Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan segíthetnék a lányomnak...

Hogyan segíthetnék a lányomnak? Nagyon régóta gyászol.

Figyelt kérdés

23 éves lányomnak 17 éves korában meghalt a barátja. Autóbaleset volt, a lányom ott ült mellette, nagyjából fizikailag semmi baja nem lett, de a fiú nagyon súlyos sérüléseket szenvedett... és nem élte túl.


Azóta a lányom minden nap ott van a temetőben, munka után rögtön oda megy. Van egy pulcsi, a fiúé volt, itt felejtette azon a végzetes estén, azóta azzal alszik.. a húga, aki 21 éves, most megy férjhez, mikor bejelentették, sírógörcsöt kapott.


3 éven keresztül sírva aludt el, ez most már megszűnni látszik.. Meghasad a szívem, hogy minden nap szenvedni látom a gyermekemet. Nem tudom mi tévő legyek, egy pszichológust próbáltunk, de nem sok eredménye lett.

Elfog múlni magától? De már hét éve..


2017. aug. 20. 15:49
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem érdemes lenne egy másik pszichológust is felkeresni.


Kitartást és sok erőt kívánok nektek!

2017. aug. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Ez tényleg nagyon extrém eset, ha ennyi idő után is ilyen intenzíven megéli ezeket az érzelmeket. Magától aligha fog változni. Így biztosan képtelen lesz még sokáig más férfit befogadni az életébe is. Én is egy másik pszichológust ajánlanék. Ti beszélgettetek utána erről a lányotokkal?
2017. aug. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Ez már túl sok idő!!! Tessék másik szakemberhez fordulni, gyorsan!
2017. aug. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Hú ez nagyon kegyetlen :( sajnálom. :( Nem nagyon tudok mást írni, csak azt amit az előzőek. Meg sok szeretetet.
2017. aug. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Arnold901005 ***** válasza:
88%

Ez nagyon szomorú!

Én is átéltem ezt, csak a Barátnőmmel. 4 évbe telt feldolgozni - amennyire fel lehet az ilyesmit.

A lány valószínűleg patológiás gyászt él meg, ehhez mindenképp pszichodoki szükséges! Egyedül nem fog tudni túljutni ezen.

A legjobbakat kívánom és sok erőt!

2017. aug. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a pszichológus nem sokat segített, akkor inkább pszichiáterhez fordulnék. Nem feltétlenül a gyógyszeres kezelés miatt, hanem mert képzettebb.
2017. aug. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Ez kemény...biztos jó ember volt a srác. Ha 7év nem volt elég feldolgozni akkor másik orvost kell keressetek.
2017. aug. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Beszéltünk vele, azalatt a három év alatt, amíg esténként sírt, sokat beszéltünk a fiúról, a halálról.


Rendben, megpróbálunk másik szakembert keresni.


A fiú pedig... Egy utcában nőttek fel, már kiskoruk óta mindenhova együtt mentek, majd ahogy kamaszodtak, ez a barátság átalakult valami mássá.. Elválaszthatatlanok voltak. Ezért is olyan nehéz feldolgoznia.

2017. aug. 20. 20:33
 9/9 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem az ilyet soha nem lehet teljesen feldolgozni, plane, hogy ott ult mellette az autoban... de ennyi ido utan ez valoban tulzas, el kellene kezdenie elnie a sajat eletet. Ehhez en sem tudok sajnos jobbat mondani, minthogy keresni egy nagyon jo szakembert es nem feladni a terapiat, mert 1-2 honap utan lesz eredmenye. Ez evek munkaja, mire helyrejon. 7 evnyi szemvedest, gyaszt es egy ekkora traumat semmilyen csodatevo nem tud meggyogyitani gyorsan.
2017. aug. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!