Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A Nándor név miért nem tetszik...

A Nándor név miért nem tetszik az embereknek?

Figyelt kérdés
Barátikörömben szóba jöttek a fiú nevek. Én a Nándort, Ivánt, Simont, Mihály Gergelyt mondtam, mindegyik egy "híres" emberhez kötődik (utóbbi kettő inkább együtt tetszik mint külön-külön, szerintem jó hangzásaval-akár Gergővel is). Erre nagyjából többen mondták, miért akarok szegénnyel majd kitolni, miért nem vmi modernebb nevet adok neki. Hát azért, hogy ne legyen rajta kívül még 6 Bence meg Zalán és Noel etc...

2017. júl. 2. 19:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
54%
A te gyermeked lesz és ha neked a Nándor tetszik add azt neki! Tényleg szép név amúgy. Manapság sok ember ad gyermekének nemzetközi nevet valaki pedig két nevet ad, a választási lehetőség miatt később a csemetének.
2017. júl. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem A Leó Meg A Rikárdó Elég Menő A Mai Világba
2017. júl. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem bármilyen nevet mondhattál volna akkor se tetszett volna mindenkinek.

Tapasztalat a névadásnál, hogy

- ha ritka akkor giccses

- ha gyakori/mai név akkor miért nem régebbi nevek közül választasz

- ha régi akkor miért nem modern

- ha külföldi akkor miért nem magyar név

- ha magyar név akkor ezzel külföldön nehéz dolga lesz

szóval valamivel mindig beleköt valaki a névadásba. :)

2017. júl. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
93%
RIKÁRDÓ
2017. júl. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
A Mihály a Gergely névvel tetszik. Nagy Mihály, így nem adnám a gyerekemnek, Nagy Mihály Gergelyként inkább nevezném a fiamat. Szerintem jól hangzik :)
2017. júl. 2. 22:09
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem speciel tetszik a Nándor.

Sőt a környezetemben két, - egymást nem ismerő, tehát nem a másikat "majmoló" - családnak van Nándor nevű fia.

Az egyik 11 éves, a másik meg most tavasszal született.

2017. júl. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Nekem a Nándor az egyik kedvenc nekem, szerintem gyönyörű!!
2017. júl. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
93%

Én is azt mondom, hogy a te fiad, úgy nevezed el ahogy szeretnéd.


Saját vélemény, hogy szerintem sem szép név a Nándor, a Mihály meg végképp nem, de a Gergely nagyon szép név :)


De tényleg nem ezzel kell foglalkoznod. A mi családunkban sem tetszett senkinek a testvérem név választása, főleg nekem nem, de amióta meg született a pici azóta imádom a nevét is :)

2017. júl. 3. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nekem annyira nem tetszik a Bence és a Noel sem. A felsoroltakból a Mihály és a Gergely tetszik. De ti adtok nevet a gyereknek, olyat adjatok neki, ami nektek tetszik. Mind szép, vállalható név, tehát nem hiszem, hogy kiszúrsz a fiaddal bármelyikkel is.
2017. júl. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
A Gergely nem kéne, amúgy mind jó
2017. júl. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!