Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mihez kezdjek, ha az idős...

Mihez kezdjek, ha az idős édesanyám egyedül marad?

Figyelt kérdés

Ha az édesanyám rendes lenne és idős korára (75 éves) egyedül maradna, akkor magamhoz költöztetném és gondoznám.


Sajnos, nem rendes. Elképesztően nehéz természete van.

Felnőtt korban is egy ideig egy háztartásban éltem vele, amikor elváltam. Pokollá tette az életemet.

A gyermekemet is kikészítette. Utálta az akkor még csak néhány éves fiamat, csak azért, mert külsőre hasonlít az édesapjára.


Édesanyám soha nem dolgozott. Most ketten élnek édesapám nyugdíjából. Édesapám nagyon beteg.

Ha édesanyám egyedül marad, özvegyi nyugdíjból fog élni. Ez az összeg nem elég ahhoz, hogy elhelyezzem az idősek otthonába. Ebből egyébként is nagy hiszti lenne, mert ő nem hajlandó akár hol és akár kivel élni...


Arra nincs pénzem, hogy fizessek valakit, hogy a saját otthonában gondozza, az özvegyi nyugdíj pedig erre szintén nem lesz elég.


Vele együtt élni pedig képtelen vagyok. Folyton hallgatózik, kémkedik, turkál a személyes tárgyaim között, pletykál a rokonoknak, szomszédoknak. Mindig ilyen volt, kislány koromban is.

Amikor elváltam, és egy ideig egy háztartásban éltünk, gyakran lopta a pénzemet és abból ajándékokat vásárolt a rokonoknak.

Egyszer, amikor otthon nem volt készpénz, a kisfiam megspórolt zsebpénzébe is bele akart nyúlni azzal, hogy "mit tud a gyerek, úgysem veszi észre!"


Mihez kezdjek vele, ha egyedül lesz, nem tudja ellátni magát és segítségre szorul? :-(


Napi szinten szaladgálni hozzá képtelenség, mert az út egy irányba min. 1,5 óra.



2017. aug. 26. 14:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Lehet szívtelennek fogok most tűnni de ha ilyen helyzet lenne nálam én úgy gondolnám, hogy ebben a helyzetben nem tudok mit tenni érte.
2017. aug. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%
Beadaod intézetbe. Én így kizárt, hogy magamhoz vegyem.
2017. aug. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
60%

"...özvegyi nyugdíjból fog élni. Ez az összeg nem elég ahhoz, hogy elhelyezzem az idősek otthonába."


Arra elég lenne, hogy önállóan fenntartsa azt a lakást, ahol most lakik? Illetve ki tudnád egészíteni annyival, hogy ott maradhasson, ahol most lakik?

2017. aug. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Milyen intézetbe adhatom be? Tudomásom szerint, mindegyik fizetős, az özvegyi nyugdíj pedig max. 80- 85 ezer lesz. És, a gyógyszereket is valamiből meg kell venni.
2017. aug. 26. 15:05
 5/22 A kérdező kommentje:

3-as hozzászóló: az egyedülálló emberek élnek a saját otthonukban 80-85 ezerből. Az édesanyámnak max. 10 ezret tudnék adni havonta.


A bevásárlásban is tudok segíteni, most is segítek, havi 2 alkalommal oda megyek és segítek, amiben tudok. Gyakran a TESCO-nál rendelek nekik olyan termékeket, amelyeket nehéz cipelni. Ásványvizet szoktak kérni, tisztítószereket, olajat, ecetet, lisztet cukrot, stb. a Tesco szállítói rendesek, beviszik nekik az udvarba, garázsba (ahova kérik).


Az Önkormányzat nagyon olcsón biztosít ebédet, amit napi szinten a címre kiszállítanak. A szüleim ezt még nem vették igénybe, de ez is egy lehetőség, ha az édesanyám úgy érzi, hogy már nehezére esik főzni.


Ha édesanyám el tudja látni magát, akkor nincs gond, de ha egyszer napi ápolásra szorul, akkor nem tudom mit tegyek, erről szólt a kérdésem.

2017. aug. 26. 15:17
 6/22 anonim ***** válasza:
77%
Van idős ember a háztartásunkban, így tökéletesen megértem a félelmeidet.Időssel élni nem egyszerű, sokkal több türelmet kíván,mint a gyereknevelés,szerintem, és ezt kétgyerekes anyaként írom. Ha már eleve elutasítod az együttélést (a leírtak alapján megértelek...), akkor nincsen más, mint a gondozónő alkalmazása, ill. valamiféle idősek otthona. Ha a nyugdíja nem lesz elegendő a havi díjra, sajnos neked kell kiegészítened. Nézz körül a környéketeken, milyen otthonok vannak, mekkora a várólista, mennyi pénzt kell fizetni havonta. Ha van testvéred, a költségeket is meg tudjátok osztani. Esetleg el lehet adni a lakását és ezzel a pénzzel bekerülhet egy jobb otthonba vagy fizethetitek belőle a gondozónőt. Erre sajnos mindenkinek fel kell készülnie, hogy mi lesz a szülőkkel, ha már nem tudják magukat ellátni, akár az egészségük, akár az anyagi helyzetük miatt. Az én édesanyám szerencsére még el tudja magát látni, de ha már nem, akkor nem kérdés, hogy én fogom gondját viselni.
2017. aug. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen körülmények között én nem venném magamhoz. Ha 80-85ezer lesz az özvegyi nyugdíja, azt nagyon kevéssel kell kipótolni, ha önkormányzati fenntartású idősek otthonába megy. Ezzel csak az a gond, hogy neki is hozzá kell járulnia.


Ha van lakása, ennyi nyugdíjból szűkösen, de talán meg lehet valahogy élni. Sok nyugdíjas él sokkal kevesebből. Amíg egymaga el tudja látni magát, addig lakhat otthon és ha időnként besegítesz neki, meg kell tudnia élni, mint ahogy más nyugdíjasok is teszik. Ha leesik a lábáról, csak az idősek otthona marad, amiről már írtam. Ide viszont sokszor több év a várakozási idő.

2017. aug. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
54%

Haxat lakasat eladod es abbol befizetet egy otthonba.

Orokseget elmegy de anyad jo helyen lesz

2017. aug. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
68%
Otthonápolást is biztosít az önkormányzat (legalábbis bizonyos helyeken), ennek érdemes utánanézni.
2017. aug. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám pont ilyen ,egyedül lakik a lakásába + ki adja az egyik szobát albérlöknek.igy kicsit több pénze van ,én sem veném magahoz mert van amikor 10 perc alatt kiborit.
2017. aug. 27. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!