Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám dühös rám és önzőnek...

Édesanyám dühös rám és önzőnek tart amiért nem szeretnék gyereket. Szerintetek igaza van?

Figyelt kérdés

Az igazat megvallva sosem szerettem a gyerekeket, illetve nem is igazán arról van szó, hogy nem szerettem, csak nem nagyon tudok velük kapcsolatot teremteni. Úgy gondolom nem rendelkezem olyan személyiséggel, kellő türelemmel ahhoz, hogy gyermeket szüljek és neveljek. Annyi történetet hallani szülőkről akik teljesen alkalmatlannak bizonyultak ehhez a feladathoz, akár személyiségükből akár életvitelükből kifolyólag. Példának okáért, nem tudtak elég szeretetet adni a gyermeküknek, nevelési elveikkel olyan felnőttekké nevelték gyermekeiket hogy azokból "rossz", vagy egyszerűen csak boldogtalan emberek lettek. Én ezt a hibát semmiképp nem szeretném elkövetni. Pont ezért, mivel tisztában vagyok a személyiségemmel, a képességeimmel, azzal, hogy számomra a tanulmányaim, a munkám fontosabbak mint a családalapítás én nem szeretnék gyermeket. Most fogok doktorálni neurobiológia-humánbiológia szakon, de még ezután jön majd a neheze dolognak, hogy rendes karriert tudjak felépíteni.

A szüleim látni szerettek volna, én is őket, és most végre adódott alkalom, úgy hogy mindenkinek megfelelő legyen. Hazajöttem pár napra, már alig vártam, hogy lássam őket, aztán ez a lelkesedés gyorsan eltűnt, és felváltotta a döbbenet és az értetlenség amikor ebéd után édesanyám azt mondta, hogy nagyon jó, hogy ennyi mindent tudok de most már igazán gondolkodhatnék a családalapításon is, mert már így is késésben vagyok. Én erre mondtam, hogy nálam ez egyáltalán nincs tervben, és valószínűleg a jövőben sem lesz. Teljesen kiborult, hogy hogy gondolom,hogy lehetek ilyen önző mindenkinek kell gyerek, és különben is ő szeretne már nagymama lenni. És ha annak idején ő is így gondolkodott volna ahogyan én akkor én most itt sem lennék. Őszintén..köpni nyelni nem tudtam. És azóta is csak ezen gondolkodom, hogy vajon tényleg ennyire rossz dolgot teszek azzal ha nem vállalok gyereket? Tényleg egy szörnyű, önző ember vagyok?


2017. aug. 11. 23:48
1 2 3 4 5
 1/46 A kérdező kommentje:
26/N
2017. aug. 11. 23:49
 2/46 anonim ***** válasza:
20%
Még most kezded az életed.Ha 10-15 év múlva sem fogsz vágyni gyetekre akkor talán lesz értelme elgondolkodni a kérdéseden, most még korai.Sokat változhatsz még.
2017. aug. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
10%

Nem vagy szornyu, onzo ember. A gyerek vallas csak a te dolgod. De magaddal szerintem rosszat teszel ha nem vallalsz gyereket.


A karrierjetol meg senki nem lett boldog.

2017. aug. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim válasza:
95%
Szerintem egyedül a TE dolgod, mit kezdesz magaddal. Ha akarsz gyereket, ha nem, senki nem erőltetheti rád. Ez a döntés csakis a tiéd, emiatt egyáltalán nem vagy szörnyű ember. Na meg, egy nőnek nem kötelező szülnie, pláne ilyen helyzetekben. Az első két mondattal pedig tökéletesen azonosulni tudok.
2017. aug. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
19%

késésben semmiképp sem vagy 26 évesen. de ha tényleg úgy érzed, rossz anya lennél, akkor valóban így a jobb. amúgy tényleg simán megváltozhat még a hozzáállásod.

amúgy a gyerektelen öregember nagyon magányos tud lenni.

2017. aug. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
88%

Az önző az édesanyád.

" mert már így is késésben vagyok." Mihez képest lennél késésben?

" és különben is ő szeretne már nagymama lenni. "

A gyerek elsősorban az édesanya és az édesapa gyereke.

Az ilyen édesanyáknál szokott előfordulni, hogy kisajátítják az unokát. Az első perctől beleszólnak az ellátásába, nevelésébe.

Elég sok ilyenre utaló kérdés van ezen az oldalon is.

A te életed, neked kell megélni. Az is megtörténhet, egyszer mégis lesz gyermeked.

Soha nem szabad azt mondani--soha.

2017. aug. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
7%

Igen önző vagy.


"És ha annak idején ő is így gondolkodott volna ahogyan én akkor én most itt sem lennék."

Pontosan így van.


" mindenkinek kell gyerek,"

Lehet, hogy valakinek nincs párja, Akitől gyereke legyen.

Van Akinek egészségügyi okok miatt nem lehet gyereke.

De nálad, saját leírásod alapján nem erről van szó.

Saját karrierizmusod és szeretetlenséged áll a háttérben.

Akkor hogy lehet kérdés, hogy önző vagy-e?


"ő szeretne már nagymama lenni."

Úgy látszik, benne is van önzés.

2017. aug. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, ebben a történetben nem te vagy az önző, hanem az anyukád, aki rá akarja erőltetni a te életedre a saját gondolkodását és céljait.
2017. aug. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
64%
Szeeintem ha te ugy iteled meg hogy nem vagy eleg felelossegteljes vagy nincs idod gyerekre, akkor ne vallalj, mert csak mindkettotok eletet megnehezited. Ettol fuggetlenul en ugy gondolom hogy a gyerek az egyik legcsodalatosabb dolog a vilagon. De ha te nem szeretnel, akkor csak azert ne szulj, hogy anyukad nagymama lehessen.
2017. aug. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
73%

Az az önző, aki gyereket csinál. A 99,9%-uk nem képes normálisan nevelni, bunkó, önző módon bánik a gyerekkel, nem foglalkozik vele, terrorizálja, és így tovább.


A világ tele van mindenféle szörnyűséggel, a legnagyobb kegyetlenség és önzés erre a világra gyereket csinálni.


Anyád egy buta paraszt, ne foglalkozz vele.

2017. aug. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!