Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megkeseredett, monoton az...

Megkeseredett, monoton az életem, pedig fiatal vagyok!? Hogyan váltsam valóra az álmom?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, érettségi után egyetemre mentem, van nyelvvizsgám. Nyáron, szünetekben dolgozom, zh és vizsga időszakban tanulok ezerrel, a műszaki pályát választottam. 16 éves korom óta minden nyarat végig diákmunkázom. A keresetemből megcsináltam a jogsit, tanultam, kollégiumi életre költöttem és félretettem. A szüleim segítenek minimálisan, de egyéb kiadásokra nem költenek. Pl. Nyelvtanulás, tanfolyamok, nyelvvizsga, stb. Sajnos ha nem dolgozom nincs ezekre pénzem, de ha dolgozom heti 5 nap 8 órában másra nem igazán marad időm.

Mindig azt hallom, hogy minek tanulom ha van nyelvvizsgám? Szeretném beszélni a nyelveket magasabb szinten, mert kell a munkámhoz is, és ha esetleg később sikerülne külföld felé venni az irányt...


Irigy vagyok azokra, akik velem egykorúak és több lehetőségük van. Akiket támogatnak anyagilag ha tanulni szeretnének nyelvet, akár tanfolyamokon. Akiknek vannak rokonai külföldön, akikhez ki tudnak menni nyáron, nyelvet gyakorolni. Vagy csak akik elmennek nyaralni. Mi sajnos sosem megyünk, nyáron mindenki dolgozik, a gyerekek itthon ülnek, mint én is tettem mielőtt betöltöttem a 16-ot. Nem a pénz hiány miatt nem megyünk. Lenne rá, de a nevelő apukám nem akar, anyukám meg egyedül nem keres eleget hozzá. Azt az elvet követi, hogy "Mindenki akkor menjen, ha megkeresi rá a pénzt" Ugyanez az anyagi támogatásnál. Mindenre keressem meg én. De már általános után ez ment. És persze jobb lenne ha el is költöznék, mert nagykorú vagyok. (Szerencsére anyukám nem küldene el.) Semmi szeretet nincsen tőle egyik gyermekére sem. A saját fizetéséből ad egy részt, ami bele megy a háztartásba, a többit csak magára költi. Anyukám fele annyit nem keres és mindent a háztartásra és a gyerekekre költi.


Mivel soha nem mentünk sehova, minden nyaram unalmas és egyhangú, nagyon vágyom rá. Egyszerűen már csak próbálok mindent megtenni, hogy a jövőm jól alakuljon. Olyan diplomát csinálok, ami állami és nagy rá a kereslet, nyelveket próbálom megtanulni, hátha nagyobb pozíciót kapok és sikerul kijutni.

Emellett nagyon fontos nekem a pénz, mivel nem csettintésre kapom, spórolok, utálok költeni, mindig buntudatom van ha egy cipőt is veszek, hogy ennyivel is kevesebb lesz a számlámon. Komolyan talán még egyszer érdekből hozzá is megyek valakihez, csak hogy megtapasztaljam milyen a boldog élet..


Szerintem a kikoltozes ezerből egy embernek sikerul... mosogatni meg nem megyek ki majd diplomával, annyit nem ér.


Mit kéne még tennem? Hogy válthatnám valóra az álmom? Nem akarok irigykedni, inkább örülni más sikerének! Egyedül sikerülhet?

A ti életetekből mi hiányzik?


2017. júl. 2. 13:55
1 2
 1/17 anonim válasza:
84%
Erasmus ösztöndíj eszedbe jutott? Kipróbálod magad külföldön, megtanulod a nyelvet és talán jobban is kereshetsz diákmunkával. Közben meg nincs igazi nagy tétje a külföldi életnek, hiszen még "csak" diák vagy.
2017. júl. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%

Türelem, még nagyon fiatal vagy! Én abban hiszek, hogy a befektetett munka meghozza a gyümölcsét! Tanulj és dolgozz, előbb-utóbb pedig pénz is lesz belőle. Semmi sem jön egyszerűen... Én azt javaslom, hogy próbálj akár 1-1 napra/hétvégére is valami programot találni, kirándulni, szórakozni egy kicsit a barátokkal.

Külföldre ösztöndíjjal is ki lehet menni, vagy önkéntesnek is! A helyedben én ezeket nézegetnem!


Hidd el, hogy másoknak sem könnyű. Nekem is sokkal jobb lenne, ha 29 évesen a szüleim alám tettek volna egy lakást, dehát nem ilyen a világ.

2017. júl. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Erasmus egyenlőre nem játszik, mert a szakátlag 2 egész alatt van, nagyon nehéz az első pár félév, talán később jobb lesz.


Önkénteskedés tetszik, vagy a munka, jövő nyárra terveztem kimenni gyerekekre vigyázni, táborban segédkezni. Ez egyetemi lehetőség, de kell hozza egy alaptőke, ami idén még nem volt meg.


De ezek tényleg nagyon jó ötletek igazatok van. :) Csillapodik a külföld iránti vágyam, és még hasznos is.

2017. júl. 2. 14:09
 4/17 anonim ***** válasza:
26%

"egyszer érdekből hozzá is megyek valakihez"

Háát igen ezt tudják a nök többsége...

2017. júl. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Ha minden erőfeszítés hiába :D Talán kis túlzással, de van az a megkeseredettségi szint amikor már minden mindegy alapon elképzelhető.


Köszi a véleményt de kicsit bővebben, több dologra kitérve is írhattál volna.

2017. júl. 2. 14:37
 6/17 anonim ***** válasza:
70%

"Komolyan talán még egyszer érdekből hozzá is megyek valakihez" grat! még ami a világon a legszebb, legfontosabb azt is tervezed elcseszni. Hányinger? Sok.


Mégis mi enne, ha nem a pénz körül forogna a molylepke agyad?

- miért nem jársz össze barátságos emberekkel, beszélgettek pihentek,

miért nem írsz, rajzolsz, festesz, énekelsz,

miért nem fejezed ki magad irigykedés helyett

- pihentető lenne a valószínűleg nem teljesen jó műszaki pályaválasztás után

2017. júl. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

Bár az előző elég egyenesen és nyersen fogalmaz, valahol egyetértek vele.

Én is szívesen megismernék olyan lányokat, mint a kérdező, akinek azért van agya, de szerintem nem kell leírnom, melyik mondat nullázza le az egészet.

2017. júl. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha már van középfokod, onnan a felsőfok már simán elérhető oktatás nélkül. TEssék idegen nyelven olvasni, tévézni, levelezni anyanyelvűekkel, tessék kihasználni a netet.


Ha érdekből hozzámész valakihez, az minden lesz, csak boldog élet nem, pusztán megvalósítod, amit eddig pénz nélkül nem tudtál.

2017. júl. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem,tűzz ki egy célt,mi az amit szívesen csinálnál,próbálj arra öszpontosítani,a többivel meg ne foglalkozz. Azt látom a fogalmazásod alapján,nagyon sok stressz van benned,magadnak felelj meg,azt csináld,és úgy ahogy Te akarod,ne foglalkozz mások véleményével.
2017. júl. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
30%
Neked való lehetőség,amit szinte minden ilyen 2.csaj csinál... keress pénzes támogatót,egy sugar daddy-t.
2017. júl. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!