Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, ha ezért haragszik...

Normális, ha ezért haragszik rám anyukám?

Figyelt kérdés

Sajnos beteg lettem,ami elrontott egy régóta várt programomat is. Emiatt nagyon el vagyok keseredve alapból ,és most nagyon rosszul érzem magam amiatt is,amit anyukám mondott.

Tudni kell rólam,hogy nem szedek gyógyszert,és igyekszem mindig a végsőkig húzni az orvost,most viszont úgy éreztem,hogy kell.

Az orvos írt is gyógyszert,nem is egyet. Elismerem,tényleg sokat fizettem a gyógyszertárban. Amikor anyukám ezt meghallotta,teljesen kifordult magából,hogy sokszor elmondta már,most nagyon sok fizetnivalónk van,próbáljak egy kicsit spórolni. Köpni,nyelni nem tudtam,és megkérdeztem tőle,hogy akkor most az a baj,hogy kiváltottam a gyógyszert? Ettől idegesebb lett,és elkezdett velem üvölteni hogy akkor egyem az a gyógyszert,pontosan,az előírás szerint. Elüvöltötte még ezt párszor,hogy akkor egyem,most azonnal. Annyira kiborultam,hogy visítva közöltem vele: oké,de akkor az összeset egyszerre veszem be,hogy megdögöljek,és ne legyen rám gondja.

Azóta igyekszem nem beszélni vele.


Ti kerültetek már ilyen helyzetbe? Mit szólnátok,mit tennétek az én helyemben?


Normális,aranyos anyukám van,nagyon szeretem,fordult már elő,hogy azon vitatkoztunk,hogy milyen gyógyszert kellene és nem kellene szednem,de ennyire durván soha nem végződött a dolog.


2017. szept. 13. 10:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
18%
Mire szeded?
2017. szept. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
80%
Anyagiak miatt viselkedett igy veled..biztos nagy nyomás van rajta hogy mindent megtudjon adni neked..vagy épp betudja fizetni a számlàkat..sajna tényleg sok csalàdban luxus kiváltani a drága gyógyszert
2017. szept. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
46%
Azért nem mindegy, hogy vernyomasra gyógyszer vagy sokféle vitaminos akármi.
2017. szept. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
15%
Az se mindegy, hogy hány éves vagy, dolgozol e, a saját pénzedből vetted e a gyógyszert. Nem normális, hogy emiatt kiabált, de nem tudjuk, hogy milyen gyógyszereket váltottál ki és mennyiért. Ki van borulva az anyagiak miatt, de ez nem mentség arra ahogy viselkedett.
2017. szept. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%
ne haragudj, de nem jól csinalod. ha érzed hogy kezdesz beteg lenni, akkor kell elcsipni még idöben.pl ha tüszös mandulad lenne ,elcsiped az elejen, akkor eleg torokfertötlenitö, és nem kell rá antibiotikum.ki sem alakul a betegség, de ha huzod az időd, akkor terjed, és meg jó h orvos kell.
2017. szept. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
sajnos az ilyen sulyos anyagi gondok tönkre tudják tenni még a családi kapcsolatokat is
2017. szept. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
21%

Gondolom, ennek van valami előzménye, hiszen írod, hogy már vitatkoztatok gyógyszeren.

Talán korábban nem szedtél be valamit, amit kellett volna? És miért nem mentél időben orvoshoz? Akkor talán hamarabb túl lennél rajta.

Az nekem is nagyon rosszul esett volna, hogyha a szememre veti, hogy sok fizetnivalónk van. Nyilván nem direkt lesz az ember beteg. És ha gyógyszer kell, akkor gyógyszer kell.

Az viszont érthető, hogy rád szólt, hogy igenis rendesen szedd be. Persze az üvöltés az gáz.

De az is nagyon gáz, hogy te meg visítottál, hogy beszeded az egészet.

Ha egyébként jóban vagytok, akkor nyugodtan beszéljétek meg, de nem kiabáljatok egymással, és ne fenyegetőzz ilyenekkel.

2017. szept. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

A gyógyszereket én fizettem,elég lett rá a saját pénzem,amit ő adott pluszba azt vissza is adtam neki. Tanulok,nem dolgozom.

Antibiotikumot kaptam,fülcseppet meg egy megfázós pezsgőtablettát. Ő amúgy sem antibiotikum párti,amíg ő hordott orvoshoz,általában kérte,hogy ne írjanak fel.

De igazából mint kiderült,a pezsgőtablettáért haragszik nagyon,mert felesleges azt szednem,hogyha antibiotikumot szedek.

És amúgy azt még nem is tudja,hogy nincs itthon probiotikum sem.Na mindegy,én ezt még egyszer nem játszom végig,inkább tegye tönkre a gyógyszer a gyomrom,csak kibírom valahogy.

2017. szept. 13. 11:07
 9/17 anonim ***** válasza:
90%

"Az se mindegy, hogy hány éves vagy, dolgozol e, a saját pénzedből vetted e a gyógyszert"


De, teljesen mindegy. Normál esetben a szülő nem húzza a száját, ha a gyereke GYÓGYSZERT vesz, függetlenül attól, hogy hány éves, vagy mennyit keres. Én eltartom magam tíz éve, de ha hónap végére megbetegednék, és nem lenne pénzem kiváltani, a szüleim zokszó nélkül megtennék, mert az egészség az első.


Kérdező, ha egyébként anyukád aranyos, szeretitek egymást, akkor ezt most engedd el. Valószínűleg csak pattanásig feszültek az idegei az anyagi gondok miatt, biztosan nem a gyógyszert sajnálja tőled, vagy a gyógyulásod nem akarja. Kicsit lehiggad, és ő sem fog már ezen rugózni.


Jobbulást!

2017. szept. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
18%

Hány éves vagy kérdezõ?

Be lehetne már azt fejezni,hogy dolgozol nem dolgozl, eltartod magad stb.

2017. szept. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!