Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondjak/csináljak, hogy...

Mit mondjak/csináljak, hogy elengedjenek a szüleim?

Figyelt kérdés

14/L

Sima bandázásról lenne szó, 2 osztálytársammal, 2 évfolyamtársammal, meg 2-3 alsóbb osztályossal.

A bandázás alatt fagyizást, beszélgetést, hülyülést értek, semmi rossz dolgot.

Osztálytársam hívott meg, de nem tudom, hogy mehetek-e, mert még a szüleimet nem kérdeztem meg, viszont a szüleim nem egy engedékeny típusok. Féltenek elég sok mindentől, de nem akarok egész nyáron a szobámba punnyadni, és egész végig telefonozni/gépezni.

De ha megkérdezném, valószínű, hogy nem engednének el, mert nem nagyon ismerik azokat, akikkel mennék. Azaz féltenének. Pedig nincs mitől.

Mit csináljak?



2017. jún. 19. 20:30
 1/7 A kérdező kommentje:
Rossz helyre írtam a kérdést, elnézést!
2017. jún. 19. 20:32
 2/7 anonim válasza:
100%
Első körben talán kérdezd meg őket és mondd el azokat az érveket, amit most leírtál.
2017. jún. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Semmiképp se azt mondd nekik, hogy bandázni szeretnél :)

Egyszerűen mondd meg, hogy szeretnél elmenni fagyizni pár iskolatársaddal. Azért ők mégsem idegenek, nem kell tőlük félteniük.

2017. jún. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Talán előbb a barátaidat kéne bemutatni otthon.
2017. jún. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez több dologtól függ.

Milyen a kapcsolatod a szüleiddel, másik városban lenne-e a találkozó, mikor találkoznátok, hogyan jutnál haza és hány órára. Ha tényleg csak fagyizás akkor délután tudtok találkozni, és még délután haza is érhetsz. Ezzel nem hiszem, hogy problémát jelentene, de te ismered a szüleidet..

2017. jún. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Már amelyik szülő kíváncsi a gyereke barátaira :( Az enyémek inkább megtiltottak mindent, az egyszerűbb, mint megismerni a barátokat.
2017. jún. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
14 évesen nem mehetsz el napközben otthonról? Azért ez túlzás...
2017. jún. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!