Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Honnan tudhatom meg, hogy a...

Honnan tudhatom meg, hogy a 20 éves gyerekem beiratkozott-e valahova esti gimnáziumban folytatott tanulmányai mellett nappali képzési rendszerű oktatási intézménybe bármilyen jellegű tanulmányok folytatására?

Figyelt kérdés
A gyermekem elmúlt 20 éves. Rengeteget pereskedtünk a volt férjemmel a válásunk után is a gyerekért, mivel neki nem lehetett több gyereke szerette volna ha nála helyezik el a fiúnk. Mivel a bíróság az évekig tartó perben az apa által felhozott újabb és újabb valótlan indokokat sosem találta valósnak, a gyerek természetesen nálam maradt, anyagiakban átlagos tartásban részesült, de érzelmekben átlagon felüli, sokkal ragaszkodóbb kapcsolatban voltunk (úgy hiszem). Az apával normális kapcsolatot ápoltunk, a bírósági végzésben meghatározattoktól teljesen eltérően, bármikor hagytam, hogy a gyereket elvigye. Bár ne tettem volna! Eközben is ment a per a gyerekért, melyért kicsit bután (már látom) nem haragudtam az apára, mivel nyílt titokként kezeltük, hogy a per hátterében nem is ő, hanem az ő anyja (tehát volt anyósom) állt. Mivel válásunkkor is ez volt a helyzet, nem is foglalkoztam ezzel, csak a tárgyalótermen belül. Gyakorlott tárgyalásokra járóként megtanultam kikapcsolni a hétköznapokban ezt az egészet, hátha nem teszi tönkre az életem. Pár évvel ezelőtt egy hosszabbra nyúló apánál való tartózkodást követően, azonban a gyermeket nem kaptam vissza, s az azt követő tárgyaláson, melyen nem tudtam részt venni (kórházban tartózkodás végett, amelyről előzetesen értesítettem telefonon a bíróságot, s halasztást is kértem, mégis megtartották a tárgyalást) a gyereket máig tisztázatlan módon a bíróság azon a tárgyaláson azonnali hatállyal az apa háztartásába helyezte. Természetesen beadtam a fellebezést, melynek tárgyalása viszont nem volt olyan gyors, mint a gyerek tőlem való elvétele. Nem értem vele semmit, mert a hónapokig az apjánál élő gyerek oly mértékben odaszokott a nálamnál sokkal jobb anyagi körülmények közt élő apához, hogy egy későbbi tárgyaláson gyerek nyilatkozott úgy (apai hatásra), hogy az apjánál maradna. Ezek után sosem láttam, el lett tiltva tőlem. A telefont sem vették fel, ha hozzájuk mentem, nem nyitottak ajtót. Nem pereskedtem tovább, pedig lehetett volna, rendőrt hívhattam volna, stb. Békén hagytam őket, tudtam, hogy a gyereknek csak akkor lesz nyugta, ha nem megyek tovább (talán a bíróságon is ezért nyilatkozott úgy, hogy az apjánál maradna) és megpróbáltam magamban feldolgozni a fájdalmam. Mai napig nem sikerült. Folyamatosan kerestem a gyereket, de elzárkózik a kapcsolattartástól még mindig. Az osztályfőnökénél érdeklődtem olykor tanulmányai iránt, és kaptam felvilágosítást fiamról egyéb tekintetben is tőle, aminek nagyon örültem. Most azonban megtudtam, hogy nem engedték érettségire, s az utolsó évfolyamot esti tagozaton járja újra. Nagyon meglepődtem, fogalmam sem volt róla, hogy ez a helyzet, hogy ennyire rosszul áll a szénája. Sem tőle, sem apjától nem számíthatok készségges válaszra kérdéseimre. Hol érdeklődhetek, hogy esetleg folytat-e még ezen az esti gimnáziumon kívül máshol legalább egy szakmai képesítést nyújtó tanfolyami tanulmányt? És egy kicsit előrébb menő kérdés: Ezek után nem szeretném a bérem bizonyos százalékát nekik utalni, mert nem igazán szeretném az amúgy is a jog szerint tartásra érdemtelen (kapcsolattartást megtagadó, és rosszul tanuló) gyerek után az eddig rendre 50 e ft körüli összegben tovább részesíteni őket. Beadhatom-e a bíróságra a megszüntetés iránti kérelmet, ha esetleg nem tudok utána járni, hogy folytat-e a gyerek egyéb nappali tanulmányt az esti gimnázium mellett, mondjuk egy okj-s nappali oktatási rendszerben működő szakmai képzést? Azon a bíróságon kell beadni a kérelmet, ahol anno a gyermektartásdíjra kötelezés határozata született (oda már nem tudnék még egyszer újra besétálni egy tárgyalásra sem) Vagy beadhatom bármelyik kerületire, esetleg az én lakcímem szerintire? Mit kell hozzá csatolni? Kérjek igazolást abból az esti suliból, ahova most jár? Nem az anyagiak volt az első gondolatom, amikor megtudtam, hogy nem tanul úgy ahogyan én szerettem volna. Sőt azt gondolom, így is lehet ember belőle, remélem estin leérettségizik, s lesz valami jó szakmája, amiben örömét leli. Az emberré válás tekintetében nem az iskolázottság, hanem inkább az a kérdés, milyen felnőtté válhat az, aki saját választására, vagy külső hatásra az anyja nélküli életet választotta, pedig oka nem volt rá! S 20 éves korára sem képes helyesen látni a dolgokat, s engedni az egyszerű normális emberi jóérzés általi lehetőségeknek. Én inkább a lelkét féltem, amire sajnos nem lehetek hatással. Már nem. Kérem, hogy se az ő döntését, se engem ne méltassanak! Bízom benne, hogy csak a kérdésemre válaszolnak és egyéb kommentekkel nem nehezítik az amúgy is (máig is) elviselhetetlen és visszafordíthatatlan helyzetet!

