyszer csinálanak egy napot rá. Érdekes azt ünnepelni ,hogy van egy anyukád és szereted őt. Én negativ véleményel vagyok ezzel a nappal
2017. máj. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
51%
Egy ugyanolyan hamis ünnep mint a valentin nap. Nem köthető semmihez. Egy szülinapnál, vagy évfordulónál legalább konkrét dologra emlékezünk és annak örülünk. De itt nincs értelme, hogy az évnek pont azon a napján ünnepelem, hogy Ő az anyám. És anyának lenni önmagában nem teljesítmény. Ha jó anya, akkor minden nap ünnepelem, ha nem akkor egyszer sem.
2017. máj. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
53%
A virágtermesztő, és virágbolt lobbi segíttette elő ezen, és hasonló napok létrejöttét, mint pl a nőnap, Valentin nap is.
2017. máj. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
35%
Semmit. Nincs jelentősége számomra; ugyanolyan, mint a többi nap. Gyerekem még nincs, lehet, hogy ez akkor változni fog, de sokat nem gondolom, hogy változna. A gyerekeimmel minden nap folyamatosan megállás nélkül szeretnénk egymást, ez tuti. Anyámmal, mamámmal nem vagyunk jóban, a másik mamám messze lakott és 13 éve kb meg is halt. Én most 25 vagyok. Anyám-mamám velünk lakik. Testvéreim laknak még itt, ők a "velünk".
2017. máj. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szép gesztusnak tartom, hogy megemlékezünk arról ,mit tett értünk az anyukánk, de egyben elszomorítónak is tartom, hogy ehhez meg kell jelölni egy napot.

Én az év minden napján hálás vagyok az anyámnak a szeretetért, törődésért stb, és nem fordulhat elő, hogy évente egyszer jusson eszembe, hogy kedveskedjek neki.

Ebből a szempontból hasonlónak találom a valentin-naphoz. A szeretetet nem évi egyszer kell éreztetni.

2017. máj. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
49%

Akik szerint baromsag meg felesleges azok szulinapokat sem unnepelnek? Elvegre minek megunnepelni hogy megszulettel meg a gyereked megszuletett, hiszen az ev tobbi reszeben is elsz / el, miert kell ezt egy napba suriteni? Ti semmit nem unnepeltek? Karacsonyt is csak azert unnepeltek mert atom vallalasosak vagytok es Jezushoz imadkoztok de nem esztek bejglit es nem is ajandekoztok?

-

Alszentek.

2017. máj. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%

Kötelező iskolai elfoglaltság, és hatalmas kihívás egyszerre két helyen lenni ugyanabban az időben.


Otthon pedig, egy ugyanolyan vasárnap, mint a többi, azzal a kivétellel, hogy délután mehetünk az én szüleimhez, és a párom anyukáját is köszönteni. Nem mintha máskor nem látogatnánk egymást, de sértő lenne számukra, ha akkor pont aznap nem mennénk.

2017. máj. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%

"Szeresd kotelezoen anyadat"

Adj ajandekot, mert KELL, es nezd vegig, ahogy bevagja a szekreny aljaba, ahonnan kovetkezo lomtalanitaskor kidobja.

2017. máj. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Pont ma kaptam tőle egy szájbaverést mert miután főzni akartam és leszidott csapkodni mertem. XD

Szóval szoktam neki mondani, hogy "boldoganyáknapját" és ezzel letudjuk. Ő se tart szívesen szülinapot nekem, nem szeret beszélgetni se. Lassan 2 hónapja minden nap ki akarom nyírni a füvet (magam) ja. Mindegy xD lényeg, hogy nem figyel rám annyira se amennyire egy random idegenre kéne, nemhogy még lányának tekintsen és úgy bánjon velem. Meguntam már a próbálkozást is, hogy megfeleljek neki.

És hogy mi a véleményem az anyáknapjáról? Tíz évesen nagymamámnak adtam a sulis köszöntőt amit csináltam mert anyámnak nem akartam és nem volt hogy odaadjam mert nem élt velünk. Ennyit erről xD

2017. máj. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
57%
Kedves 6os. Igen a születésnapomat se ünnepelnám ha lehetne de a szüleim készitenek nekm tortát és vesznek ekem ajándékot egyy whiskyt vagy csoki. Én közöltem velük ,hogy ne mfontos venni semmit meg ilyesmi de ők meg akarják tartani mert én ilyen " radikális" vagyok ilyen témában. De ha már a tortát megcsinálják ekem akkor már nem fogom kidobni vagy nem nenni belőle...
2017. máj. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!