Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a fontosabb? A szülői...

Mi a fontosabb? A szülői minőség megélése vagy a párod?

Figyelt kérdés

A kérdést az alábbi, tegnapi kérdésem ihlette.

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


Sokan írták (inkább nők azt hiszem), hogy ha a társuk nem szeretne gyermeket vállalni, akkor nem lennének együtt. Mi van akkor, ha megtalálod azt az embert, akit mindig is kerestél, és szinte mindenben passzoltok, de a gyermekvállalási kérdésekben nincs egyet értés. Az egyikőtök szeretne gyermeket, a másik nem. Elhagynád-e álmaid párját, ha ebben nem lenne egyet értés? (Persze felmerül a kérdés, hogy akkor a társad mégsem álmaid embere, ha akar/nem akar szülő lenni).

Várom az értékes és magvas gondolatokat! :)



2017. jún. 30. 10:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem eleve úgy kell ismerkedni, hogy ez már az elején kiderüljön. A konkrét kérdésre nem tudok választ adni, mert nekem tökmindegy, lesz-e gyerekem.
2017. jún. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem bírom elképzelni, hogy úgy jöjjek össze valakivel, hogy annyira sem ismerem, hogy szeretne-e gyereket vagy sem. Ha valaki szeretei a gyerekeket, rendes családot akar, az elég hamar kiderül pár beszélgetés során, szóval nekem ez nem életszerű helyzet, nem bírom beleképzelni magam.
2017. jún. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

A párom.


Unokatestvéremék kapcsolata gallyra ment a gyerek utáni megszállott vágy miatt. Ahelyett, hogy szerették volna egymást, és a már meglévő lányukkal törődtek volna, állandóan a második gyereken ment a hiszti.

A nőnek havi szintű sírógörcs, a férfinek teljesítménykényszer, állandó orvoshoz járás, a gyereküket meg leszarták, egymást szintúgy.

Öt év alatt oda jutottk, hogy válnak, mert elfelejtettek társként, párként funkcionálni a nagy gyereketakarok-közepette.


Nekem egy meg nem született gyerek sem ér ennyit de a társam, aki évekig mellettem állt, igen.


28n

2017. jún. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Erre mindig figyeltem, hogy a kapcsolat elején képben legyünk. Ha nem egyezik az elképzelésünk, kár erőltetni.
2017. jún. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fontos az, hogy a párom családcentrikus legyen, de ez nem feltétlenül jelent gyermekvállalási igényt. Tisztelje a szüleit, szeresse a gyerekeket, legyen fontos neki a családi kapcsolatok ápolása stb. Nekem ez hozzátartozik ahhoz, hogy valaki "álompasi", bár nyilván vannak kivételes esetek, amikor pl. a párom családja nem jó és nincsenek jó viszonyban (de ettől függetlenül meg kell hogy legyen az igény arra, hogy jó család vegye körül). Az elején, amíg ismerkedünk, összeszokunk, nekem nem fontos, hogy gyereket akarjon majd, szerintem ha valaki szerelmes belém és tudja, hogy nekem fontosak a gyerekek, akkor azzal együtt ő is megbarátkozik a gondolattal (persze ha egészségügyi problémák miatt nem tud vállalni gyereket, azt megértem, akkor örökbefogadnánk vagy elhalmoznánk magunkat kutyákkal). Ha úgy látom, több év után sem vesz annyira komolyan, hogy elköteleződjön és komolyan tervezzen velem, akkor szakítok, de nem amiatt, mert nem akar gyereket, hanem mert nem ugyanazt várjuk a kapcsolattól (és így már hiába álompasi).
2017. jún. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem nagyon fontos hogy egyféleképpen gondolkodjatok a gyermekvállalásról. Egy ideig elvagytok ketten, de ha az egyikőtökben erősödik a családalapítás gondolata a másik pedig elhatárolódik ettől annak hosszú távon nem lesz jó vége. Hallottam pár olyan sztorit h emiatt ment tönkre egy kapcsolat. Egy kisbaba teljesen átalakítja egy pár életét. Javaslom, hogy üljetek le és beszéljétek át.
2017. jún. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Amit kérdezel, a fogalmilag kizárt. Ugyanis az nem lehet az igazi számodra, akivel ilyen alapvető kérdésben nem vagytok egy hullámhosszon.


Lehet halálos szerelem, de nem az igazi.

2017. jún. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt akkor érdemes tisztáni, amikor már komolynak érezzük a kapcsolatot. Mi tisztáztuk, harminc fele akarunk talán egyet, de ha nem lesz, akkor nem lesz, nem fogjuk erőltetni (eü okok miatt nem valószínű, hogy könnyen összejönne). Ha olyan ember lenne mellettem, akinek létfeltétel, hogy minimum három gyereke legyen, nagycsaládos életet éljen, akkor odébb állnék, és adnék egy olyan nőnek helyet, akinek szintén ez a vágya. Megértem azt, ha valaki gyereket akar, a sok gyereket is, nem fair ezt elvenni a másiktól. Ebben a témában az egyet nem értés sajnos szakítást/válást okoz előbb-utóbb. Egyik féllel sem igazságos, ha be kell áldoznia a "családos álmait".
2017. jún. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%
Lehet, hogy életem párja, de akkor sem vagyok hajlandó lemondani egy életemet meghatározó álmomról, az anyaságról. Ha egy idő után kiderülne, kénytelen leszek ott hagyni, mert számomra ez nem boldogság. Inkább megkeresem azt a másik nagy Őt, aki minden téren passzol hozzám.
2017. jún. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Pár hónap együtt járás után ennek ki kell derülnie. Én mindig is akartam gyereket, ha a párom nem, akkor elválnának útjaink.


Az más kérdés, hogy mi van, ha sunnyog, hogy: "igen, de később" .... aztán X év együtt élés + házasság után még mindig csak a kifogásokat keresi, hogy akkor éppen miért nem lenne jó, mire rájövök, hogy voltaképpen soha nem akar. Na, az nagy szemétség!


Viszont, az egy teljesen különböző dolog, hogy mit csinálnak, ha szándékuk ellenére nem jön a gyerek. Pláne, ha valamelyik félnek konkrét orvosi problémája van, és esélyes, hogy a másiknak mással lehetne. Vagy mi van, ha a probléma kisebb-nagyobb beavatkozással enyhíthető (javulnának az esélyek), de az illető semmilyen orvosi beavatkozást nem vállal a gyermek jövetele érdekében. El tudom képzelni, hogy ilyenen egy kapcsolat tönkre menjen, és ilyenkor egyik felet sem hibáztatnám.


Az meg még egy harmadik fajta kérdés, amiről 3-as ír, hogy van már egy gyerekük és megszállottan akarnak másodikat. Na, hogyha erre rámegy a kapcsolatuk, és a meglévő gyerekük emiatt elvált szülők gyereke lesz, akkor ők viszont előttem megbuktak, mint szülők.

2017. jún. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!