Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám halála után hazakölt...

Édesanyám halála után hazaköltözzek Apához segíteni? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok. Anya egy hete meghalt :( Apa így egyedül maradt, egy kisvárosban él. A testvérem és én pedig egy közeli nagyvárosban. Apa szegény nem túl életrevaló ami a háztartási dolgokat illeti, nem tud főzni, mosni, vasalni (nyilván megtanulná idővel mert rá lenne kényszerülve, de persze most kisebb baja is nagyobb annál). Azon gondolkodom, hogy talán jó lenne egy időre hozzá költözni, hogy főzzek, mossak, vasaljak rá, segítsek a házimunkában. De a városban dolgozom, ahol élek, így napi szinten ingáznom kéne a két hely között, ami naponta legalább két órába telne.

Még az jöhetne szóba opcióként, hogy a testvéremmel együtt felváltva látogatnánk és segítenénk neki. De talán mégiscsak jobb lenne, ha valaki vele is lakna, egy ideig legalább. Depresszióra is nagyon hajlamos.

Mit gondoltok, mi lenne a jó megoldás egy ilyen helyzetben?


2017. nov. 19. 20:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Esetleg kérdezzétek meg ő mit szeretne.
2017. nov. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ja igen, ez kimaradt, jogos. Apa azt mondja, hogy nem kell, el lesz ő valahogy, de nagyon látszik rajta, hogy nem őszintén mondja, csak nem akar terhet rakni ránk. Tudom, hogy örülne neki.
2017. nov. 19. 20:40
 3/18 anonim ***** válasza:
96%

Ne így segits neki, legfeljebb hét végén menj át esetleg kicsit segíteni neki.

A depresszió sokkal hamarébb lesz baj, ha "segítitek", mert nem lesz mit tennie, ha el van foglalva, akkor könnyebben túljut ezen a fázison. (A depresszió terápia része az, hogy legyen elfoglaltsága és lehetöleg oylan, amit csinálni kell - fizikailag -, mert az segít kijönni belöle.

2017. nov. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%

Esetleg menj el 1-2 hét táppénzre, és arra az időre költözz oda, majd utánad a tesód is ugyanannyi időre.

Így legalább az első pár hétben nem lesz egyedül, utána pedig gyakran látogassátok, főzzetek neki 2-3 napra előre pl.

2017. nov. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Megmondta, hogy nem kell odamenni, elboldogul egyedül. Akkor miért akarod belemagyarázni, hogy nem így gondolja! Felnött ember, tudja, mit akar!
2017. nov. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem vegyél ki pár nap szabit és menj oda arra az időre, aztán látogassátok sűrűn tesóddal, meg gyakran hívjátok fel. De odaköltözni szerintem nem kell.

Nálunk a szomszédban halt meg a férj, a feleség egyedül maradt, a lánya itt lakik 2 utcára. Nem költözött haza, csak az első 2 napban itt aludt anyukájánál. Meg gyakran átjön hozzá, és mi szomszédok is segítünk neki, beszélgetünk vele.

2017. nov. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem hétvégén legyél nála egy ideig. Akkor tudsz segíteni, amiben kell és nem is lesz egyedül mindig.
2017. nov. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%
Neked nincs saját családod, egyedül élsz? Apád felnőtt ember, felnőtt emberek nem halnak éhen. Hétvégente, ha ráérsz, segíts neki, főzz valami finomat, takaríts ki nála, ha szükséges, de összeköltözni neked se tesz jót és neki sem szerintem.
2017. nov. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%
Apukád azt mondta, nem kell odaköltözni. Szerintem így is érzi. Egyelőre elég, ha látogatjátok, vagy hétvégén odamentek. Hagyni kell, hogy megélje a gyászát, ezen az első hetekben, egyedül kell túl lennie. Egy férfi amúgy sem szereti, ha látják a kínját-fájdalmát. Nem gondolom, hogy magatehetetlen öreg lenne még, max. 60-ra saccolom. Bár én nő vagyok, de amikor meghalt a párom, nem szerettem magam körül az embereket, időbe tellett, amíg nyitni tudtam. Gondold át ilyen szempontból is.
2017. nov. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
61%
1-2 hetet segíthetsz, de azért egy felnőtt férfi legyen már képes eltartani magát.
2017. nov. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!