Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Örökség lemondása után van...

Örökség lemondása után van még bármi kötelezettségem?

Figyelt kérdés
Apukámmal nem tartjuk a kapcsolatot és szeretnék hivatalosan is lezárni mindenfajta kapcsolatot. Megváltoztattam a vezeték nevemet is és szeretnék lemondani az örökségemről.. Nagyon hosszú boldog életet kívánok neki nyilán, de ha meghal.. engem utána még elővesznek bármilyen téren, vagy elfogadják, hogy lemondtam és nincs közöm semmihez..?

2017. nov. 26. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Majd ha aktuálissá válik a téma, vissza tudod utasítani az örökséget.
2017. nov. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
A halála után kb. fél évvel lesz egy hagyatéki tárgyalás, ahová el kell menni és ott kell visszautasítani az örökséged. Ezen a tárgyaláson határozzák meg az örökösöket.
2017. nov. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

Lemondhatsz az öröklésről!

De ehhez apád közreműködése is szükséges.


"A Ptk. szabályai szerint aki törvényes öröklésre jogosult, az örökhagyóval kötött írásbeli szerződésben – egészben vagy részben – lemondhat az öröklésről. Vagyis lemondani előre kell, amikor még él a leendő örökhagyó."


[link]

2017. nov. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Az a lemondás.

A visszautasítás más.

Visszautasítani csak akkor lehet, ha már van örökség, és nem előre.


[link]

2017. nov. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tisztában vagyok a fogalmakkal..

A kérdésem annyi, hogy ha én most lemondok, akkor halála után nekem részt kell vennem ebben a procedúrában?

Én csak most szeretném rendezni soraimat, hogy engem 10/20/akárhány év múlva hagyjanak békén és ne kelljen ezzel foglalkoznom..

2017. nov. 27. 07:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!