Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, nektek is rosszul...

Szülők, nektek is rosszul esne ez a gyereketek részéről? Mit tehetnék, hogy apáék lássák, ez nem ellenük van?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, a szüleim egész életemben támogattak. Sosem volt az, hogy valamit ne kaptam volna meg, még a csillagokat is lehoznák nekem az égről szerintem, ha lehetséges lenne...

Ez a 18. szülinapom után sem változott, a mai napig támogatnak.

Viszont májusban szakított velem a barátom (együtt is éltünk, elég komoly volt). Sok mindent próbáltam, hogy megbírkózzak ezzel, volt a 0-24 bulizós időszakom, de olyan is, hogy csak feküdtem a besötétített szobában és sírtam, vagy csak a plafont bámultam. Tudtam, hogy egyik sem jó megoldás és valami olyan elfoglaltságot kellett találnom, ami nem káros rám nézve, és így kezdtem el angolból korrepetálni gyerekeket. Először csak az unokatestvéreimet, utána a nagynéném közreműködésével több szülő felkeresett. Szóval a suli mellett ez teszi ki a legtöbb időmet, mert így nem gondolkozok az exemen, nem fakadok sírva csak úgy, nem vagyok részeg és nem állok semmilyen tudatmódosító hatása alatt és hasonlók...


Viszont a szüleim ezt nehezményezik, mert szerintük ez olyan, mintha azt akarnám éreztetni, hogy nem elég az a pénz, amit tőlük kapok és hogy mégis mit gondolhatnak róluk mások, hogy 20 évesen dolgozok. De ez nem ellenük irányul, nem őket akartam megbántani. Egyszerűen csak lefoglalom magam valami hasznossal az iskola mellett.


2017. szept. 30. 21:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyerekem lennél, én büszke lennék rád, hogy erős vagy, igazán hasznos 'elfoglaltságot' találsz és még pénzt is keresel vele. Akkor ennyi erővel ne is dolgozz soha?!
2017. szept. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az a bajuk, hogy nincs végzettségem, és hogy ez nem olyan munka, amit később a karrierem során hasznosíthatok. Meg hogy az egyetemista évek nem arról szólnak, hogy estig dolgozok...

De sokkal jobban érzem így magam, hogy nem gondolkozok a volt barátomon, estére is lefáradok és már csak bezuhanok este az ágyamba, nem forgolódok hajnalig.

2017. szept. 30. 22:06
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szülőként nagyon büszke lennék, h olyan " kikapcsolódást" sikerült találnod, ami még fizet is :)

Egyáltalán nem nehezményezném.


S mit gondolhatnak mások részt pedig nem is értem. Felénk becsülni szoktuk azt a fiatalt aki suli mellett dolgozik. Mindegy h miért ( kedvtelés, ön finanszírozás, otthonra besegítés)

A szüleid gondolom sokat foglalkoznak azzal h mit gondol a környezetük.

2017. szept. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem is tök jó dolog.

De egy mondat azért kicsit megakadt nálam:

"és hogy mégis mit gondolhatnak róluk mások, hogy 20 évesen dolgozok" <- Nekem ez kb. úgy esik le, hogy azért (is) adnak pénzt, mert ez valami társadalmi megfelelés / nyomás / szokás. Nagyon sokan dolgoznak már 20 évesen egyetem mellett is, de ennél fiatalabbak is.

2017. szept. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden válasz tökéletes ,ezért nem írom le újra . Így gondolom én is ahogy a többiek.
2017. szept. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
12%

"Az a bajuk, hogy nincs végzettségem"

Hat nem ezert jarsz az egyetemre, hogy legyen?

"és hogy ez nem olyan munka, amit később a karrierem során hasznosíthatok"

Akkor takaritanod sem kell otthon? Ez klassz:) Ha megkernek barmire, akkor ez a valasz,"Sajna, nem csinalom meg, mert nem tudom kesobb a karrieren soran hasznositani!" BESZARÁS :d

2017. szept. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendesen megy a tanulas, es nem hagysz ki eveket ez miatt, akkor nagyon nagyon orulnek, ha a gyerekem ilyet csinalna. Szuper vagy!
2017. szept. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Kedves dolog hogy támogatnak, de ettől még lehetnek idióták. És azok is, ha ebből a dologból ilyen presztízs kérdést csinálnak és megsértődnek az általuk generált nem létező problémán.


"Az a bajuk, hogy nincs végzettségem"

És? A végzettség nem minden. Én a mai napig nem fejeztem be az egyetemet, mégis 350+ ezer a havi fizetésem.


"ez nem olyan munka, amit később a karrierem során hasznosíthatok"

Egyrészt 20 évesen még semmit nem tudsz a későbbi karrieredről. Lehet hogy nem lesz belőle semmi, lehet tök más területen helyezkedsz el. Viszont akárhogy nézzük, az jól mutat ha csinálsz valamit.

Másrészt a használható nyelvtudás nagy kincs, fejleszteni, szinten tartani kell. Arról nem is beszélve hogy ezzel 10 év múlva is ugyanúgy tudsz egy kis pénzt keresni.


"egyetemista évek nem arról szólnak, hogy estig dolgozok..."

Az egyetemista évek a felnőtté válásról szólnak. Olyan szempontból hogy itt már te döntöd el bizonyos határokon belül mivel töltöd az idődet.

2017. okt. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Amúgy szerintem pont most kell igazán elkezdeni leválni róluk, mert félő hogy később is ezt fogják folytatni.
2017. okt. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne törődj velük, teljesen jól csinálod. Mindenki másképp dolgozza fel a szakítást, és jó, hogy te találtál valami hasznos módszert erre, amivel pénzt is keresel.
2017. okt. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!