Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan "tiszteljem" a családom...

Hogyan "tiszteljem" a családomat, miközben ők mindig csak ekéznek engem?

Figyelt kérdés

Ekéznek, mert "csak" egy munkahelyem van és ott az átlag felett keresek jóval. (még a saját szakterületemhez képest mérten sem elhanyagolhatóan)


Ekéznek, mert nincs kocsim.


Ekéznek, mert nem költöm a pénzemet lakásfelújításra és bútorokra.


Ugyanakkor ha csajom van, az rögtön nem felel meg nekik, elmondják mindenféle szakadt kvának.


De gondolom ez a hozzáállás mindentől független, ha milliókat keresnék, akkor is ugatnának. Mondjuk akkor már a pénz miatt be tudnék nekik gondolkodás nélkül tartani.


Sajnos a visszapofázás jelen pillanatban nem müködik, mert rögtön elkezdenek fenyegetni, hogy nem lesz örökségem és hasonlók.


2017. okt. 22. 16:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Akkor nem lesz. Ilyen szülőktől nem is akarnék örökséget. Kérj pszichológus segítséget, mert fenyegetnek, ugráltatnak, te meg nem bírsz egyedül kiállni értük. Ha nem változtatsz ez nem fog megváltozni, és ez csak rosszabb lesz.
2017. okt. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha olyan jól keresel, miért van szükséged az örökségre, ami különben is olyan, mint a kutya vacsorája?:-)
2017. okt. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
hát 10-20 milla ide vagy oda...igazad van
2017. okt. 22. 17:04
 4/11 anonim ***** válasza:
Elkoltoztel mar? Mert ha nem, akkor az a gond, jo fizubol azert kijon egy albi.
2017. okt. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Sehogy. Tiszteletet csak az kap,aki megadja. Neked nem adják meg.
2017. okt. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"hát 10-20 milla ide vagy oda...igazad van"


És ezért (ami még akár le is nullázódhat, mire örökölnél) megéri csöndben tűrnöd?:D Úgy kell neked.

2017. okt. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

félelemben vagyok tartva, folyton azt hangsulyozzák, hogy ÚGYSEM lennék képes megkeresni egy lakás árát.


egyébként úgy gondolják, hogy olyan 100ezer forint körüli összegből ki kéne jönni pesten.


Amikor lett az új munkahelyem és megtudták a fizetést (amit probáltam titokban tartani, mert rögtön kalkulálni kezdenek vele), szal megtudták, és elkezdi hogy ARANY ÉLETEM LESZ.


Mondom mégis hogyan, ha szerintetek 100ezerből illene meglenni egy hónapban?


Egyébként 130-150 ezret költök el egy honapban, szórakozás meg hasonló HASZONTALANSÁGOK miatt ez lemenne 100-ra is akár.


Persze én verem a pénzt szerintük.

2017. okt. 22. 17:54
 8/11 anonim ***** válasza:

"félelemben vagyok tartva, folyton azt hangsulyozzák, hogy ÚGYSEM lennék képes megkeresni egy lakás árát. "


ÉS? Szakadj már el tőlük. Azt írod, jól keresel, képezd magad, hogy több lábon állj, és bízz magadban. Pesten most piszok drágák az ingatlanok, de külső kerületekben, agglomerációban jóval olcsóbb, ha a pároddal már komolyan terveztek, ketten össze tudtok majd hozni saját ingatlant. Fölösleges az örökségre kalkulálni és ezért mindent eltűrni, ki tudja, egyáltalán mikor kerül sor rá, egyébként meg az ember ne a szülei halálából akarja felépíteni az egzisztenciáját.

2017. okt. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
örökségről 20 éves távlatban lehet gondolkozni alsó hangon
2017. okt. 22. 18:43
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha egy örökség miatt akarod ezt eltűrni akkor meg minek írtál ide? Te ezt választottad, a nyalást hogy majd ne kelljen dolgozni ha meghalnak. De akkor nincs panaszkodás, menj csak és hallgasd ahogy tönkreteszik az önbizalmad. Lehet akármennyi ftod, az önbizalmad attól nem jön vissza. Na csináld.
2017. okt. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!