Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális/általános dolog,...

Normális/általános dolog, hogy a szüleim azt sulykolják, hogy életképtelenek vagyunk?

Figyelt kérdés

Költözés előtt állunk, most nézegetünk lakásokat, de a házépítés is szóba került.

A szüleim folyton beszólogatnak, hogy mi nem leszünk képesek életben maradni a párommal (24l, 29f).

Olyanokat mondanak pl.:

-éhen fogunk halni, mert nem tudunk főzni

-a macska fog éhen halni, mert elfelejtjük megetetni, megitatni (ezért nem vihetem magammal a SAJÁT macskám)

- ház körüli munkákat nem fogjuk megcsinálni és biztos benő a gaz meg a fű mindent

-nem fogunk se mosni, se takarítani

-a szemét halmokban fog állni, meg a tányérok a mosogatóban


Na mármost tényleg azt gondolják hogy ott fogunk elpusztulni felnőtt emberként, mintsem hogy megcsináljuk ezeket? Mert elég komolyan mondják.

De még egyszer sem hallottam a híradóban, hogy "a 30 éves József és neje a mirelit pizza fagyos zacskóját kívülről nyalogatva halt éhen, mert nem tudta bekapcsolni a sütőt."


Egyébként nagyon bizonyítani se hagynak (miért is kéne bizonyítanom?), mert bármit teszek egyből nem felel meg nekik, mert ők nem úgy szokták, innentől kezdve csak rossz lehet.


A lényeg hogy ennek az egész "aggódásnak"(inkább fenyegetőzésnek) semmi haszna azon túl hogy csak megrendítsék az önmagamba vetett hitem. Miért jó ez nekik?

A szülő dolga nem az lenne hogy támogassa a gyerekét, hogy "ne aggódj lányom, biztosan menni fog, de ha mégse majd segítünk?"


Hozzátenném hogy a szüleim 20 évesen egy babával költöztek külön. És felnőttem én is. Igaz a módszereik hagynak némi kivetni valót...



2017. ápr. 23. 11:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%
A normalis szulok dolga az lenne hogy tamogassanak, neked ugy tunik nem normalisak a szuleid.
2017. ápr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
51%
Ha eddig semmit nem csináltál otthon, nem várták el és/vagy benned se volt meg a késztetés az önállóság szikrájára, akkor mit vársz?
2017. ápr. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Leírtam jogy bármit csináltam, már közben balhéztak hogy mit miért úgy csinálok és miért nem máshogy? Az eredményt pedig jól lefikázták. Legyen ez egy sütemény vagy takarítás. Ezért az hogy megőrizzem az önbizalmam, a minimálisra csökkentettem a konfliktus forrást. Takarítom a szobám, mosom a ruháim, és félkész ételeket veszünk általában.
2017. ápr. 23. 12:09
 4/24 anonim ***** válasza:
74%

Magadra vessél. 24 évesen "nem viheted" magaddal a saját macskádat. Engedélyt vársz rá? Mégis kitől?

Ezért volt jobb a régi világ. Ott amikor fiatalok összeházasodtak, a lánynak a fiú lett az "ura", nem a szüleihöz tartozott többé, és ebbe senki se köthetett bele. És ketten együtt szépen kialakították a saját életüket, ami csak rájuk tartozott.


Az tény, hogy a mai fiatalok másképpen élnek, mint az előző generáció, de ez a 20-21. század összes generációjáról biztonsággal kijelenthető...


A problémád egy klasszikus jó gyerek problémája, aki sose lázadt, sose került bajba, és a szülei soha nem is vették észre, hogy menet közben felnőtt.

Ebből a szerepből már valószínűleg sose fogsz kitörni, és rossz belegondolni, mit fognak művelni veletek a szüleid, ha majd megszületnek az unokák. Akkor aztán lesz csak kioktatás.

2017. ápr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
62%

Nem nem normális.. A szülőknek inkább örülniük kellene, támogatniuk az életben a gyerekeiket nem visszahúzni. Gondolom a szüleid úgy nőttek fel, hogy nem kaphattak meg mindent amit szerettek volna az életben mert szegények voltak, vagy velük is így bánt a családjuk az is lehet, ezért lehetnek ilyenek. Visszaakarnak húzni, tudom mert nekem is vanak ilyen rokonaim. Egyszerűen nem tetszik nekik hogy eléred a céljaid az életben, hogy haladsz előre. Ők mondjuk azzal magyarázzák, hogy féltenek az is lehet pl nálad is. De én nem így látom, amikor minden tervedre, eredményedre azt mondják hogy hülyeség, minek, felesleges stb. Sokszor annak tudom be, talán irigyek, önzőek mert ők nem jutnak előre.

Én ezt úgy oldom meg, hogy meghallgatom őket, de ugyanúgy teszem a dolgom ahogy elterveztem.

2017. ápr. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Természetesen nem anyám dönti el, hogy elviszem-e a macskám. Én csak az ő álláspontjukat vázoltam a leírásban.

Nem hagyom magam lenyomni általuk, megvédem magam szóban is. De azért belül mégiscsak romboló hatásúak ezek a szavak. És még rosszul is esik hogy ennyire fogyatékosnak tartanak.

2017. ápr. 23. 12:15
 7/24 anonim ***** válasza:
68%

#4

> lánynak a fiú lett az "ura",

Nem a fiú, hanem az anyósa.

2017. ápr. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
82%
Mi az hogy a saját macskádat nem viheted??? Viszed és kész, ez ennyire egyszerű! Mit tehetnek? Semmit kb. Juszt is vinném és költöznék, nem kell a segítségük.
2017. ápr. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
40%

Azért mondják ezt, mert otthon nem csinálsz semmit. Illetve nem tudod úgy megcsinálni, ahogy ők elvárnák.

De nyilván nem komolyan gondolják, hogy éhen fogtok halni :) Csak ezzel jelzik, hogy eddig is több önállóságot vártak volna el. És mivel velük élsz, ezért nyilván a takarítást úgy kell megcsinálni, ahogy ők kérik.

2017. ápr. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
81%
Nem normális dolog,hogy ezt sulykolják beléd. Ne foglalkozz vele,ne vegye el a kedved, költözzetek külön,éljétek az életeteket. Bele fogtok jönni a dolgokba,nem fog megenni titeket a kosz, éhen halni sem fogtok. Semmi ilyesmi nem fog történni. Nem tudom miért ruházzák fel egyesek a háztartásbeli dolgokat olyan nehézségekkel,mint pl.egy rakéta tervezést. Semmi nehézség nincs sem a főzésben,sem a takarításban. Neten kis millió recept van fennt,hogy melyik ételt hogy lehet elkészíteni.
2017. ápr. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!