Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kotelezhetne anyam munkara...

Kotelezhetne anyam munkara nappali egyetem mellett?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy hiaba vagyok nagykoru, neki kotelessege lenne eltartani mig tanulmanyaimat vegzem. A kerdesem csak elmeleti, 14 eves korom ota dolgozom, mert apukam nincs, anyam meg nem bir egyedul, csak azert erdekel, mert kb 8 eves korom ota hallgatom, hogy ha nagykoru leszek o nem fog eltartani.
2011. febr. 23. 13:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%

Én úgy tudom, jogilag nem köteles 18 éves korod után eltartani.

HOgy tudsz-e nappali mellett dolgozni - az erősen a szaktól függ.

2011. febr. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
Amíg nappalin tanulsz, kap utánad családi pótlékot egy bizonyos ideig. Tehát nem kötelezhet. Én szerintem.
2011. febr. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
[link] Itt olvastam, levelezore megyek, pont ezert.
2011. febr. 23. 13:31
 4/20 anonim ***** válasza:
37%
Felsőoktatásban már nem jár családi pótlék.
2011. febr. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
26%
Nem köteles eltartani, viszont állami gondozásba adhatott volna ha akar. Szerinted melyik a jobb?
2011. febr. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
59%
Az egyetem mellet is dolgozhetsz ha akarsz.
2011. febr. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%

Már miért kéne szégyellnie magát? Szerintem inkább a szülőnek kell ilyen esetben, hogy ezt vágja a gyereke fejéhez.

Persze, hagyja abba az egyetemet, menjen el segédmunkásnak, ha az anyja nem akar segíteni neki.

Csak a kedves mama majd ne csodálkozzon, ha végzettség híján nem talál majd a gyereke normális állást, és akkor nem tud majd neki anyagilag segíteni, mikor tényleg öreg lesz és beteg. Nem minden szakot lehet levelezőn végezni.

Ráadásul a kérdező nem is ingyenélő típus, látod hogy régóta dolgozik. tehát az anyja teljesen alaptalanul vagdos a fejéhez ilyeneket.

És mi van azokkal a fiatalokkal, akik 19évesen érettségiznek? Ők is hagyják abba és menjenek dolgozni?

2011. febr. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Apam meghalt es az allam ad azt hiszem 23 eves korig arvaellatast es csaladit nappali mellett, ezert nem lenne logikus, hogy a halott apamtol "kapok" az elo anyamtol meg nem. Nem szegyellem magam, mint mondtam gimit vegig dolgoztam es levelezore megyek azert, hogy segitsem anyamat. Ez nem ad okot a szegyenre. Szerintem.
2011. febr. 23. 13:39
 9/20 anonim ***** válasza:
17%
Te magad írod, hogy nem bír eltartani, kiskorú gyereket a saját rovására is köteles eltartani (elméletileg), nagykorút csak akkor, ha képes rá. Miért nincs apukád? Ha meghalt, akkor kapsz árvaságit, ha van csak nem fizet, akkor inkább nála erőlködj. (Nekem fura, hogy aki nincs, az apukám, aki felnevelt, az meg anyám. De ez csak zárójeles)
2011. febr. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
63%
Miért kéne szégyellnie magát? Ne nevetess.
2011. febr. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!