Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ne menjek nyáron sehová, mert...

Ne menjek nyáron sehová, mert testvérem lesz? Ez milyen hozzáállás?!

Figyelt kérdés

Anyának ez a harmadik házassága, júniusban fog megszületni a húgom.

Viszont én nyáron összesen kb 10 napot leszek itthon, mármint anyáékkal. És ez most tudatosult benne, elkezdte mondani, hogy hát nagyon jó, így a testvérem első hónapjairól le is maradok, meg azt hitte, ennél jobban érdekel a pici. Igen, érdekel és várom, de az első 2-3 hónapban amúgy sem lehet vele túl sok mindent kezdeni, hogy most annyira igényelje az ittlétemet.

Ma is mondta, hogy anyák napján itt leszek egyáltalán, vagy majd sms-t írok neki, meg gúnyolódott végig...


2017. máj. 2. 11:57
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
83%
Magának szüli a gyereket nem neked. Ne foglalkozz vele.
2017. máj. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
70%
Édesanyádban dúlnak a hormonok, és hülye. Majd elmúlik, ne izgulj.
2017. máj. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
72%

Anyukád ostobaságokat beszél.

Majd a SAJÁT gyereked első 2-3 hónapjában úgyis ott leszel vele - és ez a lényeg.

Igazad van, egy ekkora babával nem nagyon tudsz semmit csinálni.

Szerintem anyukád arra számított, hogy majd befog segíteni, ami szintén nem korrekt. Normális anya nem várja el, hogy te tedd tisztába (akárhány éves vagy), vagy éjjel te vedd kézbe és sétálj vele félórákon át, ha sír és meg kell nyugtatni. Megszoptatni meg pláne nem tudnád.


Ha olyan hülyeséget kérdez, hogy itthon leszel-e anyák napján, kérdezz vissza nagy, kerek, csodálkozó szemekkel, hogy "Miért szeretnéd, hogy ne legyek itthon?". Ettől esetleg zavarba jön és magyarázkodni kezd. :DDD

2017. máj. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
20%

Mi a terved a nyárra? Anyukáddal laksz? Apukádnál töltöd? Elköltözöl? Diákmunkázol?

Vagy az ország összes fesztiválján ott leszel? Hány éves vagy? Az se mindegy.

2017. máj. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
82%
Anyukád meg van buggyanva, elfelejti, hogy az a gyerek neki nagy szám, de neked csak egy testvér, akire nyilván kíváncsi vagy, de nem neked kell napi 24 órában vele lenni. Van életed, éled a fiatalságodat, nyilván igényed sincs rá, hogy egy újszülött felett strázsálj egész nyáron. Hagyd rá!
2017. máj. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
67%
Ne törődj azzal amit mond,mint mondták előttem magának szüli a gyereket és tényleg nem tudsz vele valami sokat csinálni
2017. máj. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
70%

10 nap még mindig jobb, mintha egyáltalán nem látnád :)

Anyukád meg fogja fel pozitívan. Veled nem kell foglalkoznia, mert nem leszel itthon, koncentrálhat a babára. Az első három hónap sokszor elég zűrös tud lenni. Legalább nem kell hallgatnod a sok sírást, ha sírós baba lesz.

Egyébként engem nagyon érdekelne a kistesó, és ha aranyos lesz, akkor biztosan szakítanék rá több időt is.

2017. máj. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
76%

Terhes nőkkel nem szabad vitatkozni, nem mindig gondolkodnak tisztán és hisztisek a hormonok miatt.

Azt pedig minden kismama úgy hiszi, hogy az ő gyereke a világ szenzációja és MINDENKI csak azt a babát várja és epekedik, hogy babusgathassa.

Semmi szükség arra, hogy az egész család körbe körbe adogassa az 1 hónapos csecsemőt.

Nyugodtan töltsd a nyarat úgy, ahogy szeretnéd, anyukád meg majd lehiggad.

2017. máj. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
70%

Anyàdnak szerintem most esett le, hogy akit ő segítsègnek tervezett, az most kiesik. Gondolom úgy kèpzelte, hogy te úgyis ott vagy, akkor majd ràd lehet nyomni a kicsit. Elèggè kilòg a lólàb, hiszen ha nem így lenne, akkor nem reagàlt volna ilyen agresszívan, gúnyosan. Megtiltani a jövèst menèst nem meri, megparancsolni a segìtsègnyùjtàst szintèn nem, de ilyen passzìv agresszív módon megpróbàl alàrendelni az akaratànak.

Szerintem igen nagyon ne törődj vele; természetes, hogy picit azèrt többet kell majd segítened neked is, azèrt légy mobilis, ha csak itt-ott tudod pàr óràt àtvenni, az is segìtsèg, meg akkor, mikor otthon vagy, segíts többet a hàztartàsban, mert ez most egy elèg nehèz időszak lesz anyudnak.

DE: a teljes munkakörèt nem kell átvenned, nem neked, maguknak szüli a gyereket! Gondolom van apja is a picurnak.

Nekem pl nem egy baràtnőm van, aki 17-19 èves gyerekkel most a 2. hàzassàgba vàllal gyereket (ami rendben is van) - hàt, a pofàm leszakad nèmelyiktől, h mit művelnek a nagy lányokkal! Teljesen rendben van, h ők elmennek ki vhova sörözni, a tini csaj meg keljen fel a pàr hónapos babàhoz éjjel megetetni! Van olyan pèldàm, ahol a valamivel több mint màsfél èves gyerek (!) éjjelre áthurcolkodott a nővèrèhez, mert nàla jobban szeretett. Amit -ismerve a szokàsaikat- nem is csodàlok....

Szóval szerintem ezt ne hagyd, de segíteni segìts azèrt anyudnak, mert ha te segítsègre szorulsz, jusson eszedbe, hova fordulsz. És vègezetül, aranyos àm egy pici baba, főleg mikor màr ilyen fèl èves forma, mert az első hónapokban valóban leginkàbb olyanok, mint a kis majmok, csak anya meg anya ☺☺....

2017. máj. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
24%

Kérdés, hogy ki fizetné a nyaralásodat, te vagy anyudék? És másik, hogy alapjaiban milyen anyagi körülmények között éltek, mert egy újszülöttre sem két fillért kell költeni, nemcsak a kiságy, ruhák, pelusok, stb. de a szülész, és egyéb kiadások is.

Talán ezért gondolja úgy, hogy most ezt ki kellene hagynod!

2017. máj. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!