Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ronda dolog lenne ezt megemlít...

Ronda dolog lenne ezt megemlítenem édesanyámnak?

Figyelt kérdés
Elég sok hitelt vett fel mostanában.Nem nagyon értek hozzá,de mivel egyedüli gyerek vagyok,ha véletlenül meghalna,gondolom nekem kellene ezeket törlesztenem.Arra gondoltam hogy talán jó ötlet lenne neki egy életbiztosítás,ami halálakor nekem fizetne,csak nem tudom hogyan hozzam ezt szóba,nehogy azt gondolja hogy a halálát kívánom,illetve érdemes-e egyáltalán életbiztosítást kötni.Én fizetném,mert ő nem tudná.Ő 57 éves.
2017. júl. 7. 06:01
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Nem kell neked törleszteni semmit. Ha nagyobb a tartozás mint az örökség, akkor visszautasítod az örökséget és semmit nem kell fizetned.
2017. júl. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

De ha visszautasítja az örökséget, akkor MINDENről le kell mondania. Ha van ház, autó, egyéb ingatlan, minden elveszik. Egyáltalán nem biztos, hogy nagyobb a hitel, mint az örökség értéke és a visszautasítás rengetek papír munkával jár az egész családnak, nem olyan egyszerű.

Kérdező, szerintem ülj le anyukáddal és mondd el, neki ugyanezt amit leírtál, ezen nincs sértődni való. Senki nem akar olyan pénzt fizetni, amit soha nem látott... Gondolj a saját gyerekeidre, ha megöröklöd a hitelt, tőlük"veszik" el az az összeg.

2017. júl. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ez teljesen jó és korrekt ötlet. Szerintem megérti, ha szépen elmondod neki.
2017. júl. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Először kérdezz rá, hogy van-e ilyen biztosítása a hitelhez. Sokan eleve úgy kötik meg, hogy ha ilyen baj történik, akkor a biztosító kifizeti a fennmaradó összeget, és csak havi párszáz forinttal több a törlesztőrészlet.
2017. júl. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nincs biztosítás a hitelhez,illetve mire lejár,a ház értéke nagyobb lesz,tehát a hitel mértéke kisebb most is,mint a ház értéke,nem biztos hogy jól járok ha visszautasítom az örökséget.Nekem nincs gyerekem,nem is lesz,ezen a vonalon nem kell gondolkoznom.
2017. júl. 7. 11:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem lenne ronda dolog, ésszerű dolog lenne. Senki sem szeretné más adósságát fizetni.

Ha anyud ezen megsértődne, az az ő butasága lenne, mert köze nincs ahhoz, hogy a halálát kívánod. Én beszélnék vele erről.

2017. júl. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!