Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ugráltatnak a szüleim (bővebbe...

Ugráltatnak a szüleim (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Röviden: velem csináltatnak minden nehéz házimunkát, miközben anyám 2-3 naponta főz, a lakásban kosz és rendetlenség van, annak ellenére, hogy ő otthon van. Kistestvéremnek mindent megengednek, mindig én vagyok a hibás. Folyton felesel, bután beszél, hisztizik, visítozik, stb. Megengedik, hogy éjfélig fent legyen. Mikor én voltam 12 éves, akkor nekem 10kor aludnom kellett. De azt mondják, hogy "én is ilyen voltam" (nem, tudom hogy nem voltam buta a szüleimmel)

Nagyon haragszom rájuk, mert minden apróság miatt engem ugráltatnak. Pl anyum kint van a konyhában, de nekem bekiabál a szobába, hogy öntsek a mamámnak üdítőt (aki szintén ott van). Én annyit nem kérhetek tőle, hogy tegye ki elém az ebédet, de minden feladatot amit otthon kell csinálni, rám akarják sózni. Azt szeretem legjobban mikor kint dolgozok, akkor csak nézik, ahogy csinálom. Középiskolás vagyok. Megjövök az iskolából, első dolog az, hogy ezt csináld, azt csináld. Sokszor szándékosan olyan ételt főz, amit én nem szeretek. Lefogytam nagyjából 5 kilót, annak ellenére, hogy nagyon vékony vagyok. Szüleim elváltak, nevelőapámékkal élünk. Külföldön van apám ,hozzá nem tudok menni. Anyumék szüleihez sem mehetek, mert ők ugyan ilyenek. Apum szüleihez sem mehetek, mert őket nem érdeklem. Mit tegyek? Suliban nincs kolesz. Nem tudom hova mehetnék, a 18at sem töltöttem még be. Rengeteg minden van amit leírnék még, de nem akarom annyira részletezni a dolgot. Szinte csak köszönő viszonyban vagyok a szüleimmel, sosem beszélgetünk, mert nem hallgatnak meg, nem érdekli őket amit mondok, vagy nem figyelnek rám. Magányosan vagyok bezárkózva mindig a szobámba. Amióta van a testvérem, azóta mindenki szarik rám. Tudom, hogy egy kisgyerekkel többet kell törődni, de szerintem ettől még nem kéne megutálni a másik gyereket.



2017. jún. 23. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Ez tipikus gond... az új testvér érkezése...

Megpróbáltál már beszélni vele komolyabban? Pl: figyelj anya. Szeretnék veled komolyan beszélgetni az érzéseimről... mostanában nem igazán figyelsz rám, pedig igényelném.. nagyon hiányoznak a régi dolgaink, mostanában úgy érzem nem töltünk igazán együtt időt... esetleg főzhetnénk, vagy elmehetnénk valahová, vagy csak beszélgessünk!


Nagyjából így kezdeném el... segíts neki amiben csak tudsz. Viszont ez már tényleg túlzás. Próbáld megkímélni.

De ezt tudnia kéne, hogy egy gyereket nem csak azért nevelünk x évig, hogy utána csicskáztassuk. A lelkivilágával törődni kell ugyanúgy, sőt a tinikorban még többre van szüksége. Főleg ha az apai gondoskodást mellőznie kell...


15/L

2017. jún. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Sajnos rengetegszer. Egyszer leírtam levélben a gondomat, mert nem hallgattak meg. Elolvasta, de semmitmondó választ kaptam. Amúgy elfelejtettem írni, hogy a tesóm még 10 év alatti. (nem írok pontos évet)

Amit kihagytam még, hogy ha valamit nem csinálok meg azonnal, akkor rögtön ordibálnak, hogy semmit sem csinálok, lusta vagyok, semmirekellő, mindig csak követelőzök (soha semmit nem kérek tőlük ,csak annyit ,hogy rakják elém a kaját)... Pénzt is magamnak keresem diákmelóval, hogy tudjak venni magamnak valamit, amit akarok. Mert ha kérek valamit, akkor rögtön azzal jönnek, hogy állandóan követelőzök. Már évek óta könyörgök, hogy legyen redőnyöm. Születésnapomra is azt kértem, de azóta sem kaptam. Arra "nincs pénz" de minden másra van. Én viszont nem szeretném arra elkölteni a zsebpénzemet, másra spórolok.

2017. jún. 23. 15:02
 3/10 anonim ***** válasza:
Az első (ahhoz képest egyébként, hogy 15 éves) leirta a megoldást. Ez a legérettebb, legmegfelelobb lépés amit még meg tudnál tenni .. Viszont ahogy látom a valaszodból, ez nem igazán elég már. Nagyihoz költözni esetleg nem opció? Tényleg ennyire nem értenek a szóból? Mióta tart ez körülbelül?
2017. jún. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jaj ne haragudj, félreolvastam, most látom, hogy a nagyszülők sem lehetőség.Keresztszuleid?
2017. jún. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Amióta megszületett a tesóm. Akkor csak picit voltak ilyenek ,de egyre jobban és jobban
2017. jún. 23. 15:10
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszeruen csak vedd kovetendo peldanak amit ok csinalnak, es tegy ugy te is = ne csinalj semmit, ha szolnak hozzad ne figyelj rajuk, es ne erdekeljen mit mondanak.

Esetleg neha raszolhatsz anyadra, hogy intezze a kajat, de mar! Vagy ontson mar neked uditot! Ha meg nem teszi uvoltozz vele 1 sort...

Kivancsi lennek hogy allna a szaja ezek utan. :D


Komolyra forditva a szot, szerintem azzal nincsen gond, ha a gyerekeket a koruknak es kepessegeiknek megfeleloen bevonjak a hazimunkaba, kapnak feladatot, pl mosogatas, porszivozas, takaritas, mosas, tergetes stb lehetoleg valamilyen rendszer szerint. Ezt illik is azert valamilyen formaban megkoszonni, vagy legalabb kimutatni, hogy ertekelik.

De hazi cseledet csinalni a gyerekbol kicsit meredeknek tunik! foleg, ha ezt puszta kenyelembol vagy lustasagbol teszik...

2017. jún. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem is csodálom, hogy apádnak nem kellett ilyen nő. Én is elhagynék egy ilyen lusta, utálatos némbert.
2017. jún. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó. Annak idején nem volt ilyen, teljes ellentéte volt. Apám miatt váltak el, amit nem részleteznék. Jobb is, hogy elment és külföldön él.
2017. jún. 23. 17:33
 9/10 anonim ***** válasza:
1es vagyok, köszönöm szépen #3as! Legalább te így gondolod. Annyira örülök hogy 30%osra lett értékelve a válaszom...
2017. jún. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: tőlem egy "hasznos"-t kaptál pedig... Valaki unatkozik:)
2017. jún. 23. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!