Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ennyire érzéketlen lennék,...

Ennyire érzéketlen lennék, vagy tényleg órákig sírnom kéne egy macska miatt?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok.

Idén májusban találtam egy lány macskát a fán, és nagy nehezen rávettem anyát, hogy itt maradhasson.

Szépen éldegélt itt, kicsit furcsa volt, mert van egy másik 3 éves fiú macskánk is, aki a sarokban való alváson és evésen kívül nem sokat csinál, viszont ez a macska kicsit életképesebb volt.


Aztán ma elcsapta egy kocsi és meghalt.

És konkrétan a családból mindenki t.köm tudja miért de elkezdett sírni.. Tehát a macska alig volt itt pár hónapot, azon kívül, hogy esetleg aludt az ölünkben, (meg néha ha elgurítottál egy labdát utánaszaladt) azon kívül semmi +értéket nem adott egyikünk életében sem, csak plusz kiadásokat és korahajnali keléseket.


Tehát most ilyen szószerint gyászhangulat van a házban és nem vágom, hogy mi a gyíkomért kell ez..

Nővérem még facebookra is kiírt egy halállal kapcs. idézetet, kb mintha a barátja halt volna meg.. PEDIG NEM! Pont ő volt az, akit az esetek 80%-ban felidegesített az a macska, és kb csak akkor örült neki, ha aludt..


Nem tudom, de kicsit szánalmasnak tartom ezt a dolgot..


Én őszintén egyáltalán nem érzek semmit, tehát, ha nagyon-nagyon erősen koncentrálok a Ryan közlegény megmentése befejezésére és úgy próbálnám eljátszani a meghatódást a macska iránt, még úgysem sikerülne..


2015. okt. 13. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Én kifejezetten érzelmes tudok lenni meg empatikus meg minden. A pókjainkat sem ölném meg, pedig már eléggé elszaporodtak s zavaróak.

Filmeken lazán sírok, ha olyan. Nem akármin, de vannak meghatóak. De amúgy nem vagyok sírós, az élethez kell némi keménység.


3 kismacskánk tűnt el az elmúlt hónapokban. Aranyosak voltak, de az élet ilyen, egy könnycseppet nem ejtettem értük. Picit persze elszomorodtam, de ennyi. Családtagnál sírni tudok, mint a záporeső, de egy kismacska, akivel még nem sok kapcsolatom volt, az már nem üti meg azt a szintet.

S van, aki nálam sokkal érzéketlenebb. Nem várható el tőle, hogy sírjon, ha egyszer nem olyan.

2015. okt. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

16 évesen azért már tudhatnád, hogy a lányok könyebben sírnak mint a Fiúk.


Egyébként te akartál macskát, de ilyen alpári módon írsz... Nem szívesen találkoznék veled

2015. okt. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért csak ne vagy olyan rosszlelkű, ha megmentetted a fáról :)
2015. okt. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha udvari macska volt, akkor érthető... Pl. a tanyánkon megtelepedett egy macska család, és mindig átjönnek hozzánk, ha ott vagyunk, mert a szomszédok éheztetik... De amúgy megfogják maguknak a kaját, egynéhány macska vagy elvándorol, vagy meghal... Pl. nekünk is volt egy udvari, 80%-ban karthauzi macskánk.. (fiú) 1 évig élt, de boldogan. Kb. minden második héten elment 1-2 napra "hódítani" hátra az ipartelepre. Egyszer egy nagy vörös kandúrral is összeveszett (úú, hogy ott milyen boksz volt :'D) Aztán a szemétláda szomszédunk kiengedte a kapun (mikor nyaraltunk), az meg kiszaladt az útra, elütötte az autó. Túlélte azt, hogy elütötték, de belső vérzése lett, kb. 2-3 napig haldoklott. Anyám volt a legszomorúbb, de ő vállalkozott az esetleges halálesetekre... Én tudtam, hogy meg fog történni. Igaz, hogy kertvárosban lakunk, ahol lehetne már macskát így tartani, de egy rendkívül forgalmas út mellett lakunk.
2015. okt. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
8%
Nem tehetsz róla, sok ember van, aki lélek nélkül születik. Ne aggódj, mikor te fogsz meghalni, kevesebben fognak sírni, mint egy macska miatt. Tudod, aki nem képes szeretni másokat, azt mások sem fogják szeretni. És igen, a szánalmas is te vagy. Nagyon nyomorult életed lehet.
2015. okt. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.


Igazából egyáltalán nem vágyom arra, hogy az én halálomkor sírjanak az emberek, és tudom is, hogy nem fognak, de azért aranyos vagy, hogy a saját személyes félelmeiddel próbálsz beoltani..

2015. okt. 13. 18:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Úristen 5ös. Te nagyon életképtelen vagy ha egy betű is igaz abból, amit írtál. Lélek nélkül született és nem képes szeretni csak azért mert nem siratott meg egy macskát? Na kapcsold ki a gépet és nyomás ki a való világba, mert gőzöd sincs róla.
2015. okt. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szeretni és sírni egy állat halálakor kettő.

Amúgy lehet, hogy nálam az is bekavar (én voltam a három eltűnt kismacskás), hogy rengeteg dinoszauruszos filmet néztem mostanság, ahol egy sima bébihalál volt az alap, de karletépés, ránkesik-a-potenciális-zsákmány, jön a láva és minden efféle volt folyton. Egészen benne vagyok abban, hogy az életben gyakori a halál, a vadonban főleg.

A saját macska persze közelebb áll hozzánk, de pár hónap alatt nem feltétlenül alakul ki kötődés, ráadásul a macska, ugye, nem kutya. Többnyire nagyon magának való. Ha szenvedne, akkor sajnálnám, de ha elpusztul, annyira nem ráz meg, főleg, ha nem sok éve szeretett házikedvenc.


Azért a kérdezőnek lehetne annyi empátiája vagy valamije, hogy megérti, hogy a család többi tagja más, máshogy reagálja le az eseményt. De hogy ő nem sír, az nekem teljesen OK (jó hogy, ha egyszer én ugyanúgy nem sírok a kisciccek miatt. eleve számítottam rá, hogy nem marad meg sok, de azért meglepett, hogy a tél előtt kihaltak).

2015. okt. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!