Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért érzem ezeket anyukám iránt?

Miért érzem ezeket anyukám iránt?

Figyelt kérdés
Anyukám gyerekkoromban nem nagyon ölelt, nem puszilt, legalábbis én nem emlékszem rá. Sose állt közel hozzám, úgy tekintett rám és tesómra, mint elvégzendő feladatok sorára. Állandóan ideges volt miattunk. 13 éves koromtól eltaszítottam magamtól. Nem beszéltem vele. Bár ő se azelőtt. Mikor megjött a menstruációm dühös arcot vágott, mert pont akkor közöltem vele, mikor főzött. Nem mondott semmit, adott egy betétet. Mikor kórházba kerültem nem jött be meglátogatni, mert nem vitte be senki. Ezek a dolgok rosszul estek nekem. Pár éve szóba hoztam ezeket, ő meg hogy jajj, hagyjuk ezt a témát. 3 éve költöztem el, azóta én kezdtem átölelni, mert láttam rosszul érzi emiatt magát. Ő vissza, neki jól esett, én semmit sem éreztem/érzek. Hirtelen a "lánya" lettem. Mikor találkozunk, puszi, puszi, régen ilyen sose volt, kellemetlen szituáció nekem. Mikor együtt eszünk, kellemetlenül érzem magam. Tavaly volt egy balesetem. Feküdtem, ő leült mellém. Hozzáért a lábamhoz, én feszengtem. Egész életében nem csinált semmit, nem dolgozott, mindig szomorú volt, depizett, volt hogy hetekig feküdt, pár napig jól volt, megint feküdt. Általában úgy nézett ki mint egy csöves, nagyon szégyelltem őt. Néha gorombán beszélek hozz, nem tudok olyan kedvesen, mint a többi emberhez. Tudom hogy az anyukám, de nem tudom mit is érzek iránta.
2017. szept. 6. 10:33
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Szülőnek lenni nagyon nehéz dolog. Sajnos van olyan helyzet, amikor nem azért nem foglalkozik egy anya a gyerekével, mert nem szereti, hanem mint ahogy írtad is, annyira magával rántja a depresszió, hogy hiába szereti a gyerekét, a depresszió erősebb, nem tudja kezelni a dolgokat, amitől állandóan ideges lesz és nem tudja kimutatni a szeretetét a gyereke iránt. Ez egy nagyon nagyon rossz dolog. Főleg neked. Egy életre téged is pszichésen megviselhet, amit teljesen érthető.

Sajnos anyukádnak szakemberre lett volna szüksége, aki kirántja ebből. De nem kért segítséget.

Most azért változott meg, mert nyilván ő is tisztában van a hibáival, már nem kell veled oly módon foglalkoznia, önellátó vagy, nincs min idegeskednie veled kapcsolatban, a teher is kevesebb rajta, ezért változott meg.

Szerintem neked is sokat segítene, ha ezeket te is megbeszélnéd egy szakemberrel. Mert bár lehet, hogy nem érzed ennek szükségessé, de dolgokat egy szakember segítségével tisztábban láthatsz és tud segíteni abban, hogy miként kezeld ezt a helyzetet.

2017. szept. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Te egy jo ember vagy. Az emberi kapcsolatokhoz viszont keves egy (jo) ember.
2017. szept. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%

2-es ezt miből szűrted le, azt nem tudom. Egy rossz kapcsolat két emberen múlik. Utálja, szégyelli a külseje miatt és megveti az anyját. És valószínű minden kudarcáért őt teszi felelőssé. Akkor azt mondom: a te életedért te vagy felelős, mert felnőtt vagy.

Legyél valóban jobb ember, ne rágódj a múlton, és hagyd békén anyádat, ő majd alakítja az életét, ahogy akarja, ő is felnőtt.

