Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél ha az általad...

Mit tennél ha az általad felépített vállalkozást az anyád a sajátjának gondolná (társtulajdonos) és azt kérné, a testvéred is résztulajdonos legyen benne?

Figyelt kérdés
Van egy vállalkozás amit magam építettem fel sok munkával saját tőkéből. Sajnos anyám azt gondolja hogy ebben a vállalkozásban résztulajdonos mivel a lánya vagyok. Sőt megkért, a húgom is kapjon részesedést, munkát és céges autót mint "társtulajdonos" mert szegényt nem szabad kihagyni.

2017. máj. 30. 20:47
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
97%
Biztos, hogy nem eggyeznék bele!!!
2017. máj. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
89%
Leülnék vele, elmondanám, hogy attól, hogy ő papíron társtulajdonos, a céget te építetted fel, és majd te eldöntöd, hogy kit veszel fel és milyen feltételekkel. Megmondanám, hogyha ezt képtelen felfogni, akkor el is búcsúzhat a társtulajdonosi jogától.
2017. máj. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Bocsánat ha nem voltam egyértelmű, de papíron egyikük sem társtulajdonos. Anyám gondolja azt hogy családi vállalkozás, mivel az enyém. Igy az övüké is. Azt meséli az ismerőseinek,milyen sikeres cégünk van.
2017. máj. 30. 20:54
 4/30 anonim ***** válasza:
97%
Nem, megmondanám, ha akar kap munkát fizetésért és teljesítsen.
2017. máj. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
95%
kapjon cégeskocsiként egy kis polszkit :-D egyébként ért valamihez a húgod? tudnád a munkaerejét hasznosítani?
2017. máj. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
96%
Eléggé lesújtó, hogy egy szülő aranybányának akarja használni a gyerekét. Ez a te céged, te küzdöttél meg érte, a te birodalmad és te döntöd el, hogy ebbe a birodalomba kit engedsz be. Nem ártana, ha ez eljutna az a családtagjaid tudatáig.
2017. máj. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon gyorsan helyretenném! Én is saját magam építettem fel a vállalkozásom, a szüleim nem segítettek benne (nem hitték el, hogy egy vállalkozás sikeres lehet, egyáltalán meg lehet belőle élni; most meg többet keresek egyedül, mint ők ketten a z elég jól fizető m.helyükön) szóval ha bárki az én érdememet a magáénak akarná feltüntetni, hát nem tenné zsebre, amit kapna.
2017. máj. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
97%
Először anyáddal éne megértetni, ha egy forintot nem tett a cégbe vagy 1 perc munkát, az nem az ő cége akkor.
2017. máj. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
93%

Attól hogy a céged a tiéd még nem jelenti azt hogy a családé is. Persze anyudat megértem hogy szeretné ha a húgodnak is része legyen benne csak mert ő nem képes negyed ennyire sem mint te, de nyilván a döntés joga a tiéd.

Ha akarod beveszed a húgod, ezt csak te neked áll jogodban eldönteni. Persze ha annyira dolgozni akar akkor vedd fel alkalmazottnak rendes bérért és ha nem tetszik neki mehet máshova.

Nem tudom milyen a viszonyotok egymás között, de én a helyedben nem adnék senkinek résztulajdont. Addig jó ameddig egyedüli tulajdonos vagy.

2017. máj. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
82%

Milyen cég ez egyébként?

Egyébként én a helyedben ellentmondást nem tűrően elmagyaráznám neki, hogy mi a helyzet.

2017. máj. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!