Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Széthullik a családom a...

Széthullik a családom a szüleim fafejűsége miatt? Részletek lent

Figyelt kérdés

Férjemmel még a szüleimnél élünk, igaz külön lakrészben. Saját házunk van, csak éppen teljes felújítás alatt van. A szüleim kapcsolata sosem volt felhőtlen, sok gondjuk volt mindig is. Azonban mostanra nagyon elfajult a helyzet. Édesapám nem dolgozik, és nem is akar elmenni dolgozni, még hisz a halott családi vállalkozásban. Édesanyám dolgozik tisztességesen. Itthon is van szabadideje, ilyenkor főz stb. Édesapám egy fillért nem ad a háztartásba, minden elé van rakva. Közben úgy beszél anyával, mint egy kutyával. Rendkívül makacs és önfejű. Anya sem szent, imád mártírkodni, és semmit nem tesz azért hogy jobb kapcsolatuk legyen.

Nem értem őket, miért nem tudják megbeszélni, miért a régi sérelmek jönnek elő újra és újra. Miért a másikat hibáztatják folyamatosan? Éppen ott tartunk hogy apa kidobja anyát. Nem érdekli miből fog megelni mit fog enni stb.

Én hülye, a szívemen viselem a dolgot. Próbáltam szépen, csúnyán, semmi nem hat egyikre sem. Én betegszem bele lassan ebbe az egészbe.

Ha anya itt hagy minket, az én vállamra terheli apám ellátását is?

Gondolkozok albérleten, de most éppen meg kéne fogni a pénzt.

Várom a jóindulatú tanácsokat! kioktatók kíméljenek!

Köszönöm!



2017. okt. 24. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

anyád tudod miből él majd meg? a munkájából.

elválik a here férjétől, felezik a vagyont és boldogan fog élni.

2017. okt. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Az apádat nem szükséges ellátnod, akkor sem, ha ezt elvárná. Van két keze, két lába, lássa el saját magát. Anyukád pedig eddig is maga fizetett mindent, most legalább nem lóg egy kolonc a nyakán, és talán rájön, hogy nincs is rá szüksége. Felnőtt emberek, hagyd őket meghozni a saját döntéseiket.
2017. okt. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Nem ismerlek titeket, nem itélkezek, de az fogalmazódik meg bennem, hogy még apud dobja ki anyudat? Dobja,.. Ő meg meneküljön !
2017. okt. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
A te családod már rég széthullott... csak eddig egy fedél alatt éltek.
2017. okt. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt te nem fogod tudni megoldani.

Nekik kéne. Én mondjuk megértem anyukádat, hogy egy olyan emberrel, aki semmit sem dolgozik, és még otthon sem segít, nem igazán tud mit tenni, hogy jobb legyen a kapcsolat.

Apukád miért dobná ki anyukádat? Akkor nem lenne pénz és ingyen házicseléd.

Igazából anyukád járna jól, ha különmennének.

2017. okt. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szerinte anya nem csinál semmit, viccből van minden nap meleg étel előtte, meg a csekkek befizetve. Elvarna még hogy a halott családi vállalkozást még megmentse vagy nem tudom mit akar vele. Egész nap abba a boltba ül, egyedül, teljes depresszióban és haragban. Ha lenne normális munkahelye, nem lenne semmi probléma. Még lehetősége is lenne, csak egy állásinterjúra kéne bemenni, de ő nem...

Mivel egy a háztartás, egy a költség csak a lakresz külön, nekem kéne ellátnom ha anya elmegy.

Sajnálom anyát nagyon, hogy ezt kell atelnie de aggódok apa miatt is....

2017. okt. 24. 15:48
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Két felnőtt ember, nem a te dolgod!

Anyád helyében már rég leléptem volna!

2017. okt. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!