Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szabad-e a kisgyerekeim előtt...

Szabad-e a kisgyerekeim előtt sírnom?

Figyelt kérdés
Kicsit sok most a munkahelyi és egyéb probléma, és sokszor elsírom magam. A gyerekekre ez milyen hatással van?

2017. júl. 12. 14:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem ne tedd. Az en gyerekeim mar felnottek, de ha megkerdezem oket a legrosszabb gyerekkori emlekeikrol, akkor szerepel bennuk az amikor sirni lattak. Akkor is ha az igy utolag mar nem is volt nagy problema, a gyerekeknek borzaszto volt, es csak arra emlekeznek hogy hogy zokogtam...
2017. júl. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%
Nyilván ők akkor vannak jól, ha anya, apa jól van, tehát nem lesz rájuk jó hatással. Próbáld meg a saját szintjükön elmagyarázni nekik inkább miért vagy szomorú.
2017. júl. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Cheese Pancakes válasza:
64%
Én amikor még kisebb voltam és láttam anyukámat sírni én is nagyon szomorú lettem tőle. Aztán meg elkezdtem magamat hibáztatni, azt gondoltam biztos miattam sír.
2017. júl. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem ne csinálj rendszert belőle. Anyum is sokat sírt előttünk a válása előtt és először mi is sírtunk vele, utána viszont már a terhünkre volt(bocsi de ez van) hogy állandóan sírt. Persze, te is ember vagy, neked is vannak érzéseid, nem leszel attól rosszabb anya ha néha eltörik a mécses, de ne azt lássák a picik hogy anya mindig szomorú.
2017. júl. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
77%
Amikor anyum előttem sírtam borzasztóan féltem. egy gyereknek az anya a biztos pont, a biztonság, és ha ez meginogni látszik , az halálosan rémisztő egy pici gyereknek. Ha idősebb a gyerek, akkor persze el lehet neki mondani mi a baj.
2017. júl. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Hány évesek?
2017. júl. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
32%

"Aztán meg elkezdtem magamat hibáztatni, azt gondoltam biztos miattam sír."

De miért hitted azt??? miért keresik a gyerekek mindig magukban a hibát?

2017. júl. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
8 és 10 évesek.
2017. júl. 12. 14:40
 9/23 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem meg nem jo, ha a gyerek azt tanulja meg, hogy leplezni kell az erzelmeit, nem szabad kimutatni. Mindenkinek joga van sirni, egy anyanak is. Elmondod nekik szepen, hogy miert van rossz kedved, es a sirastol megnyugszol, megkonnyebbulsz. Meg fogjak erteni a gyerekek. Az en anyukam mindig a furdoszobaban bujt el sirni, de persze tudtam, nem lehet azt eltitkolni egy gyerek elol se, hiszen nem hulyek, csak kicsik. Ha feszult vagy azt is erzik. Aztan evekig jartam pszichologushoz, mert mindenfele problemam lett attol, hogy nem mertem sirni, mert azt lattam, hogy az bunos, titkolni valo dolog. A vegen mar nem is tudtam, ha akartam volna se, erzelmeim se voltak es ennel rosszabb dolog szerintem nincs. Nem kivanom senkinek. Aztan kesobb mar nem bujkalt elolem es altalaban egyutt sirtunk. Ezek nekem nem maradtak meg rossz emlekkent egyaltalan.
2017. júl. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

A lélek is egy „izom”, amit edzeni kell. Az élethez minden hozzá tartozik, jó és rossz.

A nagy érzelmek nélküli élet semmit sem ér? Ha elszomorodnak tőle, nem lesz semmi bajuk. De neked lehet, ha elfojtod a bánatodat.

Persze, amit lehet beszéld meg velük. Okosan. Még a rájuk nem tartozó, intim dolgokat is meg lehet beszélni, csak merni kell.

Tompítva persze, de nem elhallgatva. Ha nem látják, hogy sírós kedved van, akkor is megérzik, de nem tudják, mi bajod van.

Esetleg magukban keresik a hibát, s az sem jó.

2017. júl. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!