2017. okt. 4. 19:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%
Kit érdekel a rizsa, az a kérdés, honnan tudhatod meg. Tőlük. A lőtéri döglött kutyàt érdekli a mese.
2017. okt. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
Add be a kérelmet. Ha nappalin tanul, akkor a bíróság előtt bizonyítania kell.
2017. okt. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Már eleve azért méltatlan lehet a pénzedre, hogy nem akar látni téged.
2017. okt. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Ha a gyerek elmúlt 18 éves nem vagy köteles fizetni úgy tudom. Nálunk szóban egyeztek meg a szüleim, hogy amíg főiskolára járok apám fizet. Ha nem biztosítja az apa a láthatást pláne nem vagy köteles fizetni pláne így hpgy még csak nem is tájékoztatnak

Nyugodtan add be a kérelmet. Akkor kötelesek lesznek bizonyítani a dolgot. De egy jótanács. Mivel szereted a fiad. Próbálj meg előtte egy levelet írni neki amiben leírod az érzéseidet de az apjáról nem írsz egy szót sem. Hátha.

2017. okt. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
36%
Sokáig azt hittem egy a fiáért aggodó anya írását olvasom... :(
2017. okt. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Aggódik a fiáért, de sértett is.


Kérdező: meg fog jönni az esze, ne aggódj, a tartásdíj megvonásról pedig a bíróság dönt.

2017. okt. 5. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nagyon aggódom érte! Nem telik el úgy nap, hogy ne gondolnék rá. 6 éve nem láttam. Ritkán reagál a leveleimre... De a válaszai méginkább elszomorítóak. Sajnálom nagyon, hogy így alakult, s egyúttal nem értem, hogy hogy fordulhat elő egyáltalán ilyen. De sajnos ez így történt...és pont velem!

Próbáltam az idők alatt más és más szemszögből vizsgálni... megérteni, nem hibáztatni senkit.. egy valamit nem szeretnék, hogy tovább fájjon és hogy neki rossz legyen... Mivel nem beszélünk, nem tudom, csak remélem, hogy neki valamiért ez így jó, s ezért kellett így lennie.

Tudom, hogy már rég nem kéne fizetnem, a kisebbik fiam születésekor meg is próbáltam ügyvéddel konzultálni emiatt, s perre menni... de végül nem vitt rá a lélek.

Azonban néha, mikor meglátom a fizupapíromon, hogy 60 ezer körüli összeg megy nekik a semmiért, ráadásul egy szemtelen jómódú családról van szó a volt férjem felmenői személyében (valószínűleg ezáltal sikerült oly sokmindent elintézniük akár a régi pereink kapcsán is)... méltatlankodás is elfog néha.

Ahogy most is! Főképp, hogy arról kaptam bizonyosságot, hogy a tanulmányaiban nem kapott elég segítséget tőlük a gyerek, s tőlem pedig megvonták ezen a téren a lehetőséget, pedig mellettem biztos, hogy jobb lehetőségeket kapott volna (bár lehet, hogy nem lett volna minden hónapban 6 pár új cipője és X-box nemtudomhányasa... amit viszont lehet, hogy az én 60 ezremből kapott!!)

Köszönöm a segítséget!

Megpróbálom beadni. Úgy látom, többen is ezt tennék a helyemben (szinte kivétel nélkül). Segítettetek. Úgy érzem, hogy most már itt az ideje, hogy jobb helyre menjen a pénz (két másik gyermekemre költsem inkább az összeget).

2017. okt. 5. 07:02
 8/14 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, nem csak te jártál így, hogy szíved-lelked beleadtad, az összes szereteteddel és mégis ellened fordult. Tudom miről beszélsz, de vissza fog térni hozzád, mikor elmúlik a szeméről a kamaszkori kettősmérce-hályog.

A problémád meg szerintem abszolút jogos.

2017. okt. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

Én a helyedben inkább ügyvéddel beszélnék (vannak ingyenesek is), ő ezt el tudja neked pontosan magyarázni. Én úgy gondolom, hogy van értelme beadni a kérelmet, mert számodra pozitívan fogják elbírálni.


Sajnálom, hogy így alakult a dolog a fiaddal, abban a korban nyilván befolyásolták valamivel. Viszont most már felnőtt, esetleg láthatná tisztábban is a dolgokat.

2017. okt. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom, mekkora segítség, mert felsőoktatásban tanulok, egy kicsit más rendszer, de mi adtunk le adatkezelési nyilatkozatot, ahol kiválaszthattam, hogy ki érdeklődhet az iskolai dolgaim iránt. Ha szerencséd van, akkor a fiad nem "zárt ki" ebből, vagy bem is foglalkozott vele. Meg van egy másik út is (legális), amiről írok privátot majd.
2017. okt. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!