2017. szept. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#3 - az irasabol ez jott at, ezert igy gondolom.
2017. szept. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen volt az anyám,(mondjuk õ mindig dolgozott),mégsem taszitottam el magamtól és sohasem mondtam neki, hogy nem érdekeltelek gyerekkoromban.
2017. szept. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#1-essel értek egyet. Annyit hozzátennék, hogy anyukádnak is legalább annyira rossz lehet, ha belegondol, hogy egy egész gyerekkort szalasztott el ami soha nem jön vissza. Ezért ha felhozod csak a bűntudata elől akar menekülni. Egyikőtök sem hibás, vagy mindkettőtök ezt nem tudom, de ha a hiba az, hogy sosem kerültetek közel egymáshoz akkor ez még mindig orvosolható. Te fel fogsz nőni, le kell zárnod magadban a rossz gyerekkor emlékeit, anyud pedig idősödni fog és a lelkiismerete fel fogja emészteni ha úgy kell megöregedjen, hogy tudja hogy rossz szülő volt. Legyél jó ember, sikeres, és próbálj vele minél többet beszélni. Teljesen őszintén elmondani, hogy fáj, hogy nem volt ott, de hiányzik is neked.

Sok sikert:)

2017. szept. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Lehet rosszul fogalmaztam. Mióta elköltöztem kedves vagyok vele, jóval kedvesebb mint előtte. Még ha nehéz is nekem ez, de ilyenkor nem érzem azt a valódi kedvességet, mikor a párommal, családjával és idegenekkel tapasztalok.

Másokkal mindig is az voltam. Az ölelést, a puszikat is én kezdeményeztem.

2017. szept. 6. 11:57
 8/10 anonim ***** válasza:

#3

"Egy rossz kapcsolat ket emberen mulik..."


Mar hogy mulna egy rossz kapcsolat ket emberen? En hiaba szeretlek teged ha te utalsz engem, akkor ha en a fejem tetejere allok sem lesz koztunk soha jo a kapcsolat.

A jo kapcsolat mulik ket emberen, mert mind a ket felnek tennie kell erte. Es ebben mar benne is van a valasz, mert ha a jo kapcsolathoz ket ember kell, akkor a rosszhoz mar miert kellene ketto? Eleg ha az egyik nem tesz a kapcsolatert semmit, vagy csak elhatarozza hogy gyoker lesz a masikkal es maris nem lesz jo a kapcsolat.

2017. szept. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

- akkor maradjunk abban, hogy egy kapcsolat két emberen múlik - mert két felnőttről van szó. A példád esetbéen csak az egyik akar kapcsolatot- a másik nem tehát NINCS kapcsolat. (Nyilván amíg gyerek, kiszolgáltatott, az más.) De a kérdező elhúzott anyjától (aki valószínűleg depressziós volt, azért hanyagolja el magát és dolgait), utálja, undorodik tőle, (csöves) megveti - és eljátssza, hogy bizony szeretettel közeledik... Hát nem. Undorodik - és még együtt enni sem bír vele.


"Miért érzem ezeket anyukám iránt?" - kérdezi tőlünk. Hát: nem tudjuk, miért utálod.

Próbálj te majd jobb lenni a gyerekeiddel, ennyit tehetsz - őt nem nagyon fogod tudni "megváltoztatni.

2017. szept. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"(aki valószínűleg depressziós volt, azért hanyagolja el magát és dolgait)"

A gyerek nem egy dolog... Ha igy velekedsz a kerdezorol, akkor nem mennek at szamodra azok az erzesek, amiket az irasa kozvetit, ami nem baj, csak reszedrol ez a "nem erted" kategoria; vagy te magad is igazolast talalsz a depresszioban arra, hogy akar eldobd a gyereked (esetleg megtortent veled is).

Pedig csak bele kene gondolnod, hogy a kettejuk kozti (mostmar) athidalhatatlan szakadekot nem a gyerek alulszocializaltsaga hozta letre, hiszen o kozel a semmibol lett valaki azzal a jarulekos rosszal, amit az anyja kozvetitett fele.

2017. szept. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!