Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van-e közületek olyan, akitől...

Van-e közületek olyan, akitől a szülei elvárják, hogy mindenből 5-ös/kitűnő tanuló legyen?

Figyelt kérdés
2017. nov. 7. 19:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem, az én szüleim normálisak.

Elvárják, hogy mindenből viszonylag jó jegyem legyen, de tudják, hogy nem vagyok mindenből ugyanolyan jó.

2017. nov. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Én szüleim csak annyit kérnek hogy minimum a közepes szintet teljesítsem, mert tudják hogy csak erre vagyok képes, de amiből a jobbat tudom teljesíteni, abból viszont elvárják hogy a lehető legjobb jegyet szerezzem év végére.
2017. nov. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem általánosban elvárták, középsulira már magamtól várom el, de nem azt, hogy mindenből 5ös legyen, hanem hogy ami fontos, abból jól teljesítsek, és a legtöbbet hozzam ki magamból.
2017. nov. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
93%
Nekem olyanok hogy elvárják a jó jegyet de ha nem vagyok kitűnő akkor csalódnak bennem
2017. nov. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Általánosban elvárták. Most középiskolában látják, hogy tanulok, sokszor éjfélig. Nem csesznek le, bár nem is erre a szakra akartam jönni, tehát motiváció kevés.

Persze, ha nem követelték volna meg általánosban, akkor is szerettem volna tartani a szintet, nem feltétlen ezen múlt, sőt.

2017. nov. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Viszont abból a kettőből ami felvételi tárgyam lesz, azokból ötösnek kell lennem, a többiből elég a hármas.
2017. nov. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, még egyetemen is elvárták volna..
2017. nov. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
60%

Tulajdonképpen igen.

Úgy értem, ha év végén volt 1 vagy 2 4-es, akkor nem tettek szemrehányást (általában nem ugyanabból a tárgyból "csúszott be"). De ha folytonosan "problémás" lett volna egy adott tárgy, arra biztosan felfigyeltek volna.

Egyszer volt 4 db 4-es (a többi 5-ös), nem volt "gond" belőle, de mit mondjak, apám azért nem volt elájulva tőle:S

(Mondjuk a szüleim nem vártak el olyat, amire nem voltam képes, és olyat se, amit ők ne tettek volna meg, mindketten kitűnők voltak:S)

2017. nov. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
28%

En is hasonlo helyzetben vagyok, mint az egyik kommentelo.

Altalanosban elvartak, es orulok is neki, mert igy bejutottam egy eros gimnaziumba. Kozepsuliban meg mar en varom el magamtol, mert tovabb szeretnek tanulni, es nem akarom terhelni anyumat meg apumat felevente 500.000 Forintos tandijjal.

Olyan iskolaba jarok, ahol 60%-tol kapod meg a KETTEST legtobb tantargybol. Latjak, hogy mennyit tanulok, szoval nekik ez is eleg, hogy igyekezem. Az altalanos iskola meg egy vicc, ott ha figyelsz oran es nem is tanulsz egyaltalan megirod az otost.

2017. nov. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Elvárták, de nem teljesítettem az elvárást, irreális lévén. Utoljára negyedikes koromban voltam kitűnő, ezután már a négyesekre is húzták a szájukat, ennél rosszabb jegyekért üvöltözés járt, pedig "jó tanulónak" számítottam a skatulyázás szempontjából. Ennek eredménye természetesen az lett, hogy megutáltam a tanulást és mindent csak kényszerből magoltam be.
2017. nov. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!