Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem engedi, hogy levágassam a...

Nem engedi, hogy levágassam a hajam :/ Hogyan győzhetném meg?

Figyelt kérdés

Holnap megyek fodrászhoz,de anya hallani sem akar róla,hogy rövidre vágassam a hajam.Nem szeretném nagyon rövidre,max.csak a hónaljig !

Állandóan mondja,hogy pedig olyan szép hosszú,minek vágatnám le...

A hátam közepéig ér,de utálom.Rengeteg hajam van,de rettenetes szerintem.Állandóan összegubancolódik,pedig fésülöm,a vége hullámos lesz,kiengedve nem hordhatom,mert beizzad a nyakam,meg útban van.

Így is elég rég voltam fodrásznál(januárban vágtak belőle utoljára,akkor picit rövidebb volt,de most már elég hosszú).


Szóval nem szeretem a hosszú hajam,de nem érti meg.

Tudom,menjek el és csináltassam meg nélküle.Nos az a baj,hogy ő is jönni fog velem(nehogy levágassam,meg ő akarja megmondani,hogy milyet vágjon a fodrász)


Mindig ezt csinálja.Eljön velem és mondja a fodrásznak,hogy ilyet-olyat kéne...kiskoromban meg csak rövid hajam lehetett.Ilyen Kleopátrás volt,kb.a vállamig ért.


Hogyan győzhetném meg ?


15L



2017. okt. 17. 15:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Úgy néz, anyukádat nem tudod meggyőzni, így a fodrászt kell. Ha beültél a székbe, mondd el, hogy milyen frizurát szeretnél, és tartsd magad az elképzeléshez. Mondd el, hogy mennyire nehéz karbantartani, és ha veszi a lapot, akkor támogatni fog. Esetleg előtte beszéld meg vele külön.
2017. okt. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

MEegyözni nem tudod, mert nem veszi tudomásul, hogy a te hajad és te döntheted el, hogy neked hogy tetszik.


Ami esetleg megér egy próbát, hogy mielött indultok, levágsz egy részt alul olyan rövide, ahogy akarod, mert akkor a fodrásznak ahhoz kell a többit is vágni, hogy rendes legyen - persze, utána otthon lesz cirkusz, de a hajad akkor sem lesz hosszabb, mint amit akarsz.

2017. okt. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Suliból hazafelé ugorj be a fodrászhoz, vagy hívd fel és mondd el neki, hogy te szeretnéd ezt eldönteni és nem az anyukád! Meg fog érteni:)
2017. okt. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Otthon vágj le belőle, aztán a fodrász kiigazítja. Nem tud anyukád mit kezdeni ezzel. Ez van. Fogadja el.

Vagy vigyél képet egy frizuráról, hogy milyet szeretnél és lehet rövidebb fazont választani.

2017. okt. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%

Anyukádnak mondd, hogy a kicsit rövidebb haj sokkal nőiesebb, csinosabb, ha van kedvenc színésznője, akkor keress egy olyan fotót, amin neki is rövidebb haja van.


Sajnos láthatóan az észérvek (nyűgös ekkora hajat rendben tartani) nem hatják meg.

2017. okt. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Fogsz otthon egy ollót és levágod kb. olyan hosszúra, amilyenre szeretnéd. Probléma megoldva és INGYEN VAN! :D

Ha nagyon egyenetlenre sikerül az alja, akkor legfeljebb a fodrász majd megoldja. :D

2017. okt. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%
Ha be mered vállalni a következményként elkönyvelhető oltári nagy balhét (mert elmondásod alapján számíthatsz rá),én is azt tanácsolom,hogy indulás előtt nyugodtan vágj le egy jó vastag tincset az általad elképzelt hosszúságúra.Azzal már nem tud mit kezdeni anyukád,lévén,hogy visszaragaszta(t)ni már nem tudja...
2017. okt. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
A haj levágós ötlet jó, miután levágtad tekerd fel kontyba, és úgy menjetek a fodrászhoz. Mert lehet, hogy benne van a pakliban az is, hogy büntetésből a rosszul levágott hajaddal kell akkor élned a továbbiakban.
2017. okt. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%

A fodrászt szerintem ne keverd bele,elég nehéz helyzetbe hoznád ezzel. Ha pl. anyád azt mondja neki, hogy vágjon ennyit belőle, te meg azt mondod neki, hogy vágjon kétszer annyit, akkor kire hallgasson? Nem az ő dolga megoldani a kettőtök konfliktusát, és valószínűleg nem is vállalná, nehogy anyád aztán még őt vegye elő.

Talán tényleg az lenne a legjobb megoldás, ha otthon belevágnál magadnak, már ha nem tudod jobb belátásra bírni anyukád. Határozottan, nyugodtan mondd meg neki mit szeretnél, hátha figyelembe veszi.

2017. okt. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Tehát amíg neki kellett gondoznia a hajad, jó volt a rövid. Most, hogy már nem kell, szenvedj vele te, ugye?

Ha nem is így, de ezen a vonalon érvelnék. Hogy te tartod karban a hajadat és nincs vele könnyű dolgod, így hadd dönts te arról, milyen hosszú legyen.

Ha az észérvek nem hatnak, a többiek leírtak előttem pár megoldást.

2017. okt. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!