Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Segítségre lenne szükségem...

Segítségre lenne szükségem nagyon fontos! Elvált szülős gyermek vagyok és akadtak gondok a kiszabott szülőmmel? (további információ a leírásban)

Figyelt kérdés

A szüleim régen elváltak és én anyámmal élek együtt sajnos 2 éve kollégista vagyok és emiatt ritkán vagyok otthon. Amikor hazamegyek akkor az anyukám és az élettársa szinte levegőként kezelnek és semmi foglalkozást nem kapok tőlük amit régen megkaptam. Mindig találnak kifogást arra h miért ne engedjenek és inkább elküldenek máshova csak ne sikerüljön jól éreznem magam a barátaimmal. Folyamatosan tiltanak a barátaimtól és nehezen tudják elviselni ha boldog vagyok. Úgy érzem hogy már nem vagyok fontos számukra csak teher vagyok. Szeretnék apukámhoz költözni de ennek nem tudom a menetét.

szeretném a segítségeteket kérni.

17 éves Lány vagyok.



2017. júl. 15. 21:30
 1/10 Dzseri ***** válasza:
78%

apád is szeretné, hogy hozzá költözz?

mennyi idő van még a 18. életév betöltéséig?


ha jól tudom, ehhez módosítani kéne azt, hogy melyik szülő gyakorolja a szülő felügyeleti jogokat, ami hosszadalmas.

De van egy ilyen kiskapú a ptk-ban:

(4) A tizenhatodik életévét betöltött gyermek a szülők lakóhelyét vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási helyet a gyámhatóság jóváhagyásával a szülők beleegyezése nélkül elhagyhatja, ha az az érdekeivel nem ellentétes. A szülők lakóhelyének vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási hely elhagyása önmagában a szülői felügyeletet - a személyes gondozás és nevelés kivételével - nem érinti.


érdeklődj a gyámhatóságnál!

2017. júl. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha apukád is szeretné, hogy nála legyél, akkor érdemes kérni a szülői felügyeleti jog áthelyezését a számára, mert az ott tartózkodásod pénzbe kerül. Jogos, hogy akkor ő kapjon családi pótlékot, adókedvezményt, bár kérdés, hogy ezek meddig járnak még utánad.
2017. júl. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
érettségiig biztos jár, és ha továbbtanul, akkor tovább.
2017. júl. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Most töltöttem be kb 1 hónapja a 17-et.

És igen apukám is szeretné ha odaköltöznék.

Azt véletlen nem tudjátok h ez az egész menet mennyi időbe telhet?

2017. júl. 16. 13:13
 5/10 Dzseri ***** válasza:
100%

sok idő

szerintem az lenne a legjobb, ha apáddal együtt bemennétek a gyámhivatalba érdeklődni

2017. júl. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket
2017. júl. 16. 16:03
 7/10 anonim válasza:
100%
Én úgy tudom h kérhetitek a felügyeleti jig megváltoztatását. Ha mind két szülő beleegyezik megírják a papírt az indokokat h miért is lenne neked édesapáddal jobb. Ezt beadjátok a bíróságra,gyámügy véleményével .. Akkor elvileg vizsgálódás után ha jónak látják jóváhagyják a kérelmet. Viszont úgy tudom hogy a nyár miatt szeptemberig ítélet szünet van sajnos :( Legjobbakat kívánom neked!
2017. júl. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!
2017. júl. 20. 01:03
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
14 éves kor után az ember már kollégista is lehet. Nem tudom, 17 évesen miért kéne egy hivatalos véleményre várni ahhoz,hogy átcuccolj valahová. Add be a kérelmet nyugodtan, de szerintem már most költözz el. Ha anyukád rosszul bánik veled, akkor miért maradnál ott. A hivatalos procedúra csak azért kell, hogy apukád kapja az utánad járó pénzeket.
2017. júl. 20. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert 17 évesen fiatalkorú, nem költözhet oda, ahova akar, mig nincs lepapirozva. Ha lelép apához, anya kihivhatja a police-t is.
2017. júl. 21. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!