Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akkora bűn, hogy nem...

Miért akkora bűn, hogy nem akarok beszélgetni a dolgaimról?

Figyelt kérdés

Szó szerint düh- vagy pánikrohamot kapok, ha magamról/terveimről kell őszintén beszélnem valakivel. Emiatt próbálom elkerülni az embereket. Barátom nem sok van és aki van, az sem nagyon tud rólam semmit. Barátnő még viccnek is rossz.


Egy remek életet élnék így, de anyám mindig elrontja a kedvem. Hiába tájékoztatom a legfontosabb dolgokról amik történnek velem, naponta jó párszor hallom tőle, hogy beszélgessek vele magamról. És ő tényleg csak rólam akar hallani, akármilyen másik témát hozok fel, mindig visszatér rám. Mivel egyszerűen a szervezetem nem engedi, hogy velősebben elkezdjek a dolgaimról beszélgetni vele, ezért ilyenkor mindig lerázom.

Nem értem, hogy miért nem tudja elfogadni a tényt, hogy nem kell mindenkivel órákig a semmiről beszélgetnie (nővéreimmel rendszerint egy teljesen unalmas hétköznapról túlzás nélkül órákig eltud beszélgetni). Tudja rólam a legalapvetőbb dolgokat, a többi meg úgysem érdekli, csak muszájból kérdezi, akkor miért untassuk egymást?


Most éppen megint megsértődött, mert nem kezdtem el MEGINT (ezt nagy nehezen legalább százszor elmondtam már neki) elmesélni, hogy hova megyek továbbtanulni.

Igazából meg is sértődhet, nekem tökmindegy, nem nagyon tud mivel büntetni. Általában azzal próbálkozik, hogy ha haragszik akkor ő sem szól hozzám, ami nem büntetés, hanem áldás.


17/F


2017. szept. 4. 18:35
 1/2 anonim ***** válasza:
40%
Mert így kb. csak egy albérlője van és nem fia... Nézz már magadba kicsit, ha sikerült abbahagyni a gyerekes hisztit.
2017. szept. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
52%
Jaj, nagyon kamasz vagy. A meg nem értett magányos farkas. Figyi, inkább örülnöd kellene, hogy anyukád foglalkozik veled. Aggódik érted, és érdekli, hogy mi van veled, mert szeret téged. Nagyon csúnyán viselkedsz az édesanyáddal. Sokan bármit megadnának, hogy még egyszer beszélhessenek az anyukájukkal. Igenis gyakorold, hogy beszélsz magadról. Az elején iszonyú nehéz, de majd belejössz. Az sem egészséges, hogy egyáltalán nem érdekelnek a lányok. Vagy a fiúk. Vagy bármilyen emberi kapcsolat. Se semmi baj, majd felnősz. Addig élvezd ki a magányt. Én sokat jártam erdőben, hegyeken, temetőkben. Engedd, hogy cikázzanak a gondolataid, és azt is hagyd, hogy leülepedjenek. Lassan ki fogod találni, hogy ki is vagy valójában, milyen értékeid vannak, milyen értékrended van, milyen céljaid vannak. Ha ezeket te magad tudod, akkor már könnyebb lesz beszélni róla.
2017. szept. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!