Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek ha a 12 éves...

Mit tehetek ha a 12 éves testvérem úgy éri el a célját hogy elkezd hisztizni?

Figyelt kérdés

Szóval mint nagyteso irok ide most. A hugom 12 éves én 2 évvel idősebb. Mindent amit akr ugy eri el hogy hisztizik. Pl egy példa: kell neki valami hiztizik. Tetszik neki az egyik dolgom hisztizik. Nemtetszik neki valami hisztizik. Sajnos a szuleim mintha eszre se vennek ezt, mintha mar "termeszetes" lenne nekik. Es sajnos az a baj hogy enis kezdek "behodolni" neki, nem azert mert meghatodom vagy vmi, hanem azert, mert olyan idegesito(nem hagyja abba addig amig nem eri el a celjat)ezutan mintha misem tortent volna hiszti vége, majd elkezd kovetelozni pl megkap valamit a boltban mar rogton mondja h menjunk mar a penztarhoz...stb Tudom olyan mintha egy 5 evestol beszelnek de nem (max agyi szinten)


Helyesirasi hibakert bocsi



2017. júl. 24. 01:47
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Hát ja elég olyan mint egy 5-6 éves majd kinövi vagy egy pi#sa lesz belőle felnőtkorába (valószínű kinövi) az a lényeg hogy ne hodolj be neki NE
2017. júl. 24. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Velem szintén ez volt. Először mondam neki szépen, hogy fejezze be, mert ezzel az életben semmire nem fog jutni. Nem fogadott szót. Elment panaszkodni a szüleinkhez (természetesen minden az én hibám, szörnyű testvér vagyok dumával), amit ők be is vettek, bármenbyire is ellenkeztem. Nagyon könnyen tudta manipulálni az embereket, kivéve engem. A cuccomat megkalta így, amit tönkre is vágott, majd később amikor szóltam rámkente, hogy direkt csináltam. Ez így ment 2 hónapon keresztül, amikir már olyan szinten irritált, hogy bokánrúgtam (talán túlzás volt) és azt mondtam, hogy innentől kezdve nem kap tőlem semmit semmilyen módon sem. Megint ment árulkodni, ahol szobafogságot kaptam 3 napra, ami 2 lett volna, csak azt mondta ez nem fer. Később még próbálkozott, de ugyan ezt tettem, és inkább bevállaltam a büntetést, minthogy odaadjam. Egy idő után rájött, hogy komolyan mondtam, ezért befejezte, legalàbbis velem. Pár év múlva kinőtte amúgy, de ha rákapott a húgod, akkor gyorsan tegyél valamit, mert többet fog akarni és csak nagyon ritkán múlik ez el. Remélem tudtam segíteni, és nem feleslegesen írtam negyed órán át. :)
2017. júl. 24. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Második vagyok.Kihagytam, hogy akkor 17, ő meg 13 volt.
2017. júl. 24. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Most őszintén?

Úgy megverném, mint a lovat.

Aztán közölném vele, hogy ha árulkodik, akkor a dupláját fogja kapni.

Szevasz.

2017. júl. 24. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Ezzel leginkább a szüleiteknek kellene kezdeni valamit. A hisztikről nem szabadna tudomást venni, esetleg büntetni kellene a hisztiket. De most gyakorlatilag a hisztiért jutalmazva van. Én a te helyedben azt csinálnám, amit az előttem szóló írt.
2017. júl. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Na igen, te sokat nem tehetsz, nem a te dolgod a testveredet nevelni szinten gyerekkent, hanem a szuleide! Csak kivancsi lennek, hogy ok miert nem teszik? Miert egyszerubb nekik engedni a hisztinek (= manipulacio), mint egeszseges ertekrendre nevelni a gyereket. A 12 eves lany nem tudom mit fog kinoni, de max a ruhait, meg a szulok penztarcajat, ha ennyire nincs fogva. Az ovisok meg talan kinovik a hisztit, de ez mar nem az a szint!

Mondanam, hogy inkabb a szuleiddel beszeld meg, de nem hiszem, hogy fogja oket erdekelni.

Annyit tehetsz, hogy Te nem engeds, semmi szin alatt, ha nalad kovetelozik, es idegesit, akkor meg kuld el hatarozottan a fenebe (egy 12 eves lanynak mar ertenie kene a nem-et), es utana hagyd ott. Komolyan. Allj fel, hagyd abba amit csinalsz es menj el, mintha ott se lenne. Majd leesik neki, hogy nalad nrm mukodik.

2017. júl. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%

Ezt unokahúgom egyszer csinálta meg velem - otthon simán célt ér -, halál nyugodtan közöltem vele, hogy van fél perce befejezni, vagy megyünk haza.

Persze továbbra is hisztizett - valami kis szarért a Claire's-ben -, én meg kézen fogtam és hazamentünk. A délutánt ahelyett, hogy mászkáltunk-fagyiztunk volna benn töltöttük a lakásban.

Ő durcásan, én olvasva-filmezve...


Soha többet nem próbálkozott nálam még csak hasonlóval sem, mert tudta, hogy a hiszti egyenlő az unatkozással.


28n

2017. júl. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nos igen. Enis volt hogy annyira irritalt hogy 1x 2x pofanvagtam. Szuleim leszarjak, ha anyamat megkerem hogy kuldje ki (pl a szobambol) akkor anyam szol neki 1x, o leszarja anyam is leszarja es a szobaban marad. Ram nemhallgat, akkor se ha az en cuccaimat piszkalja. Sokszor van olyan hogy belemaszik a telefonomba, minden titkomat kideriti majd megy anyamhoz nyavajogni es a titkaimmal zsarol. Szuleim penzere teljesen ugygondol mintha a sajatja lenne es kifogyhatatlan. Hisztizik azert mert neki iphone 6ja van nem 7 plusja, mert nincs adidas superstarja es mert nem markasak a ruhai. Mar mostis egy pisca, buszkelkedik avval hogy bele szerelmes 4 fiu az osztalyabol, es hogy azok a kepeire verik. Ezen kivul azthiszi mindent megtehet oknelkul utoget, csunyakatmondd ram, de az en turelmem is veges (o hirtelenharagu ha vmi nemtetszik neki akkor smi eloszor a kezebe kerul hozzamvagja) de ha en egy ujjal is hozzamerek nyulni akkor mar uvolt, hisztizik
2017. júl. 30. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!