Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engednek el soha...

Miért nem engednek el soha koncertre? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nagyon imádom a rock zenét és tavaly még kicsi voltam hogy elmenjek bulizni mert mindenhová csak kisérővel mehettem volna be, de senkivel nem tudtam menni egy rock koncertre sem.

Most 16 éves vagyok és idén a suliban összebarátkoztam rocker lánnyokkal és fiúkkal akikkel tudnék menni koncertre.Most decemberben lesz egy koncert amire nagyon elszerettem volna menni, de a szüleim nem engednek mert nem jól tanulok.(Igen tudom hogy tanulnom kéne, de egyszerűen nem tudom megérteni az anyagot legtöbb esetben.) Nem vagyok bulira mászkálós fajta, sőt csak is suliban voltam bulin meg a családommal voltam koncerten és a kerületemben voltam osztálytársammal koncerten.

És én már tavaly óta mondom hogy nagyon szeretnék elmenni rock koncertre és egyszerűen nem engednek.

Egyébként én nem iszom és nem cigizem és semmilyen káros dolgot nem fogyasztom.

Igazságtalannak gondolom hogy nem engednek el, mert tőlem jóval fiatalabbakat is elengedik bulizni a barátaival és úgy hogy ők isznak,stb... És nem hiszem hogy mindenki jól tanul aki velem egykorú és bulizni jár...

Ők is ennyi idősen már buliztak (akkor igaz másabb volt a világ) De igazából hiába is tanulnék ha nem értem meg azanyagot akkor is tudom hogy mazekból meg szakmai számításból meghúznak mert alig 2-3 ember érti az egész osztályból az anyagot.Szóval így nagyon nem tudom hogy mit csinálhatnék mert még soha nem engedtek el koncertre ami nem a kerületünkben volt majálison.

Normális válaszokat szeretnék kérni.

16/L



2017. dec. 1. 19:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Sajnálom,hogy ilyen konzervativ szüleid vannak,biztos ők sem voltak ennyi idősen koncerten sosem,nem is értem. Sajnos nem tudsz mit csinálni,ha max ha elszöksz,ami nem túl jó,mert abból mindenkinek baja lehet,ezt vessd el. Próbálj beszélni velük,mutassd be nekik kivel mennél,illetve azok szüleit is,akik elengedik a lányukat erre a koncertre,hogy tudják egymás telefonszámát,sőt beszéljenek telefonon,ismerjék egymást,így talán belemennek.
2017. dec. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Csak nem 8-án Bécsbe mennél el koncertre? (én pl igen, odamennék :D). Ha külföld lenne nem szívesen engednélek el (18 vagyok, Bécsbe engem nem engednek el :/ ) ha itt Magyarországon lenne egy koncert, akkor azért karácsonyi ajándékként megadnám a lehetőséget arra, hogy elmenj, de vagy velem vagy barátaiddal. Ha barátaiddal engednélek el akkor mindenképp meg akarnám ismerni.
2017. dec. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Hova mesz koncertre? Milyenre?

En Szombathelyre

20L

2017. dec. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nincs esetleg egy idősebb rokon/ismerős/unokatesó, akivel elengednének? Én kezdetben a már nagykorú unokatesómmal jártam koncertre, persze a barátaim is jöttek, de anyámat megnyugtatta, hogy van, aki vigyáz rám.
2017. dec. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Budapesti vagyok és a Barbara Negrában lesz (ami szintén Budapesten van) a Hooligans koncertje 27-én arra szerettem volna elmenni.

Igazából én már nagyon szeretnék koncertre menni hogy leadjam a sok feszültséget és hogy végre jól érezhessem magamat.

Igazából itthon szobám van már de ajtóm nincs és hát bejárkálnak meg amit beszélek másokkal az hallatszik és olyan vagyok hogy szeretek egyedül lenni és nem beszélni másokhoz hogy egyedül legyek és összeszedjem a gondolataimat (ez persze csak itthonra jellemző rám) Máskor mindig azt mondták hogy menjek ki a barátaimmal, amikor meg kiakartam menni akkor meg nem mehettem.A héten 2x beszéltem anyával a tanulásról és az iskoláról 1x pedig anyával és apával aztán mondták hogy mostantól jobban fognak rám figyelni.Ma anya 2x hívott és mikor beszéltem vele megkérdezte hogy hol vagyok amire én mondtam hogy iskolába órán utána mondta hogy ilyenkor már rég otthon szoktam lenni és majd menjek akkor suli után haza.Sehová nem akartam suli után elmenni, de ez számomra idegesítő volt hogy felhív többször az óra kellős közepén én meg azt hittem hogy baj van vagy valami fontos dolog miatt hív fel mert akkor szokott többször hívni általában egy anyuka.Én nem utálom a szüleimet, de ezek a dolgok zavarnak és mikor leültünk beszélni a tanulásról és az iskoláról akkor teljesen őszintén elmondtam a dolgokat és kaptam pár jó megjegyzést ami belül mély nyomokat tud hagyni ezért a szüleim felé megint zárkózott voltam és elfolytottam, magamba zártam az érzéseimet, pedig egy tök nyílt ember lettem...

