Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni akkor, ha egy...

Mit lehet tenni akkor, ha egy szulo kioli a sajay gyermekebol a kreativitast?

Figyelt kérdés

Annyi mindent szeretnek csinalni, de nincs mindenre penzem. Arra kertem oket, hogy segitsenek es vegyenek meg par dolgot, ami szukseges lenne hozza, ez havi 3000-5000 Ft lenne, par honapig. Hiaba mondtam, hogy segitek cserebe, amit akarnak, a valasz mindig nem.

Evek ota ez folyik hiaba szeretnek par dolgot kiprobalni, mindenre az a valasz,hogy nem. Nyari munkam van, megertem, de azt arra teszem felre,hogy vegyek uj szonyeget, fuggonyt stb a szobamba, konyveket.

Azt mondjak,hogy mindent megadnak,megsincs semmi. Kirandulni soha nem jarok, a baratnokkel enni szinten nem, strandra se, sehova, mert nincs eleg penzem,ok meg nem hajlandoak adni.

Van 1 dobozom, ahova osszeteszem a ruhaimat, amit el szeretnek adni, egy miutan osszegyult par, egyszerre eladom. Erre most is mit veszek eszre,anyu egy csomot megtart a tudtom nelkul maganak, hiaba teszem a dobozba a ruhakat,nem gyulnek,nincs mibol vegyek magamnak azt, ami kell.


2017. júl. 3. 15:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Szólj rájuk! Ami meg a ruhákat illeti, anyukád tulajdonképpen meglopott.
2017. júl. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A ruhakra visszaterve, amikor megemlitem, hogy azt penzze akarom tenni, az a valasz,hogy es mibol vetted. Ok, elismerem havonta adtak 5000 Ft zsebpenzt, amibol sokmindent nem tudok vasarolni, viszont ruha helyett kolthettem volna masra is.
2017. júl. 3. 16:02
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A zsebpénzedből ne ruhákat vegyél, hanem a hobbidhoz szükséges cuccokat. Ha eladó ruháid vannak, akkor felesleges ruhát venni még.
2017. júl. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ami 3-4 eve a szekrenyben van, azt felesleges,hogy itt tarolom, ha ugyse veszem fel.
2017. júl. 3. 16:20
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Valszleg kettehasitottak vna ha eladom a ruhaimat. Ne haragudj h ezt mondom de ha van nyári munkád akkor miért szonyegre gyujtesz? Ha annyira a hobbiddal akarsz foglalkozni akkor ne szonyegre koltsd. En felnőtt vagyok de nekem is neha le kell mondanom errol arról ha másra kell a penz. Tudod. Egy seggel nem lehet ket lovat megülni. Valassz.
2017. júl. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

A kreativitás itt kezdődik​, hogy ezt megoldod egyedül. Nem egyenlő a kézügyességgel, vagy azzal, hogy szeretsz rajzolni. Egyfajta elvont gondolkodás, amikor a problémákra nem megszokott megoldásokat tudsz alkalmazni.

Nem tudom, milyen nyári munka, mennyit keresel, stb. De azt igen, hogy használtan is tudsz töredék áron lakástextilt venni turkálóban. Varrhatod, befestheted, vagy egyszerűen olyan kombinációját használod a színeknek és a mintáknak, ami egyedi, designer hatást kelt.

Könyveket is tudsz venni a neten, kéz alól.


Ez egyik sem volt kreatív megoldás. Rengetegen csináljuk, nincs benne semmi új. :)

De ha csinálsz függönyt ruhákból, vagy szőnyeget használt pólókból, akkor az már kreatív!


Szóval nem kell a szüleidre mutogatni, hogy mit ölnek ki belőled. A legjobb megoldásokat a kényszer szüli. ;)

2017. júl. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%

" Ok, elismerem havonta adtak 5000 Ft zsebpenzt,"


Szóval diákmunkázol, és havi 5000 Ft-ot kapsz a szüleidtől. Akkor mi a gond? Akkor vedd meg a hobbis dolgaidat.. Nálad most hiszti megy..Nincs igazad.

2017. júl. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Persze, csak azaltal, hogy honapokig kattogok azon,hogy hogy oldjam meg a dolgokat,egyszeruen semmit nem akarok mar csinalni.
2017. júl. 3. 16:40
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
Hat es most mit vársz.. sajnaljalak? Nekem nem adtak zsebpénzt sem.. Újságot hordtam télen nyáron, minden szerdán kb havi 3000 ftert. Nyaranta dolgoztam mégis kb 17 eves korom ota járok a barátaimmal nyaralni vagy fesztivalokra. Max szülinapra ballagásra karácsonyra kaptam pénzt vagy locsolopenzt.. Felretettem. Nem nyivakoltam hanem gyűjtöttem arra amit akartam venni.
2017. júl. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha havonta kapsz 5000 Ft zsbpénzt és nyáron még dolgozol is, abból csak kijön havi 3000-5000 Ft a hobbidra, legfeljebb egy hónappal később veszel szőnyeget.
2017. júl. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!