Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem bírom elviselni a családom...

Nem bírom elviselni a családomat, de nem tudok elköltözni? (hosszú)

Figyelt kérdés

Hányingerem van minden alkalommal hazafele jövet. Minden túlórát bevállalok vagy inkább beülök a suliban a könyvtárba (iskolaidőben), hogy ne kelljen őket hallgatnom. Nagyszülőkkel élek, váláskor anyám lepasszolt ide kisgyerekként, őt csak akkor látom, ha pénzért pitizik.

Az egész család idegbeteg, napi 5-6 ordibálás és csapkodás "normális", de a csönd még rémisztőbb.

Nagyszülők nyugdíjasok és majdnem a minimum nyugdíjat kapnak, anyám is hozzájuk jár pénzt kuncsorogni, nem nagy segítség. Egy héten 6-7 napot dolgozok (csak jövő héten kezdődik a suli), én fizetem az albit és a rezsi felét (nem Budapest, de Pest megye). Az ember ezek után azt hinné, hogy nem hordanak el mindenféle semmirekellő r.h.déknak, aki semmit se csinál otthon.

Reggel (munka előtt) megpróbáltam letakarítani a tűzhelyet, mert valami kifolyt rá. Szokás szerint nagyim kisettenkedett utánam (visít, ha ételt "lopok", mindig követnek ide) és elkezdett hisztizi, hogy az TISZTA. Ezt 10 percen keresztül, nekem vágta a tegnap elmosogatott lábost is, hogy dögöljek meg, a tűzhely TISZTA. Majd lesikálta ő és megmutatta, hogy immár tényleg az...

Ma kaptam tőlük egy görgős széket az asztalomhoz :) Akkor az volt a baj, hogy a sokktól belém fagyott a lélegzet is és hálátlan voltam, mert nem tudom értékelni a névnapi ajándékomat, udvariasan kértem vissza a régi székemet (valami olyasmivel, hogy nem illik a szobámba). Szerintem nagyszüleimmel lehet egykorú, egyik görgője hiányzik (ferde... nem kicsit + ha hátradőlsz kiesik a hátulja), a huzata szakadt több helyen és tömény cigi-szagú gyanús foltokkal.

Ha elköltözöm, akkor nem tudják fenntartani egyedül a helyet (kétfelé meg nem tudok fizetni), ha nem költözöm akkor felvágom az ereimet...vagy kinyírom őket életemben először kiabálva velük. Anyámra nem lehet számítani, ő vissza nem költözne, mert ebben a csodás családban mindenki utálja egymást. Az otthonra szintén rá kéne fizetni nem keveset a nyugdíj összege miatt. Kértem már sírva, nyugodtan, hogy ne veszekedjünk, le lehet ülni és beszélgetni normálisan, de kiakadnak, hogy sose kiabálnak (ezt kiabálva :D ).

Ti mit tennétek ilyen háttérrel?


2017. szept. 7. 22:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Amint lehet elkoltozni

Eld a sajat eleted az ovek nem a te felelosseged !

Probalj koleszba bekerulni vagy szobat berelni

De amint van lehetoseg elj vele !!!

2017. szept. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
költözz el!
2017. szept. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az elköltözés a legjobb megoldás.
2017. szept. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
költözz, ők nem a te felelősséged.
2017. szept. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha elköltözöl, két nyugdíjból, két fizetésből fenn lehet tartani bármit. Ha te dolgozol, szülők nem, el lehet menni dolgozni.

Legyél önző, gondolj magadra, és költözz, mielőtt tönkretesz az az élet (ha még nem késő).

Hogy én mit tennék? Még a címet se árulnám nekik el, sőt a városból, megyéből is költöznék, hogy véletlenül se tudják az új életem tönkre tenni. De ez én lennék... ja nem, vagyok.

2017. szept. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el. Ha arra sem képesek, hogy megbecsüljék a te jóindulatodat, hogy segíted őket anyagilag, akkor te miért lelkizel ezen?
2017. szept. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Te egy szent vagy,vazze!Ha ilyen hisztérika nagyanyám lenne,rég ott hagytam volna megdögleni.
2017. szept. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Ne nyird ki oket! Lehet h. a bortonben jobbak a viszonyok, DE, inkabb koltozz baratokhoz, kozben keress kisebb alberletet. Ezeket az idiotakat (bocsanat) felejtsd el. Ha az ereidet vagod fel, max par orat bennt kell toltened a korhazban, kesobb meg mindenkinek magyarazkodnod kell.
2017. szept. 8. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%

De igen, te el tudsz költözni. És költözz is.

Gondolj a jövődre, amiről lemondasz miattuk. Saját otthon, rendes kapcsolat, család, gyerek. Ez ott neked nem lehet, hát nem mernél odavinni egy normális nőt.

Menj el mielőbb, és vissza se nézz. Aztán élje mindenki a saját életét, ahogy tudja/akarja.

2017. szept. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
95%
minden tiszteletem a tied
2017. szept. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!