Van hogy nem tudok elmondani egy mondatot mert nem tudok arra figyelni amit mondtam és mondok vagy elfelejtem mit szeretnék mondani és már levoltam cseszve hogy bem tudok egy normális mondatot mondani mert csak hebegek-habogok.Az a baj hogy lecsesznek és a dolgok háta mögé nem is néznek.

2017. dec. 1. 20:25
 6/12 anonim ***** válasza:
14%

A többieket nem azért engedik el (főleg a nálad fiatalabbakat), mert ők ezt megérdemlik, hanem azért, mert a szüleik felelőtlen idióták, akik tojnak a kölykükre és mindent megengednek, csak legyen csönd otthon. Vagy pedig olyan akaratos, hisztis kis mócsingok, hogy már a saját szüleik sem mernek nekik nemet mondani.

Nem tudok mit javasolni, ha jutalmat szeretnél, akkor azért igenis tenni kell. Olyan nincs, hogy semmit nem értesz meg. Ez kifogás. Igenis próbálj meg jobban odafigyelni a suliban és igyekezz kijavítani a jegyeidet, otthon pedig segíts sokat és inkább kérd meg a szüleidet, hogy tanuljanak veled, akkor legalább látják, hogy próbálkozol.

Egyébként hova és milyen koncertre szeretnél menni pontosan? Az sem mindegy...

2017. dec. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az nem jutalom hogy elmehet a barátaival kikapcsolódni, az a szellemi fejlődéséhez szükséges. Nem lehet állandóan csak a kötelességekkel foglalkozni, mert belőrül az ember, főleg a kamasz aki ilyenkor amúgy is az egyik legnehezebb korban van. Nem azt mondta a kérdező, hogy nem tanul és szarik mindenre, hanem azt hogy nehézségei vannak bizonyos tantárgyakkal. Ezen nem fog tudni felülkerekedni azzal, hogy büntetve van miatta. Én ennyi idősen pont ugyanígy éltem mint a kérdező, nekem sem volt ajtó a szobámon, apámék csak akkor váltak hirtelen felelős szülőkké ha tiltani kellett valamit, és folyton a szememre hányták hogy mit kéne máshogy, de segítséget azt nem nyújtottak. Egyáltalán nem normális dolog, ahogy a kérdezővel bánnak a szülei. Viszont sajnos mivel alapból ilyenek, az sem változtatna ezen ha hirtelen csillagos hatos lenne midenből, mert akkor kitalálnának más kifogást.
2017. dec. 2. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Tipikusan az a szituáció, amikor a szülők, csak mert egyáltalán nem értenek a fejlődéslélektanhoz, jól megszívatják a gyereküket minden lehetséges fórumon.


Egyrészt, 16 évesen elmenni egy koncertre (még ha Bécsben van is), igazán nem nagy kaland, ennyi idősen már egyedül utaztam Londonba.


Másrészt, kedves kérdező, menj egy orvoshoz vagy pszichológushoz, nem azért nem érted az anyagot, mert lusta vagy vagy hülye, csak figyelemzavaros vagy, amit meg kell tanulni kezelni.


Harmadrészt, azonnal rakass ajtót a szobádra, ennyi idősen ez a minimum bizalom, ami minden kamasznak kijár.

2017. dec. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

16 évesen jártunk koncertre (bezzegrégenezők takarják el a szemüket) sőt édesanyámék is jártak koncertre tiniként.

Egyik ismerős lányt kb. burokban nevelték fel a szülei, most 30 körül is olyan, mint egy hatalmas óvodás szegény, úgy is viselkedik, öltözik, párkapcsolata sem volt soha, barátai sem, rajtam kívül.

Ja és barátnőkkel mentünk, nem dugattuk szét magunkat, nem ittuk le magunkat, nem drogoztunk.

2017. dec. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66% Adta eddig a legjobb tanácsot...
2017. dec. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!