Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Engedjem a lányomat önvédelmi...

Engedjem a lányomat önvédelmi oktatásra?

Figyelt kérdés
Lányom el akar menni önvédelmi oktatásra, de én félek, hogy ott nagyon megütik, mivel olyan helyett nézett ki magának, ami nem csak nőknek szól, sőt a honlapon a képeken nem is láttam lányt. Engedjem? Nem fogják nagyon megütni?
2017. nov. 24. 20:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Engedd el.

Max. pár kék-zöld folt lesz rajta.

Nem csak nőknek szól? Valszeg nem is nők fogják megtámadni az utcán sem.

2017. nov. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Engedd hát, nem értem ez miért kérdés. De a hagyományos küzdősportok (pl karate és társai), az mára tényleg inkább sport.

Ha azt akarja, hogy 50 kilós lányként egy 100 kilós állatot is leszereljen, akkor a krav maga az ő műfaja. Az "vegytiszta önvédelem", tud vele kellemetlen meglepetést okozni, ha úgy hozza az élet.

2017. nov. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Támogatom, sőt, kötelezővé tenném az önvédelmi oktatást.

Az első lecke ez lenne: Hogyan közlekedjünk az utcán (értsd nem bedugott fülekkel a telefonba mélyedve zombi módban).

2017. nov. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 kovpet ***** válasza:

Engedd el (azért a konkrét helyet megnézném a helyedben előtte). Mellette vegyél neki egy gázsprayt.


Nagyon helyes, hogy előre gondolkozik az ilyenen és nem csak azután, hogy megtörtént az esetleges baj. Ami lehet, hogy sosem történik meg, de az is lehet, hogy ez a tudás menti majd meg az életét. Vagy a tied. Vagy mindkettőtökét. Plusz a mozgás egészséges és még új barátokat is szerezhet az új környezetben.

2017. nov. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
66%
Ha nem ott fogják megütni, valami retkes c. fogja az utcán.
2017. nov. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
9 éves koromban kezdtem el önvédelmi oktatásra járni. Kb 17 éves lehettem, amikor estefelé mentem haza és 1 pasi megpróbált betuszkolni a kocsijába. Nagyon jól jött amit az oktatáson tanítottak, higgadtan meg tudtam védeni magam. Szóval engedd el, maximum lesz pár kék foltja, abba még senki nem halt bele.
2017. nov. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A jó önvédelmi iskolákban/kevés ilyen

van/nem szimulált támadást végeznek,

és a hárítás sem egy kis simogatás.Azért hívják edzésnek,met

felkészítik a testet,lelket a támadás

elvezetésére,blokkolására,visszatámadásra ami az agresszor részére nagyon

meglepő,és fájdalmas lesz.Minden nőnek tanulnia kellene a hatékony önvédelmet.Nemcsak nőknek persze.

2017. nov. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Gondolom egy onvedelmi oktatason (kung fu) nem fogjak szandekosan megutni, kisebb utodesek nem szandekos zuzodasok tortenhetnek, ezt nem ugy kell elkepzelni mint anno amikor minket kickbox edzesen osszerugdostak, mig meg nem tanultunk labbal helyesen vedekezni.(masnap alig birtam felmenni a lepcson)
2017. nov. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!