Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tehetek ha egy ingatlan...

Szegerzsi kérdése:

Mit tehetek ha egy ingatlan 1/3 részének tulajdonosa vagyok és ezt az ingatlant a másik tulajdonos akinek 2/3 része van kiadta albérletbe? Az albérleti díjból eddig nem részesültem, mert csak a rezsiért adta ki a társtulajdonos.

Figyelt kérdés
2017. jan. 10. 11:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem kért albérleti díjat, akkor miből akarsz részesülni?
2017. jan. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Perre viheted és 1-3 évig pereskedhettek, legjobb esetben a ház amortizációját kapod meg a társa tulajdonostól, mert nem járultál hozzá.


Vagy megbeszéled a tártulajdonossal, hogy mi a helyzet, szívességből van a lakásban az albérlő vagy sem, amit írtál az alapján csak a saját költségeit és rezsit állja az albérlő. Ha anélkül költöztették be, hogy tudnál róla, érdemes megbeszélni, hogy neked is részed van a lakásból és a te hozzájárulásod is szükséges. Legjobb esetben ez úgy zajlik, hogy megbeszélitek a feltételeket (a lakó addig marad ameddig, nem találtok fizető albérlőt, ameddig valaki más ismerős nem költözik be, addig lakhat ott rezsi költségen ameddig nincs munkája... ilyesmiket érdemes lefektetni, hogy ne legyen később félreértés.) A társtulajdonos pedig jön egy szívességgel neked.


Ugyanakkor, ha rendes a lakó, akkor költséget spórol neked is azzal, hogy bent lakik, fizeti a csatornadíjat, hálózati díjat, egy fűtött lakás lassabban amortizálódik és egy lakott lakásba kisebb valószínűséggel törnek be, valamint viharkár stb gyorsabban kiderül, és gyorsabban le lehet hárítani, hogy a lakás értéke megmaradjon.

2017. jan. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Hát én azt nemigazán hiszem hogy csak rezsiért adta ki.
2017. jan. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen én sem hiszem,hogy a mai világba csak rezsiért vadidegennek kiadnak egy lakást albérletbe.De hogy tudom bebizonyítani az ellenkezőjét?

Na és nem beszélek a tulajdonhoz való jogom megsértéséről.

Van egyáltalán ilyen?

2017. jan. 11. 09:35
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy be tudod bizonyítani, hogy lakbért is kért, főleg ha kp.-ben fizetik (és ha tagadják nyilván úgy) és mindketten azt állítják, hogy nem kért lakbért.

A tulajdonhoz való jogod nem sérült, nem vették el a tulajdonodat, viszont a beleegyezésed kellett volna ahhoz, hogy kiadják. Kérdezz meg egy ügyvédet (vannak ingyenes jogi tanácsadások is), hogy mik a lehetőségeid, az a legbiztosabb.

2017. jan. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Közös tulajdonnál lehet kérni egyoldalúan a közös tulajdon megszüntetését, azaz vagy kifizetik neked vagy te fizeted ki, vagy eladjátok a házat másnak.


Közös tulajdon címszóval érdemes keresni ebben: 2013. évi V. törvény

2017. jan. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A végéről lemaradt:

VI. CÍM KÖZÖS TULAJDON ÉS TÁRSASHÁZ

2017. jan. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!