Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet felnőttként a...

Hogyan lehet felnőttként a gyerekkorból hozott gátaktól megszabadulni?

Figyelt kérdés
Szép lassan rájöttem, hogy a béka feneke alatti önbizalmam, az alacsony önértékelésem, és az, hogy mindig mindenkit magam elé helyezek, a gyerekkoromból fakad. Anyám fiúnak várt, de lánynak születtem... Soha, semmit nem tudtam jól csinálni (szerinte), és tulajdonképpen ezt sikerült is belém plántálnia. Kishitű vagyok, nem hiszek magamban, a képességeimben. Ehhez képest mégis vannak/voltak sikereim, de mindennek úgy futottam neki, hogy nekem úgy sem sikerülhet, és sok, sikeres dolgot úgy könyveltem el, hogy csak azért sikerült, mert szerencsém volt, és nem is magamnak köszönhetem. Nem akarom ragozni, a lényeg, hogy elég rossz a helyzet, már ami az önbizalmamat illeti. A napokban eljutottam oda, hogy valószínűleg meg fogom szakítani a kapcsolatot a szüleimmel, mert még most is ez megy (34 évesen simán lehülyéz anyám), kineveti a problémáimat, szerinte nem jól nevelem a gyerekeimet, és egyébként is, mindent nagyon rosszul csinálok továbbra is. Hogyan lehet egy ilyen, több évtizedes nyomásból kitörni végre? A napokban volt egy "összeveszésünk", amiben kedvesen véleményt nyilvánított egy-két dologgal kapcsolatban (pedig senki nem kérdezte). Na, azóta kb. depressziós hangulatban vagyok, folyton gyerekkori dolgok jutnak eszembe, és legszívesebben bőgnék egész nap. Tudom, hogy az önsajnálat nem segít, de annyi seb van... Ha valakinek van tapasztalata, szívesen olvasom. Köszönöm!
2017. aug. 15. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szakítsd meg velük a kapcsolatot, az sokat fog segíteni. Utána pedig csinálj olyan dolgokat amiket tudsz, ezzel növelheted az önbizalmadat. Tölts több időt pozitív emberekkel.


Amúgy van egy könyv is erről

Mérgező szülők · Susan Forward

2017. aug. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyukáddal ne találkozz. Ha más családtagjaid is vannak, akikkel viszont szívesen tartanád a kapcsolatot, velük külön beszélj meg találkozót a városban.

Ha nem találkozol az agresszorral, akkor lassan helyrejössz. Lehet mindenféle meditációt hallgatni, magad is felvehetsz mondatokat, amiket meghallgatsz, stb. annyi anyag van a neten, könyvekben. Tanulj. De első dolog, hogy a mérgező környezetből ki kell kerülni.

2017. aug. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb úton haladsz afelé, hogy megszabadulj. Az írásodból az jön át, hogy anyád nem becsül meg, miközben te többet érsz. Volt, nincs önbizalomhiány! Felébredtél, innentől éld a saját életedet a saját értékrended szerint. Az anyáddal nem kell teljesen megszakítani a kapcsolatot, mégiscsak az anyád, csak egyszerűen, határozottan, nyugodtan és az igazad tudatában leállítani, ha becsmérel. Abba fogja hagyni, mert nem kap érte "jutalmat", a káröröm boldogságát.
2017. aug. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező ehhez mit szólsz : [link]


Ezt is nézd meg. : [link]

Na ! Tetszik?

2017. aug. 16. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Ha anyukád viselkedése zavar, akkor ne találkozz vele vagy a lehető legkevesebbet találkozz vele.

Ha felnőtt leszek, én is a lehető legkevesebbszer akarok apámmal találkozni, mert tényleg sokmindent elrontott. Nem igazán foglalkozott velem sokat sosem, de beleszólni a dolgokba azt nagyon tud ennek ellenére. Leszólni is tud.

Olvass önbizalommal kapcsolatos könyveket, vannak ilyenek, most fejből nem tudok, de nézz utána az interneten.

Valósítsd meg az álmaidat, és ha sikerül, biztos nőni fog az önbizalmad is. Nem kell feltétlen nagy dolgokra gondolni, akár csak kis lépésekkel is, haladj a célod felé.

2017. aug. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Szinte ugyanebben a cipőben járok, csak nekem mindkét szülőm benne van, nem csak az anyám. Azok mellett, hogy semmi önbizalmam nincs, még maximálisan gyerekként is kezelnek úgy, hogy saját családom van és tíz éve elköltöztem otthonról.

Ez a nyár arról szólt nálam, hogy fokozatosan a sarkamra kezdtem állni. Először kiálltam a gyerekemért, amikor indokolatlanul kritizálni kezdték (egy év alatti, a külsejére tettek megjegyzéseket), akkor visszavettek kicsit, majd más alkalommal a férjemet piszkálták a háta mögött, akkor is visszaszóltam. Persze én lettem a szarszemétszaralak, amiért ezt merészeltem megtenni.

Most úgy vagyunk, hogy a kapcsolatunkat minimálisra redukáltam. Megszakítani teljesen nem szükséges szerencsére, nem mondom, hogy sose fogunk beszélni egymással, a gyerek sincs eltiltva tőlük... de most jó ez a kis mosolyszünet.

Azért jó, mert végre elkezdtem nem az ő szemükkel mérni magamat. Egyszerűen magasról leszarom, hogy mit szólnának ha így vagy úgy döntök és ez felszabadító. Most, 31 évesen döbbentem rá, mennyire erős befolyással voltak rám. Sokkal jobb, értékesebb embernek látom magam azóta.

Úgy látom, a te helyzeted is hasonló. Simán ajánlom, hogy kicsit (vagy hosszabb időre, ezt döntsd el te, neked melyik a jobb) szakadj el az anyádtól és a mérgező hatásaitól. Legalább addig, amíg megtisztulsz és kicsit megerősödsz.

2017. aug. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Susan Forward - Mérgező szülők

Nagyon ajánlom. Az én "szüleim" alkoholisták, drogosak voltak. Érdekes gyerekkorom volt.. És ez persze elkisért felnőttkoromig is. Kb az egész életem egy nagy probléma volt, amiről én nem tudtam. Azt hittem, az a normális, ahogy én élek, de mégsem.

Pont tegnap fejeztem be ezt a könyvet. NEM fogja megváltoztatni az életed! De felismered önmgada benne, és tanácsot kapsz a megoldásra is. Életem legjobb vétele volt ez a könyv.

2017. aug. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Nekem meg életem legjobb döntése volt, hogy megszakítottam a szüleimmel mindenféle kapcsolatot. Onnantól már felfele vezetett az út minden téren.
2017. aug. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! A Mérgező szülőket most olvasom, és tegnap rátaláltam Bagdi Bella dalaira is... Az út hosszú, de a lényeg, hogy elindultam rajta.
2017. aug. 16. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!