Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális az ha egy 15 éves...

Normális az ha egy 15 éves lány csak a családjával mozdul ki?

Figyelt kérdés
Semmi közösségi élet. Semmi kommunikáció. Tanyán lakik, van még 4 öccse. Rendszeres családi program, múzeum, színház, stb. Fogalma sincs hogy mi történik a világban. Plusz még azt mondja, hogy őt nem nyomják el. Persze hogy elnyomják, nincs egy önálló gondolata! Most mondjátok, hogy ez nem igaz!

2017. máj. 21. 22:36
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
De ő nem csak ilyen nem térdekel típus. Most mondd hogy 8 év ismeretség után nem tud mást mondani, csak hogy szia, aztán semmi. Velem is ilyen, én nem beszélek, semmi.
2017. máj. 21. 23:27
 12/28 anonim ***** válasza:
85%
Abból, amit leírsz, nekem egyáltalán nem az jön ki, hogy elnyomják otthon, épp ellenkezőleg. Lehet, hogy van pszichés problémája, a szülei - nagyon helyesen - el is vitték szakemberhez, valszeg a különórák, sport is azt a célt szolgálják, hogy társaságban legyen. A tesói milyenek, találkoztál már velük?
2017. máj. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Csak hogy a különórákon, csak ő van és a tanár, az nem társaság.
2017. máj. 21. 23:36
 14/28 A kérdező kommentje:

Na jól van, mindegy, teszem továbbra is azt amit eddig. Csak már ki kellett adnom magamból, mert elfáradtam. Meg hát ezt igazából látni kell.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

2017. máj. 21. 23:38
 15/28 anonim ***** válasza:
79%

Egyik mondatoddal ütöd a másikat.


"Zenél, nyelvet tanul, sportol"

"semmi közösségi élet, semmi kommunikáció"


Szerintem nem azért nem beszélget veled, mert nem tud, hanem, mert nem akar. Te másmilyen vagy, át akarod formálni, és ezt általában rühellik az emberek.

Lehet, hogy ahol zenél, nyelvet tanul, sportol, onnan vannak barátai, akikkel jól megértik egymást. Akkor mit pedálozzon az osztálytársainál?


Másképp él és gondolkodik, mint te és ez téged irritál. Hagyd békén!

2017. máj. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Hát ember! Nekem sírta el magát hogy nincs egyetlen egy barátja, és az életében én vagyok az első! Ha nem akarna velem beszélgetni, akkor oda menne máshoz, és nem engem követne a wc-be is! Meg ne mondd már hogy elmész egy különórára leülsz a tanárral és németesztek, az szociális élet és ezzel teljes is!
2017. máj. 21. 23:46
 17/28 anonim ***** válasza:
Figyelj,amég ő nem akar segítséget kérni addig te erőltetheted de ezzel csak el fog távolódni tőled. Ne piszkáld, inkább hallgasd meg őt, és segítsd őt ha már más nem teszi. Látszik hogy önbizalomhiányos de ha te is piszkálod még inkább az lesz. Inkább kérdezgesd, esetleg adj neki pár könyvet, de ne durván csak ha akarja. El kell fogadnod őt úgy amilyen. Ha ő nem látja súlyosnak a problémát és jól van, akkor nem hiszem hogy baja van a szüleivel.
2017. máj. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Esetleg ha neked vannak barátaid akkor elvihetnéd őt is hogy jobban tudja gyakorolni ezeket. Meg vannak ilyen fejlesztő táborok, csoportterápiák azokat is ajánlhatnád neki.
2017. máj. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
90%
Hagyd már békén szerencsétlent. Nem a te dolgod ráerőltetni a te ideálisnak vélt életformádat. Majd ha ő úgy gondolja, hogy változni akar akkor fog, addig úgysem tudsz mit csinálni, viszont az erőltetés a legrosszabb, amit tehetsz. Nekem még az sem egyértelmű, hogy valóban rosszul érzi magát és ha igen, akkor ez tényleg a szülei hibája. Törődj a magd életével.
2017. máj. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
94%
Én is ilyen voltam, szerintem ezzel semmi baj nincs. A mai világ gáz, ha kinéznek egy 15 évest amiért nem jár el otthonról, nem bulizik iszik és szexel. Én 18 évesen voltam először buliban, azóta rendszeresen járok. Későn érő típus vagyok, viszont legalább egyszer se részegedtem le hányásig, meg nem szexeltem vadidegenekkel a wcben mint a 14-15 éves ismerőseim. Szerintem veled van a baj, ha nem értékeled a családi programokat és a kultúrát.
2017. máj. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!