Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mitévő legyek, ha terrorizál...

Mitévő legyek, ha terrorizál anyám és a bátyám együtt?

Figyelt kérdés

A bátyám régen céget alapított, de nem jött össze a vállalkozása. Nem végezte el az egyetemet, mert világéletében szorgalom híján volt. Nem tudott Magyarországon érvényesülni sokakhoz hasonlóan, ezért külföldre ment.

Az utóbbi időben anyámat hergeli ellenem, sikerrel. Tudni kell rólam, még anyámmal élek, be szeretném fejezni az egyetemet. A bátyám külföldről Skypeon keresztül azzal uszítja anyámat, hogy nekem dolgoznom kellene (és tök mindegy, hogy dolgozom, őt ez nem érdekli), mert csak az olyan munka éri meg, amit ő (a bátyám) ajánl. Állítólag a bátyám ismerőse, aki német szakot végzett, nettó 300 ezer forintot keres németes ügyfélszolgálaton itt Budapesten, a bátyám pedig iszonyatos arrogáns módon terrorizál azzal, hogy fogadjam el az ismerőse ajánlását és dolgozzak én is olyan munkakörben, mint ő és akkor 300 ezer nettót keresnék, vagy megközelítőleg annyit.

Utánanéztem az ilyen munkakörben dolgozóknak és saját bevallásuk szerint egyáltalán nem keresnek ilyen irreálisan magas összegeket. Tesóm meg azzal tart lelki terrorban, hogy folyamatosan, erőszakosan nyomatja, hogy én hülye vagyok, hogy visszautasítom a 300 ezer nettót és hogy ez nem kamu, meg hogy tehetségtelen vagyok, és anyámat is teljesen ráállította erre a szövegelésre. Teljesen lehangolnak, rombolni akarják az önbizalmam, az önmegítélésem, minden lelki szegmensem.

Igen, megkérdeztem német szakos ismerőseimet, mivel nekem is vannak ilyenek, és senki nem keres 300 ezer nettót (de komolyan, Magyarországon hányan keresnek ennyit akár 30 év tapasztalattal, vezetői beosztással?!).

És anyám fullra felhangosítja a tabletjén a Skypeot és éjjel is, amikor már aludnék, a testvérem mély bődör hangját hallgatom, hogy anyámmal engem szidnak, hülyéznek, alázni akarnak, stb.

Nem keresek sokat, de átlagban még mindig jónak számít szerintem a 2-2500 forint óránként, amit angoltanításért kapok (magán), örülök neki, egy kis reálisan elérhető, viszonylag jó kereset, mert sokan 500-800 forintokért dolgoznak óránként. Erre jön tesóm és anyám és hiába költöznék el, a kapcsolatot mégse szakíthatom meg, mert szeretem anyámat, de mindig ezzel jönne elő, hogy milyen tehetségtelen, hülye, xxx vagyok, mert nem fogadtam el a testvérem 300 ezer nettós ajánlatát.

Az őrületbe kergetnek ezzel, mit tegyek? :( Hiába mondtam már meg nekik mindent...



2017. jún. 4. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb, amit tehetsz, hogy a saját lábadra állsz, és bebizonyítod, hogy nincs igazuk. Jót tenne, ha el tudnál költözni, anyukáddal a kapcsolatot pedig limitálni. (Nem kell megszakítani, csak tartani egy bizonyos távolságot.) Előbb-utóbb találnak majd más beszédtémát.
2017. jún. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
miért ragaszkodsz ennyire anyádhoz?
2017. jún. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mert szeretem, és régen másmilyen volt. A középső bátyámat (akiről szó van) mindig is többre tartotta anyám. Még azután is, hogy az anyámtól kölcsönkért pénzből alapított cége befuccsolt, évekig (28-30 éves koráig) csak hébe-hóba dolgozott (alig adott haza valamit, 10-20 ezreket havonta, esetenként kicsit többet). Akkor is volt, hogy az én nevemben dolgozott diákmunkán, mert őt már kirúgták az egyetemről, mert túl sokszor megbukott, más munkát meg nem nagyon akart.

Iszonyatosan meg volt róla győződve a bátyám, hogy az ő cége mennyire beindul majd és mindenki hülye, ezért sokan nem is tudnak vállalkozni, csak ő. Anyám meg mindig kiállt mellette, mert vele van a legközvetlenebb kapcsolata.

2017. jún. 4. 22:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahol dolgozom kb ennyit keresnek a telefonos helpdeskesek, de ezen a területen az átlag olyan 200-250ezer nettó körül mozog. Viszont teljesen midnegy, mennyit ajánlanak érte, ha te bármilyen oknál fogva nem akarod ezt a munkát végezni, akkor ne tedd. Ha jól értem van munkád, adsz haza is nyilván, tehát a megmaradó pénzösszegről beszélünk... ami viszont a tiéd, ergo dönthetsz úgy, hogy nincs.


Nem ismerem a háttered, de ha bármennyi lehetőséged van rá, költözz el, akár úgy, hogy összeállsz pár másik emberrel, és közösen béreltek. Ez a dolog igy borzasztóan mérgező. Nem jó poén ha a családod írtja ki belőled az utolsó csepp önbizalmad is, tapasztalat.Ezek szar játszmák, és ha belefolysz, csakis veszíthetsz. Ahogy az előttem szóló is írta, nem kell megszakítani minden kapcsolatot (bár tanulságos lenne feléjük...), de menekülj onnan, amíg nem késő.

2017. jún. 6. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!