Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Itthon miért bűn ha a szülők...

Itthon miért bűn ha a szülők mindent megadnak a gyermeküknek ami tőlük telik, illetve az ha a gyerek el van tartva amíg nincs keresete?

Figyelt kérdés

A legkülönfélébb internetes felületeken botlottam már bele hasonló mentalitású megnyílvánulásokba.


Sok esetben találkoztam azzal, hogy tizenéves gyermekeket, kamaszokat szídnak azért, mert a szüleik vettek nekik számítógépet, játékkonzolt, okostelefont, drága ruhadarabot... Jön a szokásos szöveg, hogy anyuci/apuci pénzén könnyű és hasonlók, még akkor is ha nem egybe kapják meg az adott dolgot, hanem az ünnepekre kapott pénzt és zsebpénzt teszik félre. Sokak szemében bűn ezeket elfogadni a gyermeknek. Prdig nem az lenne a normális ha a szülők megadják azt amit tudnak?


Illetve a gyerekek oldaláról is sok esetben ha valamiért ők dolgoztak meg azt igyekeznek dzinte már beteges módon kihangsúlyozni.


Ami még indulatokat vált ki az a 18 évnél idősebb gyermek eltartása még akkor is ha tanuló. Sokan ezen kor fölött úgy gondolják, hogy normális ha a szülő rezsi pénzt követel a gyerekétől és elküldi dolgozni, akár ki is rakja.


A továbbtanulás támogatása terén is elég rosszalló a gangnem. Ha valakit nem vesznrk fel államira azt az emberek többsége a neten, butának, ostobának tartja, nem gobdolja arra méltónak, hogy egyetemen tanuljon, a szülőre pedig rosszalóan néz ha fizeti a gyereke tandíját.


Ha pedig felveszik államira, sokan akkor is elvárják, hogy dolgozzon a gyerek, még akkor is ha a szülő megengedheti, hogy fizesse a kolit, könyveket, bérletet. Aki még se várja el a gyerektől a munkát azt megvetik, leszólják.


Az pedig ha valaki nagyobb értékű ajándékot kap, ház, kocsi stb. Nem lehet más csak egy elkényeztetett, gazdag, semmirekellő.


Ez a mentalitás a neten jön leginkább elő. (Legalábbis személyesen nem találkoztam vele ilyen mértékben.)


Úgy vélem köze van hozzá annak, hogy az átlag életszínvonal nem túl magas, így nagy az irigység. Illetve sokan személyesen is ezt élhették át és ez a normális nekik, de tőlünk nyugatabbra ez a felfogás nagyon ritka.


Nektek mi a véleményetek?



2017. jún. 1. 20:43
1 2 3 4
 1/36 anonim válasza:
64%

Hát valóban az emberekből ilyen esetben csak az irigység beszél, de mégsem a legnormalisabb ha a legdragabb dolgokat veszi meg a gyerekének de ez szülőfuggo! De a gyerekeket nem kéne ezért szidni mert nem tehetnek róla.

De szerintem teljesen normális ha a szülő anyagilag támogatja a gyerekét! De ez csak at én véleményem!

2017. jún. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
88%

Nekem ezzel nincs problémám, sőt igaz, hogy a szülő a gyermekéz segítse. Probléma ott kezdődik, amikor a gyerek viselkedése ezzel párhuzamosan megváltozik... követelőzik... felvág, főleg oylan emberek elött, akinek a szülei ezt nem engedhetik meg...

Lenézi azomat az embereket akiknek nincs pl legújabb mobil....

Többnek érzi magát, pedig csak ugy kapta....

2017. jún. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
#1 Nem is csak a legdrágább dolgokról van szó, árnyalható a dolog. Az nyílván nagyobb indulatot vált ki sokakból ha a 12 éves Pistike kap egy Iphobe 7 Plus-t, mintha a 16 éves gyereknek vesznek egy közép kategóriás kínai mobilt. Viszont mindkettőnél lesz aki felháborodik.
2017. jún. 1. 20:54
 4/36 A kérdező kommentje:
#2 Persze az nem jó ha elkényeztetik, de az nem árt ha a gyerek kap 1-1 dolgot, nem kell mindig a legújabb és legdrágább.
2017. jún. 1. 20:55
 5/36 anonim ***** válasza:
46%

A magyar mindig is kissé "elmaradott" volt a nyugattal szemben. Ráadásul igen szeret a legtöbb ember beleszólni, kibeszélni a másik életét.

Nálunk egy htb feleség lusta,más nyakán élősködő, mi lesz vele, ha elválik megítélés alá esik.

Jobb anyagi helyzetben felnövő gyerek is el lesz rontva, ha a család életszínvonalának megfelelően kap bármit.

Mi még ott tartunk, hogy egy faluba városból odaköltöző család mindig is "idegen " lesz.

