Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tegyem meg a lépést ha...

Hogyan tegyem meg a lépést ha félek és önbizalomhiányos vagyok?

Figyelt kérdés

Megpróbálom nagyon röviden lényegretörően megfogalmazni:


A lényeg, hogy elszeretnék költözni otthonról. Évek óta már sok mindent átéltem szüleimmel és nem bírom már itt tovább ki. Elég volt. (Részeg alkoholista majd öngyilkos apa, idegbeteg nárcisztikus anya, késsel támadás egymásra, nevelő apa sexuális zaklatás stb.)


Nem engedtek főiskolára, nem írták alá a papirjaim, elmentem dolgozni ahonnan 2 év után leépítés miatt elengedtek (a gyár csődbe ment). Vettem magamnak 1 saját kutyát (a beleegyezésükkel) de most 3 éves és el akarják adni vagy altatni (semmi baj vele tényleg, rendes, szobatiszta, szófogadó és gondozom) Mondjuk nem is bánnám mert nevelő apám idegbeteg és gyakran megveri amikor azt hiszi nem lássuk.


Nevelésem miatt és ahogy felnőltem félek mindentől, nem volt még kapcsolatom, nem merek kiállni magamért, behódolok nekik, hagyom, hogy piszkálljanak, csúfoljanak stb. Egyszerűen nem megy. 22 éves létemre minden este sírva alszom el.


Mindig helyettem döntenek, nem lehet saját véleményem, már csak 3 ember vagyunk akik kényszerből együtt élnek.


Keresgétel házakat amiket anyagilag jelenleg megtudnék venni és 2 évig kihúznám probléma nélkül. Viszont félek lépni, félek a következményektől, attól, hogy hogyan mondjam el nekik. Pakoljak és csak mennyek, vagy mi legyen???


2017. okt. 21. 16:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak pakolj es koltozz el, ne foglalkozz az onbizalomhianyoddal. Az majd akkor fog elmulni ha elkoltoztel es olyan eletet elsz amilyet szeretnel.
2017. okt. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne szólj semmit, tűnj el, csak telefonálj, hogy élsz, jól vagy, ne keressenek. És meg ne mondd, hogy hol vagy!
2017. okt. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha már venni is tudsz, vegyél és indulj el, gondolj arra, hogy ott este nyugodtan aludhatsz, csend lesz, béke...

Vagy, azt várod, hogy itt valaki parancsba adja: Gyerünk, tedd a vágyad s legyél boldog!!!

2017. okt. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Te lány vagy Kérdező?
2017. okt. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Pakolj és menj, rosszabb helyre nem kerülhetsz, mi mást veszíthetnél? Munkát bármilyen nagyobb városban találsz, ha keresel, lakást szintén, előny, ha olyan helyre költözöl, ahol az első fizetésig ismerősnél meghúzhatod magad.
2017. okt. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Menj! Szó nélkül! Amilyen gyorsan csak tudsz! Komolyan mondom. Tovább maradsz csak még jobban tönkre fognak tenni...
2017. okt. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Minél előbb lépj le mert depis leszel.és mégnehezebben fogsz tudni változtatni
2017. okt. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon jó, amit írtok, igazatok van, h menjen. Csak az a gond, h sokan talán nem tudjátok, milyen éveken át terrorban élni, elnyomva lenni... Menne ő is, tudja, h ez jó megoldás, de a félelem gúzsbaköti, sőt még bűntudata is van. Túl hosszan kellett ezt elviselnie, már kiölődött belőle az a természetes reakció, h stressz esetén meneküljön, ehelyett megvan dermedve.

Szedd össze minden érődet kicsi lány. De, ne akarj egyedül lenni, keres társbérletet-szoba bérlést más fiatal lányokhoz csatlakozva. Vmi nagyvárosban, mondjuk Budapest. És persze, munkát, ott az is van. Es persze, tovabb is tanulhatnál aztán, ba megnyugodtál-beilleszkedtél, felnőtt vagy, nem eltartott, igy aztán senki engedélye nem kell.

Ne félj, az első lépések a nehezek. Hajrá!!!

2017. okt. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én hasonló környezetböl léptem le 23 évesen. Már addig is kb estig egyetemen voltam, csak ne kelljen hazamenni, de akkor összejöttem exemmel.lett munkám és AZONNAL csomagoltam.


Most 28 vagyok, ezer km-re élek és kb soha nem nézek a "családom" felé.

2017. okt. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Lány vagyok és a 8-as számú hozzászólóval teljes mértékben egyet értek :( :(
2017. okt. 23. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!