Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi vesz rá egy anyát, hogy...

Mi vesz rá egy anyát, hogy hízlalja a lányát?

Figyelt kérdés

Anyám gyerekkoromban állandóan etetett, sokszor hánytam is annyit ettem. Minden nap vette a chipset, csokit, cukorkát, nyalókát stb. Vizet soha nem ittam, mindig csak a szörp meg a kóla. Már óvodában rohadtak a tejfogaim, az orvosi kiskönyvemre már 5-6 évesen az volt írva, hogy túltáplált vagyok. 10 évesen csupa stria lettem, a mai napig megvannak és rettenetesen szégyellem őket.

Mikor vásárolni mentünk nem kaptam magamra egy normális ruhát, anyám ilyenkor olyanokat vágott a fejemhez, hogy b&zd meg, milyen kövér vagy. Magának órákig válogatott divatos, csinos ruhákat, végig kellett néznem, nekem meg mondogatta, hogy úgy sincs a méretedben.

Aztán amikor elkezdtek érdekelni a fiúk, a kinézetem, a divat, lefogytam és utána anyám nem állt szóba velem. Folyamatosan hozta utánam a kaját, hozta a szobámba, hogy egyek, mert addig nem beszél velem, amíg nem eszek. Gyerekként volt olyan, hogy leültetett az asztalhoz, és addig nem kelhettem fel, amíg nem ettem.

Egyszer volt egy mélypont az életemben, akkor vissza híztam 5 kg-t és anyám vigyorgott és kárörvendett, hogy "ráb#szol lány, minek adtad oda a régi ruháidat másnak, úgyis visszahízol". Hát nem jött be, utána megint lefogytam.

Mi vesz rá erre egy anyát, hogy hízlalja a gyerekét? Amúgy 80 kg-ról indultam, most 55 vagyok és 170 cm. Anyámmal már nem tartjuk a kapcsolatot, igazából mindig is sz*r anya volt.



2017. júl. 13. 12:43
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Ja és mikor az emberek mondták, hogy milyen ügyes vagyok, hogy lefogytam, milyen vékony lettem, akkor anyám pofákat vágott,mondogatta, hogy csak elnőttem meg van rajtam mit fogni stb. Hozzáteszem 12 éves korom óta nem nőttem.
2017. júl. 13. 12:46
 2/24 anonim válasza:
100%

Jézusom... nagyon sajnallak rettenetes gyerekkorod lehetett...

az ilyen (mar bocsanat) de nem valo anyanak

valami gyerekkori traumat, szexualis (vagy nem szexualis) perverziot akar kielni rajtad

Talan felt h te sokkal fiatalabb es csinosabb leszel mint o es ezert akart felhizlalni h jobban nezzen ki melletted v nem is tudom...

nagyon beteges egy sztori :/

2017. júl. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Normálisabb országban ilyenért nevelőszülőkhöz kerül a gyerek.
2017. júl. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
98%

Az én anyám kb ugyanez volt. Csecsemőként hányásig adta nekem a zöldségturmixot, püréket stb. Vitt állandóan orvoshoz, hogy hány a gyerek. Doki mondta, hogy X ml zöldségturmix/étkezés, amit adhat. Anyám röhögve mesélte, hogy ránézett a cumisüvegre, hogy ez milyen kevés, és DUPLA adagot adott (pár hónapos voltam). Kövér voltam egész gyerekkoromban, ruhapróbánál ugyanez ment, hogy milyen kövér vagy b meg. De azért este ugyanúgy elém tette a 4-5 nagy szelet bundáskenyeret... Ő buta, kicsiségi komplexusos és unintelligens. Pár éve már nem beszélek vele. Mikor felnőttként lefogytam, kb ugyanez volt, mint veled, csak az én anyám inkább rosszindulatúskodott: úgyis visszahízol, én se tudtam soha lefogyni (140 kiló, és zabál, mint egy hízókúrára vett malac). Szerintem az egyetlen megoldás amit te is csinálsz, hogy teljesen megszakítod vele a kapcsolatot. Nekem is azóta nyugodt az életem, mióta nem beszélek vele. Persze ő mindenkinek híreszteli, hogy mindent megtesz, hogy felvegye velem a kapcsolatot, mennyire hiányzom neki stb, de persze két szalmaszálat nem tesz keresztbe :D

31N

2017. júl. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
98%

Ó, te jó ég :(

Először arra gondoltam, hogy szeretetből etet, mert látja, hogy szeretsz enni és nincs szíve nemet mondani. Bár ez is felelőtlenség és gáz, de még valahol megérthető.

De ez teljesen más téma. Az anyád súlyos elmebeteg. Szakítsd meg vele a kapcsolatot és keress egy jó pszichológust.

+ Nagyon ügyes vagy, gratulálok, hogy le tudtál fogyni!

2017. júl. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Én anyám is ugyan ezt csinálta. Azzal különbséggel az anyám 150cm magasságával 100kg és fogai szét van rohadva. Folyamatosan gúnyos megjegyzéseket tett a súlyomra és magát állandóan dícsérte: ő milyen tökéletes nő. Nagy nehezén sikerült lefogynom, de anyámnak hála nagyon rossz állapotban vannak fogaim (pedig járok fogorvoshoz).:( Rég nem tartom vele a kapcsolatot.
2017. júl. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom.


Ajánlom olvasásra:


[link]

2017. júl. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
96%
Gyerekkoromban nekem is ilyen "szarokat" adott, most pár hete (kb 20 évvel később) a fejemhez vágta, az az én hibám volt, mert én mondtam én könyörögtem ezekért az ételekért. Én próbáltam neki elmagyarázni, igen, ez igaz, mert gyerek voltam, de te vetted meg és te voltál akkor is a felnőtt. Erre elhallgatott. El voltam hízva, pattanásos volt az egész arcom, azzal 1 évig kellett kezelésre járnom, egészségügyi probléma miatt azonnal le kellett állnom a kóláról stb... anyukám szerint én tehettem akkor is erről. Nem tudtam a suliban beilleszkedni, mert egy tömött csirke voltam, tele ragyákkal, 18 éves koromra sikerült lefogynom és az arcomat rendbe tenni. Örök hálám édesanyámnak azért a gyönyörű gyerekkorért.
2017. júl. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon érdekes volt ez a belinkelt cikk, ami felveti, hogy az anya sem kapott szeretetet gyerekkorában. Már ezért a kérdésért érdemes volt feliratkoznom a gyk-re, a kérdés olvastán azt hittem, hogy ilyen nincs is, erre kiderült, hogy egy válaszoló ugyanezt élte át. Milyen az anyai nagymamátok, mit tudtok az anyátok gyerekkoráról?
2017. júl. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
4%

Ennek a sztorinak a fele sem igaz.


A kérdező azzal, hogy "sz*r anya volt" mindent elárul magáról.

Saját magát egy pillanatig sem hibáztatja, de az anya bezzeg mindenért hibás.


Amit előadott, az egy felejtős áltörténet.

2017. júl. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!