Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen hírek hallatán nem...

Ilyen hírek hallatán nem féltitek elengedni a gyereketek bulizni? Ki tudja mit tehetnek az italba.

Figyelt kérdés
[link]
2017. márc. 16. 15:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2%
De. Nem is engedem el.
2017. márc. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Szoktam bulizni menni, viszont mivel nem szeretem az alkoholt, egyáltalán nem fenyeget az a veszély, hogy tesznek valamit az italomba. :D Ha nagyon inni akár valaki valamit, kérjen olyat, amit előtte bontanak fel. És érdemes társasággal menni.

20N

2017. márc. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
De, sőt, még az utcára sem engedem ki, hiszen ott történt a dolog.
2017. márc. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
99%

Ennyi erovel soha ne menjunk sehova,mert barhol barmi tortenhet.

Szerintem nem a tiltas a megoldas,hanem az,hogy olyan baratokkal kell elengedni a fiatalokat,akiket ismer es megbizhatonak tart a szulo. Ha az emlitett lannyal lett volna meg nehany baratnoje,valoszinuleg nem tortenik ez.

Egyebkent egy jo ismerosomet is bedrogoztak egy szorakozohelyen,tudom,milyen szornyu. Viszont szerencsere voltak vele baratok,baratnok akik vigyaztak ra es hazavittek,igy nem lett baj.

2017. márc. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Én annyira megijedtem, hogy inkább nem is vállalok gyereket.
2017. márc. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
98%

Én sokat jártam bulizni, volt olyan barátnőm, aki totálisan leitta magát, de a fiúk csak annyit csináltak, hogy szépen hazatámogatták. Bár akkoriban (90-es évek) is voltak ilyenek, félreértés ne essék. Egy nagyon jól összeszokott társasággal elengedném a gyerekemet, és többször jól el kell nekik magyarázni, hogy ha esetleg fogyaszt alkoholt/bármi mást, akkor csak saját maga vegye, ne fogadja el még barátnőtől sem! Tehát nem az alkoholt tiltanám neki (úgyis fog inni, főleg, ha tiltod).

Ja, de volt egy ilyen sztori a mi körünkben is,

egyik fiatalabb lányka eszméletlenre itta magát (első berúgás), és az egyik jó családból származó, jó tanuló (!!), illedelmesnek tűnő srác duruzsolta azt a többi fiúnak, hogy na most kéne a kocsma mögé vinni és megfogdosni a lányt. A többi srác úgy felháborodott, hogy majdnem megverték, annyi lett a vége, hogy mindenki megtudta a "jófiúról" milyen is valójában.

2017. márc. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
98%

NEM csak buliba történhet meg,máshol is!

Régen is voltak drogok,stb..érdekes többsége azzal fordult elő aki itt ott elhagyta a piáját..nem tudom én mindig vittem magammal

2017. márc. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%
A többségnek elég sokat kell fizetnie, hogy valami szintetikus cucc legyen az italába :/
2017. márc. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%
Salgótarjáni vagyok, láttam a videót! Egyáltalán nem volt erőszak,a lány húzta magára a fiút, hogy smároljanak, nem ellenkezett, sőt!
2017. márc. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kérdező - ha te vagy a szülő -, a nem elengedéssel többet ártasz, mint használsz.

Engem hasonló okokból szó szerint soha nem engedett sehova anyám. Se bulik, se barátok, semmi. Felnőtt fejjel éreztem és érzem a mai napig rengeteg hátrányát, mert kimaradtak azok a szocializációs, kapcsolatépítő dolgok a korosztályommal, amik később pl. a kollegális viszonyok alapjai, és amiatt, hogy nehezen tudok kapcsolatokat kialakítani (nem csak párkapcsolatra, hanem más emberekre gondolva), a mai napig hátrányban vagyok.

A másik fele pedig a felelősségvállalás, amit szintén az ilyen helyzetekben tanul meg a kamasz - akár a kisebb dolgokban, hogy nekem rossz, ha másnapos vagyok, egészen a "ne állj szóba idegenekkel" kamaszverziójáig. Minden gyerek a saját bőrén tanul, ez tény, tetszik vagy sem.


Egyébként ezektől nehéz megvédeni. A fentiek miatt én egyetemen kezdtem csak bulizni, és bizony "komoly felnőtt" 23 éves fejjel is jártunk úgy - hozzáteszem, minőségi szórakozóhelyen! -, hogy bizony belepakoltak valamit az italokba. Nekünk szerencsénk volt, mert társasággal voltunk, és volt, aki az adott körből nem ivott, így gyorsan kiderült, hogy valami nagy baj van, hogy nem tudjuk világunkat, és bár a biztiőrök magasról tettek ránk, hogy biztos csak hullarészegre ittuk magunkat, hülye pichák, de volt köztünk olyan, aki tudott segítséget kérni. Adott példámban nem számított, hogy 16 vagy 23 vagyok, csak a szerencsénken múlt, hogy nem történt baj - meg azon, hogy valószínűleg nem tűnt fel az illetőnek, hogy bár egy falka csaj járkál piáért, de van a társaságban férfiember is. Egyébként évek távlatából sem tudná egyikünk sem megmondani, hogy hogyan történhetett a dolog, ugyanis együtt mentünk piáért a pulthoz, és mivel sokat kértünk, tálcán vittük vissza az asztalunkhoz. Tehát elvileg nem volt magára hagyva soha az ital, és mégis.


Ilyenek tény, hogy vannak, de 100%-osan kivédeni nem lehet. Tiltás helyett többre mész vele, ha olyan viszonyt alakítasz ki a lányoddal/fiaddal, hogy őszintén meg lehessen beszélni, hogy mit tegyen, hova forduljon, ha baj van, ne féljen felhívni, vagy elmondani bármit. Vagy hogy hogyan vigyázzon magára.

2017. márc. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!