A fiataloknak hiába nyílt már meg a világ, a családi gondolkodásmódot még mindig magukban hordozzák. Talán pár emberöltővel később felnő olyan nemzedék, amiben már csak kisebb része gondolkodik még a régi beidegződésekkel.

2017. jún. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
61%

ez a "ha nekem szar másnak is legyen szar" nagyon magyar mentalitás. biztos vagyok benne, hogy csak akkor vállalok gyereket, ha olyan anyagi helyzetem lesz, hogy semmiben sem kell nélkülöznie. a nélkülözés jó lecke, jó élettapasztalat, de nem kényszeríthetem rá a gyermekemre, és igyekszem tőle megvédeni, amíg indokoltnak találom. a tanulmányai a legfontosabbak, nem az, hogy minimálbérért gürcöljön egyetem mellett.


természetesen ha őrült ötletei vannak, amik túlmutatnak az ésszerűség és a költségvetésünk keretein, arra spóroljon, illetve nem kaphat meg mindent első szóra, amire nincs szüksége.


de az a normális, ha egy szülő igyekszik mindent megadni a gyerekének. itt a gyakorin leginkább a szegényebbek próbálják megideologizálni, hogy miért nem kap többet a gyerekük, esetleg irigységgel fújnak a szerencsésebb gyerekekre. a normális az lenne, ha nem utálnák azt, akinek jobban megy.

2017. jún. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos mindenhol mas ez a felfogas. Nekem mindent megadtak a szuleim es 18eves korom utan se kertek el tolem a rezsi koltseget vagy h adjak bele valamennyit, azon voltak h munka mellett tudjam elkezdeni a sporolast es megtanuljam kezelni a penzt. Nagyon jol megtanultam beosztani es megbecsulni, pedig nem kellett adnom bele, es megis tudom h h kell jol beosztani es sporolni. Amiota kulon elek sincs semmi gondom a penzmegtartassal. Viszont itt az ellenpelda. Volt egy exem. Elment dolgozni es a szulok minden fizuja utan kertek a penzt a rezsibe es a kajaba. Nemsok penze maradt a fizubol mert mar tobbet vettek el tole mint amit amugy kellett volna. Erdekesseg hogy exem meg nemtudta beosztani a penzt. Mihelyt volt, maris elkoltotte. Es miert? Mert amikor keves penze volt hozzaszokott h nemtudja beosztani hiszen alig van mit, es elkoltotte azt a 40e-t. Igy viszont amikor mar kulon volt toluk es megvolt a havi keresete, majdnem mindet elkoltotte mar felesleges dolgokra. Szoval erdekes ez a dolog. De nyilvan neveles kerdese is. En megkaptam mindent, de megse vagyok nagyravagyo es betudom osztani a penzt, a kicsivel is beerem nem kell a nagy. Viszont pl unokahugom is megkapott mindig mindent, viszont ott mas volt a neveles...nemtudja beosztani a penzt es mindig mindenbol a legujabb legnagyobb kell neki akkor is ha neki nincs penze, mer majd apuci ugyis megadja...
2017. jún. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
76%

Mit jelent az, hogy "mindent megadni"?

Igen kevés lehetősége van egy átlag embernek, hogy olyan szintre hozza a megélhetést a gyerekvállaláshoz, hogy az a gyerek ne találkozna olyan szitukkal, ami neki talán elérhetetlen .

Ehhez kötni a gyerekvállalást badarság. Től

2017. jún. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
#8 Nyílván szinte mindenki találkozik olyan dolgokkal amit nem engedhet meg magának még spórolással sem, de magához mérten amit tud az miért bűn ha megadja? Sokan még azért is fújtatnak ha a gyerek szülinapra torta mellé kap pl. egy doboz LEGO-t.
2017. jún. 1. 21:53
 10/36 anonim ***** válasza:
88%

Az a jelenseg amit leirtal csak a gyakorin es hasonlo szinvonalu helyeken jon ki.

Nem ez a magyar atlag hidd el. Azokbol a fiatalokbol arad ez a melytengeri szenny akiket valamiert nem tudnak/nem akarnak tamogatni es itt toltik az idejuket.

Az atlagos magyar szulo is arra torekszik, hogy a gyereket tamogassa es tolja elore az eletben. Foleg, hogy a fiatalok eletkezdesi lehetosegei egyre jobban konvergalnak a beka segge ala. A tovabbtanulas nehezkes es fizetos, a lakhatas, kollegium, tankonyv draga, a kezdo fizetesek semmire sem elegendoek, sajat lakas onerobol lehetetlen, a gyerekvallalas ezaltal vagy kitolodik vagy lehetetlen. Termeszetes, hogy a szulo probalja a gyereket nyomni az iskolaba, fizeti a tanulast, segiti a lakhatast. Csak akik igy elnek azoknak nincs idejuk a gyakorin logni.

2017. jún. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!