Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Utálok itthon lenni mit...

Utálok itthon lenni mit tegyek? 15/L

Figyelt kérdés

Anyukámmal nevelőapámmal(akitutálok) és két mostoha hugommal élek eggyütt. Azt leszeretném szögezni hogy a nevelő aoám nem azért csinálja ezeket mert alkoholista) Anya 3 éves koromban házasodott össze a nevelőapámmal,nagyon szerettük egymást és tök jól megvoltunk,majd 6 éves koromban megszületett az egyik mostoha hugom.És akkor a nev.apám kijelentette nekem hogy engem már nem szeret,és hogy ha valami rosszat teszek a gyerekével akkor gyomorékká teszi az életem(ezt a mondatát sosem fogom elfelejteni)meg ilyeneket mondott mikor anya nem volt otthon vagy nem hallotta. Anya családja kezdetektől nem szerette már és ők látták hogy hogy viselkedik velem. Aztán később anya is észrevette hogy miket csinál velem.Megalázott a családom és a barátaim elött,mindenembe belekötött... Anyáék amikor elősször elakartak vállni csak azért nem válltak el mert anyukám terhes volt a másik mostoha hugommal és nem akartak nekik rosszat a válással.A nev.apám elérte hogy az idősebb hugommal gyűlöljük egymást és ő ennek örül mert igy nem árthatok neki-ahogy ő mondani,és én nagyon szeretem a hugaimat és ők is engem de ha ő itthon van akkor minden teljesen más ha hozzászolok a hugomhoz zt mondja ne cseszegessem vagy ne kérdezősködjek és anyáék ezért mindennap veszekednek. NÉHA volt mikor belém rúgott vagy kicsavarta a kezem és ilyenkor az egész család mellém állt és ő ilyenkor azt mondja hogy tudja hogy az a célom hogy szétszedjem a családod de előbb fog engem kirakni mint hogy ők elváljanak meg ilyenek. Többször gondolkodtam hogy elköltözöm de nem tudom hova,volt már hogy öngyilkos akartam lenni de az ő örömére nem fogom megtenni.Mondtam anyáéknak hogy elköltözöm de anya azt mondta hogy akkor ő is jön velem meghogy nem engedi. DE attól még elmennék csak most vettek fel álmaim iskolájába meg nem tudom hova költözhetnék honnan lenne pénzem ételre meg italra. A barátaimnak sosem beszéltem az itthoni problémáimról és nem is szeretnék.

szerintetek mit kéne tennem??


2017. máj. 21. 18:03
 1/10 A kérdező kommentje:

ja meg he megkér valamire és nem egyből teljesítem megüt vagy kiabál velem,de a legjobban az fáj hogy engem sosem becézett sosem mondott rólam semmi jót és ez nagyon fáj.

Minden este bőgve alszom el miatta,mert én őt prómálom szeretni,próbálok közeledni...

2017. máj. 21. 18:08
 2/10 A kérdező kommentje:
ja és még annyit hogy mindig érezteti velem hogy én nem tartozom a családba
2017. máj. 21. 18:11
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Féltestvéred, nem mostoha


Amúgy meg kérj segítséget egy tanárodtól vagy a gyámhivatalban!

2017. máj. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

apád?


amugy azok nem mostohatestvérek, hanem féltestvérek....

2017. máj. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

nem akarok tanároknak szólni főlleg nem a gyámhivatalnak.

az igazi apám meg elköltözött az országból a munkája miatt

2017. máj. 21. 18:38
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Rázd meg a nevelőapád feleségét! Nem hívom anyádnak, mert ha mindezt tűri, akkor nem az.
2017. máj. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyai ágon nagyszülőkkel milyen a viszony? Talán ők tudnának segíteni.
2017. máj. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyszülők és apukád segítségét kérd. Nem számít, hogy külföldön van. Mesélj el neki mindent. Lebvélben, teledonom, bárhogy. Tudnia kell. Segíteni fog.

Esetleg költözz a nagyszüleidhez.

Ezt a problémát te nem tudod megoldani. Nem is neked kell. Még fiatal vagy. Nyugalomra van szükséged, tanulnod kell.

Anyukádat nem értem. Miért nem válik el???

2017. máj. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 pptomi ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy az igazi apukáddal milyen a viszonyotok, ha jó, akkor én neki szólnék első sorban. Én a helyében elbeszélgetnék a mostohával, ha nem változna a helyzet, akkor a beleivel kötném fel az első olyan helyre, ahonnan nem ér le a lába.

Másrészről pedig anyukád a felelős, mert hagyja így történni a dolgok folyását. Van még másik két gyereke is, aki miatt, valószínűleg úgy érzi, hogy "meg van kötve a keze", pedig nem látja jól, tudna tenni ellene.

Nagyszülők, vannak, milyen a viszony?

2017. máj. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az igazi apadhoz kotodj, soha masik ember rajta kivul apad nem lesz. O meg ha ilyen, fordulj gyamhivatalhoz, mert ez nem normalis. Az sem normalis, hogy anyad az elso ilyen huzasa utan nem hagyta ott.
2017. máj. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!